Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 731 - 8 kwietnia 2019 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Nowości

Fiskus bez kontroli zweryfikuje prawa majątkowe

W nowej Ordynacji podatkowej zostanie poszerzony katalog celów czynności sprawdzających, prowadzonych przez organ podatkowy. »


Uwaga! Możliwe zmiany w deklaracji rezygnacji z wpłat do PPK

Projekt rozporządzenia resortu finansów w sprawie deklaracji rezygnacji z wpłat do PPK przewiduje rezygnację z żądania siedmiu podpisów na rzecz jednego. Jakie jeszcze inne uproszczenia... »


PPK w kwotach

Zainteresowanie PPK nie maleje. Trwa też kampania informacyjna dotyczącą Pracowniczych Planów Kapitałowych. Nasz ekspert w tekście pokazuje jak wygląda PPK w kwotach. Sprawdźmy. »


Dział: Najnowsze orzeczenia

SN: Muszą być pewne dowody, aby rozwiązać z pracownikiem umowę o pracę z jego winy

Zdaniem Sądu Najwyższego pracodawca, który rozwiązuje umowę o pracę z winy pracownika musi wykazać, że dany czyn zabroniony, lub wyrządzenie przez pracownika szkody zostały faktycznie popełnione... »


Dział: Najnowsze interpretacje

Co ze stopą procentową składki wypadkowej w przypadku przekształcenia jednoosobowej działalności w spółkę

ZUS ponownie przypomniał, że raz ustaloną stopę składki płatnik jest zobowiązany stosować w całym roku składkowym. Nie ma znaczenia fakt, że w trakcie roku składkowego nastąpiła zmiana rodzaju... »


Jak rozliczyć koszty kolacji biznesowej

Pomimo tego, że spotkania z kontrahentami w restauracji to już obecnie powszechna sprawa, to jednak wciąż jest wiele wątpliwości, czy wydatki poniesione na obiad z partnerem biznesowym można... »


Dział: Przykład księgowania

Jak ująć w księdze przedmioty otrzymane w darowiźnie i kupione ze środków dotacji

Pytanie W jaki sposób ująć w księgach rachunkowych stowarzyszenia – wyposażenia, np. piłki, maty do ćwiczeń zarówno zakupionego ze środków z dotacji, jak i otrzymanego w darowiźnie? Czy inaczej się... »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Czy przedsiębiorca musi zapłacić VAT należny z tytułu zakupu samochodu w UE

Pytanie Podatnik prowadzi działalność w zakresie sprzedaży samochodów osobowych oraz ich wynajmu do chwili sprzedaży, jeśli znajdzie się kupiec, samochody są kupowane m.in. w UE. Czy za te... »


Sprawdź, co zrobić gdy nastąpiła pomyłka w numerze faktur

Pytanie Przez pomyłkę zdublowano numery faktur sprzedażowych, co zrobić w tym przypadku? »


Kiedy podatnik CIT może nie płacić zaliczki

Pytanie Czy w 2019 roku mały podatnik podatku dochodowego od osób prawnych CIT osiągający dochód z działalności gospodarczej nie ma obowiązku wpłacania zaliczki, jeżeli kwota zaliczki podlegająca... »


Sprawdź, jak rozliczyć koszty leasingu

Pytanie Czy wydatki związane z leasingiem zostały objęte limitem 75% , czy 100% zaliczenia w koszty? Jeżeli w trakcie leasingu zawarte są także opłaty eksploatacyjne np. serwis, wymiana opon), jak to... »


Jakie wydatki przedsiębiorca może zaliczyć do kosztów podatkowych w związku z podróżą służbową

Pytanie Przedsiębiorca przebywa na targach branżowych związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. Jakie wydatki można zaliczyć do kosztów podatkowych? »


Upewnij się,jak wyliczyć urlop wypoczynkowy

Pytanie Proszę o pomoc w wyliczeniu zaległego urlopu wypoczynkowego. Pracownicy przysługuje 26 dni za rok. Pracuje u nas od 2012 r., a urlopy są nierozliczone od 2015 r. Od 01.01.2015 r. do... »


Sprawdź, kiedy można zastosować skrócony okres wypowiedzenia

Pytanie Czy można zastosować skrócony okres wypowiedzenia w stosunku do zatrudnionego emeryta na czas nieokreślony, który wykorzystał 182 dni chorobowego? Pracownik przyniósł zaświadczenie o... »


Dział: Zawsze pod ręką

Wysokość jednorazowych odszkodowań za wypadki przy pracy

Od 1 kwietnia 2019 r. zmieniły się kwoty jednorazowych odszkodowań za wypadki przy pracy.  »


Dział: Kalendarz

8 kwietnia 2019 r.

8 kwietnia 2019 r. »


10 kwietnia 2019 r.

10 kwietnia 2019 r. »


Nr 731 - 8 kwietnia 2019 r.

Upewnij się, co jest towarem w rozumieniu ustawy o VAT
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego