Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 744 - 8 lipca 2019 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Nowości

Administracja skarbowa rusza z nowym „Programem Ostrzegania Przedsiębiorców”

Będzie nowy program, który ma służyć ochronie uczciwych firm przed skutkami nieświadomego uczestnictwa w oszustwach podatkowych. Ma on być wdrażany przez Krajową Administrację Skarbową, pod nazwą –... »


Jest już nowy wzór informacji VAT-23

Uwaga! Od 1 czerwca 2019 r. obowiązuje nowy wzór informacji o wewnątrzwspólnotowym nabyciu środka transportu VAT-23. Wprowadzone zmiany mają częściowo techniczny charakter, zaś ze starszych druków... »


Czy po 29 czerwca 2019 r. w świadectwie pracy podaje się imiona rodziców

Czy wystawiając świadectwo pracy w dniu 01.07.2019 r należy podać w nim imiona rodziców? »


Znamy wysokość składek na ZUS w 2020 roku

Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą zapłacą składki na ubezpieczenia społeczne o 9,7% wyższe niż w roku 2019. Ile wyniosą składki w 2020 roku? »


Dział: Najnowsze orzeczenia

Skutki podatkowe podróży służbowych członków zarządu

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy wypowiedział się w kwestii tego, czy świadczenia związane z podróżą służbową osób niebędących pracownikami spółki korzystają ze zwolnienia z PIT. Sprawdź... »


Dział: Najnowsze interpretacje

Czy dojazdy przedsiębiorcy można zaliczyć do kosztów w kosztach

Sprawdź, czy biznesmen ma prawo zaliczyć do kosztów podatkowych wartość diet z tytułu podróży z miejsca zamieszkania do miejscowości stałego wykonywania działalności gospodarczej do wysokości... »


Zdaniem ZUS: Posiłki pobierane z automatu gastronomicznego są wyłączone z podstawy wymiaru składek

Pracodawca, który zapewnia pracownikom posiłki gotowe do spożycia w miejscu pracy ma prawo nie oskładkować ich wartości, nawet jeżeli są one pobierane z automatu gastronomicznego. Trzeba pamiętać... »


Dział: Przykład księgowania

Gdzie księgować szkolenia związane z BHP

Pytanie Czy postępuję prawidłowo przy księgowaniu szkoleń związanych z BHP (obowiązkowe i okresowe) zaliczając je do kosztów „ubezpieczenia społeczne i inne"? Pozostałe szkolenia tj. podnoszące... »


Jak ujmować odsetki od pożyczek otrzymanych od wspólnika posiadającego większościowe udziały

Pytanie Czy można w polityce rachunkowości przyjąć zasadę, że odsetki od pożyczek otrzymanych od wspólnika posiadającego większościowe udziały będą ujmowane w kosztach, zgodnie z ustawą o podatku... »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Dowiedz się, jak dokonać potrącenia z wynagrodzenia za pracę i za czas choroby

Pytanie Pracownik ma potrącenie komornicze. 10 maja 2019 r. otrzymał wynagrodzenie za kwiecień, a 28 maja 2019 r. w dniu rozwiązania umowy, wynagrodzenie za maj, ekwiwalent za urlop i wynagrodzenie... »


Czy przedsiębiorca świadczący Czy usługi w zakresie wymiany opon lub kół dla pojazdów silnikowych musi posiadać kasę fiskalną

Pytanie Główną działalnością przedsiębiorcy jest zarządzanie nieruchomościami własnymi, oprócz tego wykonuje on także usługi w zakresie wymiany opon lub kół dla pojazdów silnikowych, montaż kół z... »


Czy odszkodowanie przeznaczone na remont samochodu w części jest opodatkowane

Pytanie Naprawa z AC przy użytku mieszanym. Przedsiębiorca wykorzystuje w działalności gospodarczej samochód osobowy na podstawie umowy leasingu zawartej w 2017 r. Z faktur dotyczących samochodu... »


Czy świadczenie usług ładowania pojazdów elektrycznych podlega zwolnieniu z VAT

Pytanie Podatnik chce rozpocząć świadczenie usług dla operatora hulajnóg elektrycznych. Działalność polega na świadczeniu kompleksowej usługi dla firmy będącej właścicielem pojazdów elektrycznych... »


Dział: Zawsze pod ręką

Wymiar czasu pracy dla 3-miesięcznych okresów rozliczeniowych

Wymiar czasu pracy dla 3-miesięcznych okresów rozliczeniowych »


Dział: Kalendarz

8 lipca 2019 r.

8 lipca 2019 r. »


Nr 744 - 8 lipca 2019 r.

Uwaga! Od 1 lipca 2019 r. zmienił się JPK_FA(2)
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego