Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 746 - 22 lipca 2019 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Nowości

Nowa Ordynacja podatkowa. Sprawdź, jak zmieni się procedura zwrotu w przypadku bezpodstawnego wzbogacenia

Sprawdź, czy po zmianach przepisów spółka z o.o. występując, jako bezpodstawnie wzbogacony, w sytuacji zawyżonego podatku u źródła zapłaconego przez zagranicznego kontrahenta będzie musiała mu zwrócić... »


Czyżby już koniec z deklaracjami VAT? Zamiast tego podatnik wyśle JPK_VAT

Zostanie połączony obowiązek składania deklaracji VAT-7/VAT-7K z obowiązkm przesyłania plików JPK_VAT i kary za błędy w ewidencji VAT. To m.in. zmiany, które zakłada nowelizacja ustawy ieo VAT... »


Uwaga! Od 2020 r. dodatek stażowy będzie poza minimalnym wynagrodzeniem za pracę

Do Sejmu wpłynął rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Projekt przewiduje, że od 1 stycznia 2020 r. dodatek za staż pracy nie będzie włączany do wynagrodzenia... »


Dział: Najnowsze interpretacje

Upewnij się, czy odszkodowanie wypłacone wiceprezesom spółki podlega składkom ZUS

Firma, która zawarła z dwoma wiceprezesami zarządu kontrakty menadżerskie powzięła wątpliwość czy od wypłaconych odszkodowań - z tytułu zawartego zakazu konkurencji po ustaniu stosunku pracy... »


Dział: Przykład księgowania

Jak wykazać w księgach rozliczenie umowy leasingu

Pytanie Firma użytkująca samochód osobowy na podstawie leasingu operacyjnego, który prezentuje w księgach jako leasing finansowy (podatkowo - jako operacyjny) dokonała wcześniejszego wykupu samochodu... »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Czy istnieje możliwość odliczenia 100% VAT naliczonego od części samochodowych dla podatnika sprzedającego samochody

Pytanie Podatnik prowadzi działalność gospodarczą polegającą między innymi na handlu samochodami. Od zakupu samochodów przeznaczonych do sprzedaży odlicza 100% podatku VAT naliczonego. Czy przy... »


W jakim miesiącu zaewidencjonujesz fakturę

Pytanie Podatnik otrzymał fakturę za badania okresowe pracownika (jest zwolniona z VAT). Faktura została wystawiona 23 czerwca 2019 r., a nadana 24 czerwca 2019 r. Otrzymał ją w dniu 28 czerwca... »


Dwa paragony dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej z jedną fakturą. Jak to ująć w JPK VAT

Pytanie Podatnik 13 maja br. wystawił dwa paragony dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Do jednego z paragonów wystawił fakturę. Czy w JPK VAT powinien ująć tylko raport dobowy z 13... »


Czy podanie we wpisie w KRS działalności, których nie wykonuje przedsiębiorca zobowiązuje go do stosowania kasy online

Pytanie Przedsiębiorca prowadzący stację kontroli pojazdów świadczący usługi głównie dotyczące badań technicznych pojazdów zajmujemy się także sprzedażą części i akcesoriów do samochodów. Rodzaj... »


Dowiedz się, jak rozliczyć delegacje prezesa pracownika i powołanego do pełnienia tej funkcji

Pytanie W małej spółce z o.o. zatrudniającej 5 pracowników prezes firmy używa prywatny samochód podczas delegacji służbowych. Czy można zaliczyć w koszty delegacje prezesa? Jaka jest różnica... »


Upewnij się, jak wypłacić odprawę pośmiertną i ekwiwalent za niewykorzystany urlop

Pytanie Proszę o pomoc w kwestii wypłaty odprawy pośmiertnej i ekwiwalentu za niewykorzystany urlop naszego pracownika, który zmarł 14 marca 2019 r. Nie został spisany testament. Pracownik był... »


Upewnij się, czy można zatrudnić Białorusina posiadającego w Polsce kartę pobytu stałego z dostępem do rynku pracy

Pytanie Mój klient prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą w Krakowie chce zatrudnić na "umowę o dzieło" cudzoziemca z Białorusi, który posiada w Polsce kartę pobytu stałego z dostępem do... »


Dział: Zawsze pod ręką

Odsetki należne z tytułu nieprzekazania w terminie składek do OFE

Poznaj wysokość odsetek.  »


Dział: Kalendarz

22 lipca 2019 r.

22 lipca 2019 r. »


25 lipca 2019 r.

25 lipca 2019 r. »


Nr 746 - 22 lipca 2019 r.

Jakie konsekwencje prawno-podatkowe dla przedsiębiorcy powoduje rozwód i podział majątku
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego