Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 745 - 15 lipca 2019 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Najnowsze interpretacje

Jak traktować koszty prowizji od najmu – jest wyjaśnienie fiskusa

Z interpretacji Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej wydanej 11 czerwca 2019 r. (sygn. akt 0111-KDIB1-2.4010.198.2019.1.AK 556218/I) wynika, że koszty prowizji od najmu jako pośredni koszt... »


Dział: Przykład księgowania

Rozliczenie delegacji do kraju spoza UE

Pytanie Jak rozliczyć różnice kursowe przy delegacji zagranicznej naszych pracowników. Pracownicy mają delegacje do Arabii Saudyjskiej otrzymują zaliczkę na te delegacje w kwocie diet za przewidywaną... »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Stosowanie przepisów o obowiązkowym mechanizmie podzielonej płatności - problemy od 1 września br.

Pytanie Spółka prowadząca sklep internetowy sprzedaje produkty objęte w tej chwili odwróconym VAT-em (drut miedziany, srebro, itp.). W związku z planowanymi zmianami od 1 września związanymi ze Split... »


Czy dodatek stażowy powinien zostać włączony do podstawy wymiaru zasiłku macierzyńskiego

Pytanie Pracownik na urlopie macierzyńskim otrzymuje zasiłek macierzyński i obok dodatek stażowy, gdyż jesteśmy jednostką samorządową. Co zrobić ze stażowym w tym okresie, jeżeli zwiększa się procent... »


Dowiedz się, czy wydatki na bilety samolotowe zaliczysz do kosztów podatkowych

Pytanie Przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą z siedzibą w Polsce mieszka na stałe w innym kraju UE. Raz w miesiącu przylatuje do firmy w Polsce. Jak powinien potraktować... »


Czy kradzież towarów wpływa na prawo do odliczenia VAT

Pytanie Proszę o wyjaśnienie kwestii odliczenia VAT od zakupionych towarów sprowadzonych na rynek polski. Należności celnopodatkowe zostały uregulowane. Niestety w trakcie transportu na terenie kraju... »


Czy dla celów podatku dochodowego sprzedaż przez magazyny firmy Amazon znajdujące się w innych państwach członkowskich jest opodatkowana

Pytanie Nasza firma prowadzi sprzedaż wysyłką na terenie Polski i innych krajów Unii Europejskiej. W tym drugim przypadku sprzedaż odbywa się głównie poprzez platformę Amazon. Chcąc poszerzyć... »


Kiedy przedsiębiorca może powrócić do zwolnienia podmiotowego z VAT

Pytanie Moja klientka odwiesiła działalność gospodarczą z dniem 23.04.2019 r. Jednocześnie we wniosku do CEIDG zmieniła formę opodatkowania z zasad ogólnych na ryczałt oraz zgłosiła się dobrowolnie... »


Dział: Zawsze pod ręką

Wskaźnik waloryzacji podstawy zasiłku chorobowego

Wskaźnik waloryzacji podstawy zasiłku chorobowego »


Dział: Kalendarz

15 lipca 2019 r.

15 lipca 2019 r. »


Nr 745 - 15 lipca 2019 r.

Zmiany w kasach fiskalnych od 1 maja 2019 roku
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego