Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 741 - 17 czerwca 2019 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Nowości

Upewnij się, kto ma obowiązek posiadać kasę fiskalną i podpisać oświadczenie o zapoznaniu się z zasadami ewidencji na kasie

Z dniem 1 maja 2019 r. zmieniły się przepisy dotyczące kas rejestrujących, w tym weszło w życie nowe rozporządzenie w sprawie kas rejestrujących. Rozporządzenie to przewiduje nowy obowiązek. Jak... »


Zostanie połączony obowiązek składania deklaracji VAT-7/VAT-7K z obowiązkiem przesyłania plików JPK_VAT

Resort Finansów przyjął w ubiegłym tygodniu dwa projekty zmian w VAT. Jeden z nich dotyczy połączenia obowiązku składania deklaracji VAT-7/VAT-7K z obowiązkiem przesyłania plików JPK_VAT. Jednak zmian... »


30 lat kary za fałszowanie faktur

W dniu 24 maja r. 2019 Senat RP wniósł ważne poprawki do Kodeksu karnego. Na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które odbędzie się 12 czerwca, posłowie będą pracować nad zmianami. Nowelizacja zawiera... »


Ministerstwo Finansów sprawdzi, kto jest "prawdziwym" przedsiębiorcą, a kto nie

W marcu 2019 r., Ministerstwo Finansów zapowiedziało wprowadzenie do obiegu prawnego testów mających na celu sprawdzenie, kto z prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą jest "prawdziwym... »


Uwaga! Przedsiębiorcy zostaną zwolnieni z opłacania składek ZUS

W Sejmie jest projekt nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, który przewiduje zniesienie obowiązku ubezpieczeń emerytalno-rentowych z tytułu działalności gospodarczej. Czy jest to... »


Dział: Najnowsze orzeczenia

Dowiedz się, jakie są konsekwencje zbyt niskiego wynagrodzenia za zlecenie

Uwaga! Zaniżone wynagrodzenie z tytułu pierwszej umowy zlecenia, powoduje obowiązek objęcia ubezpieczeniem ZUS każdej kolejnej umowy cywilnoprawnej. Stanowisko to potwierdził Sąd Najwyższy w... »


Dział: Najnowsze interpretacje

Konsekwencje podatkowe związane z dofinansowaniem do wyjazdu integracyjnego pracowników

Firma zorganizowała wycieczkę dla pracowników. Wyjazd został dofinansowany z ZFŚS. Sprawdź, jakie są w związku z tym obowiązki płatnika, a także poznaj aktualne stanowisko organu... »


Dział: Przykład księgowania

Kiedy zaksięgować fakturę

Pytanie Kiedy zaksięgować fakturę. Faktura za badania okresowe pracownika (zwolniona z VAT) - wystawiona 23.04.19 r., nadana 24.05.19 r., otrzymana 26.05.19 r., czyli po rozliczeniu miesiąca kwietnia... »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Transakcje łańcuchowe tylko do końca roku

Pytanie Osoba fizyczna prowadzi działalność gospodarczą i rozlicza się za pomocą PKPiR (podmiot A). Podmiot ten jest polskim unijnym czynnym podatnikiem VAT. W ramach swojej działalności kupuje i... »


Ile dni urlopu przysługuje pracownicy korzystającej z urlopu wychowawczego

Pytanie Pracownica zatrudniona na umowę o pracę na pełny etat złożyła wniosek o urlop wychowawczy na okres od 01.06.2019 r. do 01.06.2020 r. Jaka ilość dni urlopu wypoczynkowego będzie jej... »


Jak zostanie rozwiązana kwestia wystawiania faktur do paragonów w taksówkach

Pytanie Czy 1 lipca 2019 r. wchodzi w życie kolejna zmiana w VAT, która dotyczy paragonu do faktury? O ile przy handlu jest to do ogarnięcia o tyle przy taksówkach jest to problem. Po pierwsze kasy... »


Czy należy opłacić składkę na Fundusz Pracy za członka rady nadzorczej

Pytanie Bank wypłaca co miesiąc członkom Rady Nadzorczej stałe wynagrodzenie z tytułu pełnionej funkcji. Ponadto członkowie Rady Nadzorczej uczestniczą w szkoleniach. Dla członka Rady Nadzorczej... »


Jak udokumentować dostawy towarów z kraju UE do Polski

Pytanie Czy można wystawić fakturę reverse charge dla kontrahenta, który ma siedzibę w Anglii, ale towar jest dostarczany do Polski? Towarem są gadżety reklamowe. Do tej pory faktury były... »


Dowiedz się, jaką najbezpieczniej umowę zawrzeć z artystą za wykonanie koncertu

Pytanie Mój problem dotyczy umów o dzieło wystawianych dla artystów za wykonanie koncertów z 50% kosztami uzyskania przychodu. Umowy o dzieła są zawierane z instytucją kultury. Czy takie umowy o... »


Czy można zmienić datę sporządzenia sprawozdania

Pytanie Spółka sporządziła i podpisała bilans 29 marca br. Okazało się, że pominięto sprzedaż (jedną fakturę) z lipca 2018 r. Musimy teraz skorygować sprawozdanie i CIT-8. Pytanie z jaką datę wykazać... »


Dział: Zawsze pod ręką

Kwoty przychodów dodatkowych a zmniejszenia emerytury lub renty

Prawie każdy emeryt lub rencista, który po przyznaniu świadczenia emerytalnego lub rentowego kontynuuje pracę zarobkową lub też rozpoczął wykonywanie takiej pracy, musi się liczyć z tym, że osiągane... »


Dział: Kalendarz

17 czerwca 2019 r.

17 czerwca 2019 r. »


Nr 741 - 17 czerwca 2019 r.

Skutki podatkowe dofinansowania do wyjazdu integracyjnego
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego