Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 703 - 26 września 2018 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Nowości

Będzie nowa danina. Sprawdźmy, kto zapłaci podatek od wyjścia

Od nowego roku mają wejść w życie nowe regulacje dotyczące tzw. niezrealizowanych zysków. Instytucja ta potocznie nazywana jest tzw. exit tax. Zobaczmy, kto i ile zapłaci nowy podatek. »


Podatnicy będą mogli liczyć na wsparcie swojego rzecznika. Zmiany od 2020 roku

Podatnikom w sporach z urzędnikami ma pomagać Rzecznik Praw Podatnika. Ministerstwo Finansów chce powołać nowy urząd na wzór rzecznika praw obywatelskich. Sprawdźmy, na jakie wsparcie mogą liczyć... »


Od nowego roku wysokość składek społecznych będzie zależna od przychodów z działalności gospodarczej

Od 1 stycznia 2019 r. drobni przedsiębiorcy będą mogli opłacać składki od podstawy uzależnionej od uzyskiwanych przychodów. Ale uwaga - nowe rozwiązanie zostało obwarowane kilkoma warunkami. Sprawdźmy... »


Rewolucja w podatkach dochodowych już od 1 stycznia 2019 r.

Resort finansów przygotował projekt zmian w podatkach dochodowych. Sprawdźmy, jakie będą konsekwencje tych zmian. »


Stawka CIT będzie wynosić 9%. Zmiany wejdą w życie od 2019 roku

Z najnowszego projektu zmian w ustawach podatkowych wynika, że od 2019 roku wejdzie w życie rozwiązanie, którego celem jest wprowadzenie korzyści dla przedsiębiorców działających w formie osoby... »


Od 2019 roku będą nowe zasady rozliczania leasingu samochodów osobowych. Jakie będą skutki dla przedsiębiorcy?

Resort finansów zamierza wprowadzić zmiany dotyczące rozliczania opłat z tytułu leasingu samochodów osobowych. Nowe ograniczenia dotyczyć mają także wydatków ponoszonych na ich użytkowanie... »


Uwaga! Kolejne zmiany w Kodeksie pracy

Do Sejmu w sierpniu br. trafił projekt Kodeksu pracy, który dotyczy problematyki ujmowania w ofertach pracy proponowanego wynagrodzenia za pracę. Według niego pracodawcy będą podawali w ogłoszeniach o... »


Wyższe kary dla firm – 30 mln zł i likwidacja przedsiębiorstwa

Ministerstwo Sprawiedliwości ujawniło nowy projekt ustawy nakładający na podmioty zbiorowe surowe kary za przestępstwa lub przestępstwa skarbowe. Wykrycie nieprawidłowości w przedsiębiorstwie może... »


A jednak zmiany dotyczące rozliczania firmowych aut już blisko

Zgodnie z najnowszym projektem z 24 sierpnia 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy - Ordynacja podatkowa oraz o zmianie... »


Stosowanie split payment - czy będzie obowiązkowe

Upłynęły już dwa miesiące od obowiązywania przepisów o mechanizmie podzielonej płatności. Są już pierwsze wnioski ze stosowania tych przepisów przez podatników, a także interpretacje podatkowe... »


JPK_sprawozdanie finansowe wyślesz już od 1 października 2018 r.

 Resort finansów udostępnił dla przedsiębiorców strukturę logiczną obowiązującą od 1 października 2018 r. Chodzi o JPK_ Sprawozdanie finansowe. Sprawdź więcej na ten temat. »


Jest już pewne, że KAS wypełni za podatników zeznanie roczne

Na ostatnim posiedzeniu Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o PIT, który zakłada, że Krajowa Administracja Skarbowa przygotuje zeznania podatkowe dla wszystkich podatników. Z... »


Są nowe przepisy dotyczące zatrudniania młodocianych pracowników

Już od 1 września 2018 roku będzie można zatrudniać 15-latków w celu przygotowania zawodowego lub do wykonywania lekkich prac. Jak było do tej pory, a jak będzie? Poznaj nowe przepisy, dzięki temu... »


Ustawa wprowadzająca „mały ZUS” została już podpisana przez Prezydenta

Ustawa ma na celu dostosowanie wysokości obciążeń ponoszonych przez przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą z tytułu składek na ubezpieczenie społeczne do ich możliwości... »


Nowy podatek od zysków, których nie ma

Podatek od niezrealizowanych zysków to kolejne z obciążeń fiskalnych przyjmujące za podstawę opodatkowania fikcję dochodową. Przenoszone przez przedsiębiorcę poza granice RP aktywa zostaną... »


Nr 703 - 26 września 2018 r.

Zestawienie zmian w podatkach dochodowych od 2019 roku
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego