Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 747 - 29 lipca 2019 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Nowości

Uwaga! Od 1 stycznia 2020 r. będą zmiany w rozliczeniach VAT przy transakcjach międzynarodowych

Jest kolejny projekt zmian w ustawie o VAT. Nowe przepisy dotyczą opodatkowania transakcji łańcuchowych, dokumentowania WDT oraz rozliczania transakcji w ramach magazynu call-of stock. Zobacz na... »


Możliwość zaliczenia zwrotu VAT na poczet zaległości podatkowej

Dowiedz się, czy jest możliwe zaliczenie zwrotu VAT na poczet zaległości podatkowej w VAT za wcześniejszy miesiąc, jeżeli zasadność zwrotu jest weryfikowana przez urząd skarbowy? Poznaj także, jakie... »


Dział: Najnowsze interpretacje

Świadczenie wypłacone tytułem wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy podlega PIT

Z interpretacji indywidualnej Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej wydanej 10 czerwca 2019 r. wynika, że świadczenie wypłacone pracownikowi przez pracodawcę, w oparciu o przepis zawarty w art. 47... »


Sprawdź, czy należy opłacić składki na ZUS od dodatkowego wynagrodzenia wypłaconego po ustaniu stosunku pracy

Pracodawca wypłacił pracownikowi dodatkowe wynagrodzenie w związku z rozwiązaniem umowy o pracę. Od tego świadczenia obliczył i opłacił składki na ZUS, ale pracownik to zakwestionował. Pracodawca... »


Dział: Przykład księgowania

Jak ująć w PKPiR otrzymaną z opóźnieniem fakturę dotyczącą zakupu materiałów lub towarów handlowych, które zostały dostarczone wcześniej do firmy

Pytanie Jesteśmy małym przedsiębiorstwem rozliczającym się na PKPiR. Zdarzają się sytuacje, gdy księgowane są już faktury z datą końcową danego miesiąca a napłynie faktura zakupu z datą początkową... »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Jedna nieruchomość rozliczana na ryczałcie, a druga na innych zasadach

Pytanie Osoba prywatna, która wynajmuje halę dla spółki i rozlicza się na zasadach ryczałtu kupiła mieszkanie nad morzem, w którym przeprowadziła remont i podpisała umowę najmu krótkoterminowego z... »


Dowiedz się, czy przedsiębiorca ma obowiązek zawiadomić fiskus o rezygnacji z ryczałtu

Pytanie Przedsiębiorca wynajmuje prywatnie mieszkanie (rozlicza ryczałt ). Czy w momencie zakończenia najmu prywatnego powinien zawiadomić urząd skarbowy składając oświadczenie o zakończeniu... »


Sprawdź, w jaki sposób możesz wycofać zakupiony do swojej firmy towar z PKPiR

Pytanie Podatnik prowadzi handel samochodami używanymi. Zakupił w czerwcu br. samochód na umowę kupna sprzedaży jako towar do firmy. W lipcu zdecydował, że zostawi sobie na cele prywatne ten... »


Upewnij się, czy masz prawo odliczać 50% VAT od wydatków na samochód

Pytanie W dniu 10 czerwca 2019 r. przedsiębiorca wykupił samochód osobowy Volkswagen Amarok po zakończonym leasingu operacyjnym. Koszt wykupu 870 zł + 200, 10 zł (23% VAT). Samochód jest środkiem... »


Jak postąpić ze studentem studiującym zdalnie w USA, który jest zatrudniony na umowę zlecenia

Pytanie Zatrudniamy z tytułu umowy zlecenia 20-letnią osobę, która studiuje w USA zdalnie. Czy można uznać ją jako studenta i nie potrącać jej składek ZUS. Za jakiś czas osoba ta, oprócz naszej umowy... »


Sprawdź, kiedy wypłata nagrody jest zwolniona z oskładkowania

Pytanie Nasz pracownik rozwiązuje umowę o pracę. W ostatnim miesiącu zatrudnienia otrzyma nagrodę jubileuszową. Wcześniej też otrzymał taką nagrodę i między wypłatami nie było 5 lat przerwy. Powyższa... »


Jak prowadzić listę obecności w zakładzie pracy

Pytanie Chciałabym zapytać o prowadzenie list obecności w zakładzie: czy urlop wypoczynkowy lub absencje wpisywać np. jako skrót NU jako nieobecność usprawiedliwioną, a dopiero w karcie czasu pracy... »


Jakie składniki wynagrodzenia wziąć pod uwagę przy obliczaniu wynagrodzenia za urlop

Pytanie Z dniem 04-07-2019 r. rozwiązujemy umowę o pracę z pracownicą (zatrudnienie na cały etat), która od 15-02-2018 r. do 03-07-2019 r. przebywała na zwolnieniu lekarskim, a następnie na... »


Dział: Zawsze pod ręką

Wskaźnik waloryzacji podstawy zasiłku chorobowego

Wskaźnik waloryzacji podstawy zasiłku chorobowego »


Dział: Kalendarz

31 lipca 2019 r.

31 lipca 2019 r. »


Nr 747 - 29 lipca 2019 r.

Skutki odwołania pracownika z urlopu
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego