Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 702 - 24 września 2018 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Nowości

Będzie nowa danina. Sprawdźmy, kto zapłaci podatek od wyjścia

Od nowego roku mają wejść w życie nowe regulacje dotyczące tzw. niezrealizowanych zysków. Instytucja ta potocznie nazywana jest tzw. exit tax. Zobaczmy, kto i ile zapłaci nowy podatek. »


Podatnicy będą mogli liczyć na wsparcie swojego rzecznika. Zmiany od 2020 roku

Podatnikom w sporach z urzędnikami ma pomagać Rzecznik Praw Podatnika. Ministerstwo Finansów chce powołać nowy urząd na wzór rzecznika praw obywatelskich. Sprawdźmy, na jakie wsparcie mogą liczyć... »


Od nowego roku wysokość składek społecznych będzie zależna od przychodów z działalności gospodarczej

Od 1 stycznia 2019 r. drobni przedsiębiorcy będą mogli opłacać składki od podstawy uzależnionej od uzyskiwanych przychodów. Ale uwaga - nowe rozwiązanie zostało obwarowane kilkoma warunkami. Sprawdźmy... »


Rewolucja w podatkach dochodowych już od 1 stycznia 2019 r.

Resort finansów przygotował projekt zmian w podatkach dochodowych. Sprawdźmy, jakie będą konsekwencje tych zmian. »


Dział: Najnowsze orzeczenia

Premia. Czy przysługuje także byłemu pracownikowi

Sąd Najwyższy w ostatnio wydanym wyroku wypowiedział się na temat wypłacania premii regulaminowej pracownikowi, który zrezygnował z zatrudnienia a nabył do niej prawo. Czy można pozbawić pracownika... »


Dział: Najnowsze interpretacje

Zwrot kosztów dojazdu na posiedzenia członków rady nadzorczej. Czy podlega oskładkowaniu

Spółka z o.o. posiadająca radę nadzorczą jako organ nadzoru wypłaca członkom rady nadzorczej zwrot kosztów związanych z udziałem w pracach rady, w tym zwrot kosztów dojazdu na posiedzenia, które... »


Dział: Przykład księgowania

Sprawdźmy, jakie skutki w PKPiR ma wycofanie i darowizna auta współmałżonkowi

Pytanie Podatnik posiada w środkach trwałych samochód osobowy. Rok temu wykupił go z leasingu. Teraz chce zaprzestać wykorzystywania go w działalności, wycofać ze środków trwałych i przekazać... »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Dowiedz się, czy każda usługa wykonana przez firmę z UE potratujesz jako import usług

Pytanie Firma zamówiła w firmie włoskiej tłumaczenia katalogów informacyjnych. Zostały wystawione faktury z dniem 22 sierpnia 2018 r. data utworzenia/dostawy 14 sierpnia 2018 r. w euro i w... »


Jak opisywać prawidłowo dowody księgowe do PKPiR

Pytanie W biurze rachunkowym wiele lat temu została przyjęta praktyka pozycjonowania faktur dotyczących zakupu towarów handlowych. Po wpisaniu wyżej wymienionych dokumentów w PKPIR każda taka faktura... »


Poznaj skutki podatkowe przekazania żonie samochodu wykupionego wcześniej z leasingu

Pytanie Podatnik posiada w środkach trwałych samochód osobowy rok temu wykupiony z leasingu. Teraz chce zaprzestać wykorzystywania w działalności, zamierza wycofać ze środków trwałych i przekazać... »


Sprawdź, kiedy wpłacić II ratę odpisu na ZFŚS

Pytanie Czy możemy przelać II ratę odpisu na ZFŚS 1 października? 30 września w tym roku wypada w niedzielę. »


Jak rozliczyć przychód z tytułu wynajmu mieszkania studentom

Pytanie Podatnik chce wynająć trzy mieszkania własnościowe dla studentów. Czy będzie to traktowane jako działalność gospodarcza? Załóżmy, że mieszkania przed wynajęciem zostały wyremontowane, a każdy... »


Dział: Kalendarz

25 września 2018 r.

25 września 2018 r. »


Dział: Zawsze pod ręką

Jednorazowe odszkodowania za wypadki przy pracy

Znajdziesz tutaj wysokość odszkodowań z tytułu uszczerbku na zdrowiu, jakiego pracownik doznał wskutek wypadku przy pracy oraz jakie przysługują członkom rodziny pracownika, który zmarł w wyniku... »


Nr 702 - 24 września 2018 r.

Od 1 października 2018 r. będzie tylko e-sprawozdanie. Jak wywiązać się z nowych przepisów? Sprawdźmy na 7 przykładach
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego