Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 743 - 1 lipca 2019 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Nowości

Od 1 lipca br. firmy informują o PPK

Przedsiębiorcy zatrudniający powyżej 250 osób mają obowiązek stosować przepisy ustawy o PPK od 1 lipca 2019 roku. Co się z tym wiąże? »


Unijna dyrektywa przewiduje urlopy ojcowskie i rodzicielskie

Przyjęta przez państwa członkowskie dyrektywa o równowadze między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów zapewnia ojcom większe zaangażowanie w opiekę nad dziećmi zaraz po ich... »


Zmiany w PIT dla młodych już od sierpnia 2019 r.

Na ostatnim wtorkowym posiedzeniu rząd przyjął ustawę wprowadzającą zmiany w PIT. Chodzi o to, aby wynagrodzenia dla młodych ludzi uzyskujących przychody ze stosunku pracy, stosunku służbowego z... »


Dział: Najnowsze orzeczenia

Zdaniem SN: Odmowa zwrotu nadpłaty składek musi być należycie uzasadniona przez ZUS

W razie wniosku o zwrot nadpłaconych składek, decyzja odmawiająca zwrot musi być należycie uzasadniona, w szczególności ZUS obowiązany jest podać, na jakie składki i za jakie okresy została... »


Dział: Najnowsze interpretacje

Korzyść materialną w postaci zawarcia umowy najmu należy uwzględnić w podstawie wymiaru składek

Przedsiębiorca zatrudniający pracowników narodowości ukraińskiej powziął wątpliwość czy udostępniane przez niego nieruchomości dla tych pracowników będące korzyścią materialną w postaci zawarcia umowy... »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Jak prawidłowo ustalić obowiązek podatkowy z tytułu wskazanego importu usług

Pytanie Kiedy powstał obowiązek podatkowy w podatku VAT z tytułu importu usługi w niżej opisanej sytuacji? W maju br. otrzymaliśmy (data wystawienia - tez maj) fakturę od firmy brytyjskiej A za... »


Czy podatnik ma prawo w całości odliczać VAT od wydatków dotyczących samochodów przeznaczonych wyłącznie do odsprzedaży bez konieczności prowadzenia ewidencji przebiegu tego samochodu

Pytanie Podatnik prowadzi działalność gospodarczą polegającą między innymi na handlu samochodami. Od zakupu samochodów przeznaczonych do sprzedaży odlicza 100% podatku VAT naliczonego. Czy przy... »


Konsekwencje w PIT faktury korygującej

Pytanie Wystawiono fakturę korygująca (sprzedaż) in minus - udzielono obniżki ceny w formie rabatu (skonto) z tytułu wcześniejszej zapłaty. Fakturę wystawił na usługi budowlane - podwykonawca /z... »


Dowiedz się, jak postąpić z jedynym pracownikiem w sytuacji likwidacji działalności

Pytanie Sklep zamyka działalność, a jest jeszcze zatrudniona jedna pracownica, która jest na urlopie wychowawczym urlopie do września 2019 r. Co należy zrobić z dokumentacją i kto będzie dalej... »


Jak ująć w ewidencji VAT korektę obniżającą podstawę opodatkowania

Pytanie Czy w przypadku wystawienia faktury VAT korygującej zmniejszającej kwotę obrotu w stawce VAT zwolnionej przed jej ujęciem w rejestrze korekt sprzedaży VAT należy posiadać potwierdzenie... »


Można zawrzeć umowę na zastępstwo w zadaniowym systemie czasu pracy

Pytanie Pracownik jest zatrudniony na umowę o pracę na cały etat u innego pracodawcy. Chcemy z nim podpisać umowę na zastępstwo (około 3 miesięcy) na 1/2 etatu w zadaniowym systemie czasu pracy... »


Dział: Zawsze pod ręką

Wskaźnik waloryzacji podstawy zasiłku chorobowego

Wskaźnik waloryzacji podstawy zasiłku chorobowego »


Dział: Kalendarz

5 lipca 2019 r.

5 lipca 2019 r. »


Nr 743 - 1 lipca 2019 r.

Jak przedsiębiorca powinien bronić się w razie niezapowiedzianej kontroli skarbówki. Poznaj wskazówki eksperta
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego