Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 635 - 21 sierpnia 2017 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Nowości

Zmiany w zatrudnianiu pracowników sezonowych zostały podpisane przez Prezydenta RP

Dnia 1 sierpnia br. Prezydent podpisał ustawę z 20 lipca 2017 r. o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz niektórych innych ustaw. Dowiedz się, jakie zmiany wprowadzają... »


Zmiana terminu przedawnienia roszczeń cywilnych z 10 do 6 lat

Wprowadzenie krótszych ogólnych terminów przedawnienia roszczeń - to jedna ze zmian, jakie przewiduje projekt ministra sprawiedliwości o zmianie ustawy - Kodeks cywilny, ustawy - Kodeks postępowania... »


Dział: Najnowsze orzeczenia

Czy wydatki na zakup surowców do produkcji gotowego produktu będą stanowiły koszty

Podatnik kupuje różne surowce do produkcji mebli. W którym momencie może zaliczyć je do kosztów uzyskania przychodów. W tej kwestii wypowiedział się NSA. Poznaj praktyczne skutki tego... »


Posiłki w delegacji. Sprawdź, czy są wolne od podatku dochodowego od osób fizycznych

Czy wartość wyżywienia zapewnionego pracownikom w trakcie podróży służbowych w wysokości wyższej niż kwoty potrąceń wskazane w rozporządzeniu o podróżach służbowych stanowi dla pracowników przychód... »


Uważaj na 100% odliczanie VAT przy wynajmie samochodów pracownikom

Załóżmy, że przedsiębiorstwo odpłatnie udostępnienia pracownikom samochód służbowy do celów prywatnych. Czy może odliczyć 100% VAT od wydatków związanych z nabyciem i eksploatacją pojazdu? Poznaj... »


Dział: Najnowsze interpretacje

Zakup usług doradczych. Czy zaliczysz do kosztów podatkowych

Dowiedz się, co sądzą organy podatkowe na temat możliwości zaliczania do kosztów uzyskania przychodów usług doradczych. »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Czy można w okresie pobierania zasiłku prowadzić działalność

Pytanie Osoba prowadząca działalność gospodarcza opłacająca "duży ZUS" urodziła dziecko. Czy w trakcie przebywania na urlopie macierzyńskim musi opłacać składkę zdrowotną? Czy w trakcie przebywania... »


Czy praca na umowę zlecenia pozwoli pracownikowi uzyskać rentę chorobową

Pytanie Pracownik stara się o rentę chorobową. Czy do okresów składkowych zalicza się także umowy zlecenia bowiem w ostatnich 10-latach przepracował 4 lata na umowę zlecenia oraz 58 miesięcy na umowę... »


Jak ustalić miejsce świadczenia pracy dla kierowców TIR-ów

Pytanie Ostatnio pojawił się Państwa artykuł o delegacjach. Doczytaliśmy, że jeśli wskażemy całe województwo to nie można rozpisać delegacji. Ale co w sytuacji, gdy mamy w umowie kraje UE jako... »


Pracownik wykorzystał część urlopu. Sprawdź, ile dni urlopu mu udzielić

Pytanie Pracownik, który był zatrudniony w poprzedniej firmie na cały etat od 2 stycznia 2017 r. do 15 marca 2017 r. wykorzystał 9 dni urlopu wypoczynkowego. W naszej firmie jest zatrudniony na... »


Zmiana klasyfikacji środków trwałych od 2018 roku

Pytanie Mam pytanie w związku z nową KŚT 2016. Czy w związku ze zmianą klasyfikacji środków trwałych od 2018 roku należy zmienić w kartotekach środków trwałych grupy już istniejące na nowe kategorie... »


Jakie są skutki podatkowe wycofania auta ze spółki cywilnej i przekazanie go jednemu ze wspólników

Pytanie Wspólnik spółki cywilnej w trakcie trwania spółki w 2012 roku wprowadził do spółki swój prywatny samochód. Auto jest wprowadzone do ewidencji środków trwałych i amortyzowane. Nie było prawa... »


Dział: Przykład księgowania

Środek trwały niewpisany do ewidencji. Sprawdź, co zrobić

Pytanie Kupiłam w grudniu środek trwały, ale nie ujęłam go ani w KPiR, ani w rejestrze zakupu, ponieważ zagubiła mi się faktura. W marcu zdobyłam duplikat tej faktury. Kiedy fakturę ująć w KPiR, co z... »


Dział: Zawsze pod ręką

Stopa procentowa składki na ubezpieczenie wypadkowe w zależności od kategorii ryzyka

Stopa procentowa składki na ubezpieczenie wypadkowe w zależności od kategorii ryzyka »


Dział: Kalendarz

25 sierpnia 2017 r.

25 sierpnia 2017 r. »


Nr 635 - 21 sierpnia 2017 r.

Upewnij się, jak przechowywać dokumenty księgowe
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego