Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 698 - 29 sierpnia 2018 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Nowości

Jak w przyszłym roku zmienią się stawki podatku od nieruchomości

W 2019 roku maksymalne stawki podatku od nieruchomości będą wyższe o ok. 1,6% od tych obowiązujących obecnie. Sprawdź ich wysokość. »


Kontrola na życzenie. Udogodnienie czy duży problem

Ministerstwo Finansów przedstawiło zmiany w Ordynacji podatkowej. Nowością jest kontrola na życzenie, która ma pomóc podatnikom uniknąć nieprawidłowości w rozliczeniach. Problem w tym, że uzyskanie... »


Kadry, Płace i ZUS: Zmiany w aktach prawnych

Dowiedz się, jakie zmiany weszły w życie w aktach prawnych w ostatnim czasie. Dzięki temu nie popełnisz błędu przy stosowaniu przepisów. »


Będą ułatwienia przy zatrudnianiu cudzoziemców. Poznaj nowe przepisy, które zaczną obowiązywać od 2019 r.

Wprowadzenie obowiązku elektronicznego składania wniosków o zezwolenia i oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy czy też wydłużenie okresu pracy wykonywanej bez zezwolenia na pracę, na podstawie... »


Rewolucyjne zmiany dotyczące rozliczania firmowych aut

Już od 2019 r. przedsiębiorca, który korzysta z firmowego samochodu również do celów prywatnych nie będzie mógł w całości zaliczyć poniesionych wydatków do kosztów. Dowiedz się, kto zyska, a kto... »


Poznaj plusy i minusy preferencyjnych składek ZUS od 2019 r.

Uwaga od 2019 r. ustalenie podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne następować będzie w oparciu o wysokość przychodów uzyskanych z prowadzonej działalności gospodarczej w poprzednim roku... »


Uwaga! Od 2020 r. będzie nowa Ordynacja podatkowa. Sprawdź, czy skorzystasz na zmianach

Na odwołanie od decyzji podatnik będzie miał 30 dni lub od razu złoży skargę do sądu administracyjnego. W pouczeniu zostanie poinformowany o wysokości wpisu stałego od skargi albo podstawie do... »


Nowe zasady poboru zaliczek na podatek już od 2019 roku

Zmienią się zasady poboru zaliczek. Dotyczy to przypadków, kiedy spółka w pierwszych miesiącach roku wypłaca swoim kluczowym pracownikom premie roczne, których wysokość istotnie przekracza ich... »


Uwaga! Już niedługo złożenie raportu informacyjnego skróci okres przechowywania akt pracowniczych

Od 2019 r. płatnik składek będzie przygotowywał tzw. raport informacyjny, który będzie zawierał dane niezbędne do wyliczenia emerytury lub renty. Złożenie takiego raportu będzie warunkiem skrócenia... »


Szykuje się kolejna reforma w zakresie cen transferowych. Jakie zmiany wprowadza?

Przygotowane zmiany w zakresie cen transferowych, jeżeli wejdą w życie, spowodują kolejną rewolucję podatkową - większość obowiązujących obecnie przepisów dotyczących cen transferowych zostanie... »


Mechanizm podzielonej płatności w VAT od lipca 2018 r. - poznaj konsekwencje dla przedsiębiorców

1 lipca 2018 r. weszła w życie regulacja podzielonej płatności VAT, czyli tzw. split payment. Jest to kolejny pomysł Ministerstwa Finansów na uszczelnienie systemu podatkowego, który od samego... »


Będzie możliwa blokada rachunku nawet na 3 doby

Już niedługo w przypadku blokady rachunku na 72 godzin, podatnik nie będzie mógł tego zaskarżyć. Poznaj konsekwencje znowelizowanych przepisów Ordynacji podatkowej, która czeka na podpis Prezydenta... »


Jak uniknąć problemów przy generowaniu JPK_FA? Praktyczne wskazówki

Od 1 lipca 2018 r. najmniejsze podmioty zostały objęte obowiązkiem przesyłania na żądanie organów podatkowych plików JPK. Zobacz, na jakie problemy możesz trafić przy generowaniu pliku i skorzystaj... »


Uwaga! Fiskus wypełni roczny PIT już za 2018 rok

KAS przygotuje zeznania podatkowe dla wszystkich podatników, a podatnik sam zdecyduje, czy chce skorzystać z tak przygotowanego zeznania podatkowego, czy też samodzielnie wypełnić i złożyć zeznanie do... »


Kontynuowanie firmy po śmierci przedsiębiorcy będzie łatwiejsze

Dobiegają końca prace nad rządowym projektem ustawy o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej. Nowe przepisy mają na celu na celu stworzenie jasnych i bezpiecznych ram prawnych dla... »


Czy e-faktura wysłana przez aplikację spełnia ustawowe wymogi

Czy wysłanie faktury elektronicznej w formacie pliku PDF za zgodą nabywcy na wskazany przez niego adres e-mail jest równoznaczne z wydaniem faktury? Na to pytanie odpowiedział dyrektor KIS. Poznaj... »


Zapłata VAT do US z rachunku VAT odbywa się przelewem podatkowym

Od 1 lipca br. bank/SKOK - realizując przelew podatkowy dotyczący zapłaty VAT do urzędu skarbowego - zawsze w pierwszej kolejności pobiera środki z rachunku VAT - przypomina resort finansów. »


Upewnij się, czy każdy podatnik VAT ma obowiązek stosować mechanizm podzielonej płatności

Czy split payment dotyczy także przedsiębiorców - rolników? Jeśli tak to czy także tych którzy nie są podatnikami VAT? »


Nr 698 - 29 sierpnia 2018 r.

Mechanizm podzielonej płatności VAT w pigułce - podatki i rachunkowość. 13 wskazówek eksperta
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego