Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 701 - 17 września 2018 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Nowości

Stawka CIT będzie wynosić 9%. Zmiany wejdą w życie od 2019 roku

Z najnowszego projektu zmian w ustawach podatkowych wynika, że od 2019 roku wejdzie w życie rozwiązanie, którego celem jest wprowadzenie korzyści dla przedsiębiorców działających w formie osoby... »


Od 2019 roku będą nowe zasady rozliczania leasingu samochodów osobowych. Jakie będą skutki dla przedsiębiorcy?

Resort finansów zamierza wprowadzić zmiany dotyczące rozliczania opłat z tytułu leasingu samochodów osobowych. Nowe ograniczenia dotyczyć mają także wydatków ponoszonych na ich użytkowanie... »


Uwaga! Kolejne zmiany w Kodeksie pracy

Do Sejmu w sierpniu br. trafił projekt Kodeksu pracy, który dotyczy problematyki ujmowania w ofertach pracy proponowanego wynagrodzenia za pracę. Według niego pracodawcy będą podawali w ogłoszeniach o... »


Dział: Najnowsze orzeczenia

Opuszczenie pracy po odwołaniu. Czy może być podstawą do zwolnienia dyscyplinarnego

Czy jest możliwe kontynuowanie zatrudnienia po odwołaniu na tym samym stanowisku? Co jeśli pracownik nie zamierza pracować w okresie wypowiedzenia? Przeczytaj tekst i poznaj najnowsze stanowisko... »


Sprawdź, czy trzeba oskładkować wypłacone pracownikowi tymczasowemu odszkodowanie

Poznaj nowe stanowisko ZUS w sprawie zaliczenia do podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne odszkodowania wypłaconego pracownikowi tymczasowemu. Dowiedz się, co... »


Dział: Przykład księgowania

Czy w ciągu roku można zlecić wycenę nieruchomości przez rzeczoznawcę i dokonać zmian wartości budynku w księgach rachunkowych

Pytanie Spółka z o.o. prowadzi działalność usług budowlanych. Posiadała oddział samobilansujący się w kraju UE, który został zlikwidowany. Wszystkie aktywa i pasywa spółki w UE zostały przejęte przez... »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Dowiedz się, z jaką częstotliwością wypłacać wynagrodzenie za wykonanie zlecenia i co z rachunkiem

Pytanie Moje pytanie dotyczy wystawiania rachunku do umowy zlecenia. Umowa dotyczy szkoleń sportowych w stowarzyszeniu. Zawarta została od kwietnia do grudnia. Czy zleceniobiorca musi po każdym... »


Czy premię należy uwzględnić w wynagrodzeniu urlopowym

Pytanie Pracownik zatrudniony na pełen etat rozpoczął prace 2 lipca 2018 r., jego wynagrodzenie składa się z części stałej i części zmiennej, 30% premii. Wynagrodzenie jest wypłacane do 10... »


Przekazanie sprzętu elektronicznego w zamian za honorowe oddanie krwi. Czy to darowizna

Pytanie Prowadzimy stowarzyszenie nieprowadzące działalności gospodarczej, utrzymujemy się ze składek oraz darowizn. Czy można przekazać w formie darowizny jakiś sprzęt, np. telewizor lub laptop za... »


Jakie są skutki w VAT w przypadku usług szkoleniowych

Pytanie Jesteśmy Uczelnią Niepubliczną. Oprócz działalności edukacyjnej - studia I i II stopnia, studia podyplomowe, kursy dla studentów, rozpoczynamy organizację szkoleń i kursów (również w formie... »


Jak prawidłowo ujmować środki trwałe w księgach rachunkowych

Pytanie Jedna ze spółek zapisała w polityce rachunkowości, że składniki majątku spełniające definicję środków trwałych o wartości początkowej:1) poniżej 3.500 zł - będą odpisywane w koszty zużycia... »


Zwolnienie z VAT biura rachunkowego. Kiedy jest możliwe

Pytanie Czy biuro rachunkowe może podmiotowo być zwolnione z art. 113 ust.1 VAT? Świadczę tylko usługi księgowe. »


Dział: Zawsze pod ręką

Grupy działalności, kategorie ryzyka i stopy procentowe składki na ubezpieczenie wypadkowe dla grup działalności od 1 kwietnia 2018 r.

Poniżej przedstawiamy kategorie ryzyka i stopy procentowe składki na ubezpieczenie wypadkowe dla grup działalności - dla płatników składek zgłaszanych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych... »


Dział: Kalendarz

17 września 2018 r.

17 września 2018 r. »


Nr 701 - 17 września 2018 r.

Zestawienie zmian w podatkach dochodowych od 2019 roku
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego