Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 730 - 1 kwietnia 2019 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Nowości

Uwaga! Nowy CIT-8 już od 1 kwietnia 2019 r.

Minister finansów określił nowe wzory niektórych formularzy obowiązujących w zakresie CIT. »


Uwaga! Będą ułatwienia dla pracodawców zapewniających pracownikom posiłki profilaktyczne

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów (projekt z 4 marca 2019 r.). Zmiany... »


Sprawdź, od kiedy będzie można założyć prostą spółkę akcyjną

W przyszłym roku zostanie wprowadzona nowa forma prawna − prosta spółka akcyjna (PSA). Takie rozwiązanie przewiduje projekt, który stanowi część przygotowanego przez Ministerstwo Rozwoju pakietu: „100... »


Czy ulgi podatkowe wymagają raportowania MDR

Resort finansów wydał w sprawie raportowania schematów podatkowych objaśnienia, które mają ułatwić zrozumienie obowiązków nałożonych na podatników. »


Już od 1 września 2019 r. będzie nowy wykaz podatników VAT

Do Sejmu niedawno trafił projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw. Projekt ten przewiduje modyfikację przepisów o wykazie podatników VAT. »


PPK w kwotach

Zainteresowanie PPK nie maleje. Trwa też kampania informacyjna dotyczącą Pracowniczych Planów Kapitałowych. Nasz ekspert w tekście pokazuje jak wygląda PPK w kwotach. Sprawdźmy. »


Dział: Najnowsze interpretacje

Upewnij się, czy opłaca się składki na ZUS od umowy zlecenia za studenta będącego członkiem rodziny

Przedsiębiorca chciałby zatrudnić syna, który kontynuuje naukę na studiach dziennych. Praca będzie pracą sezonowa, a zlecenia mają być nieregularne. Czy właściwą formą zatrudnienia będzie zatrudnienie... »


Dział: Przykład księgowania

Jak rozliczyć w PKPiR samochód używany

Pytanie W dniu 28 lutego 2019 r. zakupiliśmy używany samochód ciężarowy za kwotę 11.685,00 zł. Jak poprawnie zaksięgować go w PKPiR? »


Czy w PKPiR ujmuje się rezerwy

Pytanie Od niedawna prowadzę KPIR dla przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobowy działalność gospodarczą. Czy trzeba robić jakieś rezerwy i rozliczenia międzyokresowe w tej księdze? »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Czy korekta niezapłaconych kosztów obowiązuje

Pytanie Czy korekta kosztów w podatku dochodowym związana z niezapłaconymi wydatkami weszła ponownie w życie od 2019 roku? W artykułach, które odnalazłam są jedynie informacje o planowanych... »


Jakie konsekwencje podatkowe rodzi darowizna przedsiębiorstwa osobie fizycznej

Pytanie Czy darowizna wnukowi firmy jednoosobowej (VAT-owiec) w skład której wchodzi samochód dostawczy, narzędzia oraz materiały podlegają VAT i podatkowi dochodowemu? »


Czy sprzedaż mieszkania z wyposażeniem będzie zwolniona z VAT

Pytanie Prowadzę działalność w zakresie handlu nieruchomościami na rynku wtórnym. Jestem podatnikiem VAT czynnym. Nabyłem mieszkanie na podstawie aktu notarialnego od osoby fizycznej i zamierzam je... »


Upewnij się, jak rozliczyć koszty leasingu

Pytanie Czy wydatki związane z leasingiem zostały objęte limitem 75% , czy 100% zaliczenia w koszty? Jeżeli w trakcie leasingu zawarte są także opłaty eksploatacyjne np. serwis, wymiana opon), jak to... »


Czy do podstawy zasiłkowej pracownika oddelegowanego za granicą wlicza się świadczenia rzeczowe

Pytanie Czy świadczenia rzeczowe (bilety, zakwaterowanie, wyżywienie pokryte przez firmę delegującą) opodatkowane i oskładkowane należy wliczać do podstawy zasiłkowej pracownika oddelegowanego do... »


Sprawdź, czy minimalna stawka godzinowa obowiązuje także pracowników

Pytanie Czy stawka godzinowa dla pracownika zatrudnionego na etacie w oparciu o umowę o pracę może być w 2019 r. niższa od 14,70 zł? Czy może być to stawka np. 14 zł w miesiącach gdzie czas pracy... »


Sprawdź, jakie konsekwencje grożą pracodawcy za nieprowadzenie dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy

Pytanie Od 1 stycznia 2019 r. pracodawcy muszą prowadzić dodatkową dokumentację pracowniczą. Jakie konsekwencje grożą firmie za nieprzestrzeganie tych zasad. »


Dział: Zawsze pod ręką

Składki na ubezpieczenia społeczne pracowników młodocianych

Jeżeli jednostka, w której pracujesz zatrudnia pracowników młodocianych w celu przygotowania zawodowego, to musisz wiedzieć, że masz obowiązek płacić im wynagrodzenie i z tego tytułu odprowadzać... »


Dział: Kalendarz

1 kwietnia 2019 r.

1 kwietnia 2019 r. »


Nr 730 - 1 kwietnia 2019 r.

Jak rozliczyć pod względem podatkowym i rachunkowym wydatki świąteczne
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego