Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 742 - 24 czerwca 2019 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Nowości

Będą kolejne zmiany w VAT od 1 września 2019 r.

W Sejmie jest projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw. Przewiduje wiele ważnych zmian w treści ustawy o VAT. Zmiany wejdą w życie po... »


Już w sierpniu 2019 r. ważne zmiany w PIT

Ministerstwo finansów chce, aby wynagrodzenia dla młodych ludzi uzyskujących przychody ze stosunku pracy, stosunku służbowego z umów zlecenia oraz umów o dzieło mogły korzystać ze zwolnienia od PIT... »


Dział: Najnowsze interpretacje

Uwaga! Ważny i najnowszy wyrok TSUE dotyczący leasingu zwrotnego. Co oznacza

Leasing zwrotny (ang. sale and lease back) powinien być traktowany jako jedna usługa o charakterze finansowym, zwolniona z VAT. Takie wnioski płyną z wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE o sygn. akt... »


Dział: Przykład księgowania

Jak wycofać zakupiony towar z PKPiR

Pytanie Podatnik prowadzi handel samochodami używanymi. Zakupił w czerwcu br. samochód na umowę kupna sprzedaży jako towar do firmy. W lipcu zdecydował, że zostawi sobie na cele prywatne ten... »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Problemy przedsiębiorcy związane z kasami fiskalnymi

Pytanie Od maja 2019 r. weszło nowe rozporządzenie w sprawie kas fiskalnych - rejestrujących. Czy osoba obsługująca kasę powinna podpisać oświadczenie o tym, iż zapoznała się z zasadami ewidencji... »


Dwa paragony dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej z jedną fakturą. Jak to ująć w JPK VAT

Pytanie Mam pytanie odnośnie JPK VAT. 13 maja br. wystawiono dwa paragony dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Do jednego z paragonów została wystawiona faktura. Czy w JPK VAT mam ująć... »


Czy przedsiębiorca świadczący usługi w zakresie wymiany opon lub kół dla pojazdów silnikowych oraz montażu kół musi posiadać kasę fiskalną

Pytanie Główną moją działalnością jest zarządzanie nieruchomościami własnymi, oprócz tego wykonuję również usługi w zakresie wymiany opon lub kół dla pojazdów silnikowych, montaż kół z wyważaniem... »


Czy sprzedaż książek wraz z płytą CD na rzecz osób fizycznych wymaga ewidencji na kasie

Pytanie Osoba fizyczna prowadząca działalność w zakresie edukacji artystycznej, świadcząca głównie usługi finansowane z budżetu państwa, planuje wydać książkę stanowiącą materiał dydaktyczny i... »


Jak wyliczyć wynagrodzenie za jeden dzień pracy – przykład

Pytanie Pracownica zatrudniona w oparciu o umowę o pracę otrzymuje wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 2.500 zł brutto miesięcznie. Jesteśmy płatnikiem zasiłków i wypłacamy wynagrodzenie do 10-tego... »


Dział: Zawsze pod ręką

Wysokość kwot wolnych od potrąceń

Sprawdź, jakie są kwoty wolne od potrąceń w 2019 roku. »


Dział: Kalendarz

25 czerwca 2019 r.

25 czerwca 2019 r. »


Nr 742 - 24 czerwca 2019 r.

Przykłady rozliczania urlopów wypoczynkowych
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego