Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 749 - 12 sierpnia 2019 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Nowości

Będą zmiany w prowadzeniu PKPiR już od 1 stycznia 2020 r.

Resort Finansów przygotował nowy projekt rozporządzenia w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Sprawdź, czego dotyczą zmiany. »


Są już wyjaśnienia resortu finansów w sprawie stosowania nowych zasad stosowania ulgi na kasę. Poznaj je

Resort Finansów wydało objaśnienia dotyczące zasad odliczania od podatku należnego kwoty wydanej na zakup kas online. Sprawdź, jak skorzystać z odliczenia. »


Termin wejścia w życie przepisów o mechanizmie podzielonej płatności został przesunięty

Z początkiem lipca 2018 r. do ustawy o VAT dodane zostały przepisy określające stosowanie tzw. mechanizmu podzielonej płatności (ang. split payment) (zob. art. 108a ust. 1 ustawy o VAT). Obecnie... »


Uwaga! Będzie więcej czasu do zaawansowanej rejestracji w systemie SENT

Resort Finansów planuje wydłużyć do 1 lutego 2020 r. termin do zaawansowanej rejestracji odbiorców towarów korzystających z systemu SENT. Zaawansowana rejestracja niezbędna jest do dokonywania... »


Sprawdź, co się zmieni w kwestii wyrejestrowania z VAT

Nowela z 4 lipca 2019 r. zmieniająca ustawę o VAT przewiduje zmiany m.in. w odniesieniu do wyrejestrowania podatników VAT. Przepisy zaczną obowiązywać już od września 2019 r. Co się jeszcze... »


Dział: Najnowsze interpretacje

Dowiedz się, jakie skutki w PIT ma wynajem mieszkania pracownikowi

Załóżmy, że pracownik mobilny, któremu szef udostępnia mieszkanie, osiąga przychód z nieodpłatnych świadczeń. Co na to organ podatkowy. Poznaj jego stanowisko. »


Dział: Przykład księgowania

Czy reklamację trzeba ująć w księgach

Pytanie W jaki sposób ewidencjonuje się reklamacje usług u nabywcy - usługi doradcze, okołotransportowe? W której pozycji w bilansie wykazuje się te pozycje? »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Czy zleceniobiorcy zwolnionemu z PIT od 1 sierpnia 2019 r. nalicza się nadal kup

Pytanie W naszej firmie zatrudniony jest jeden pracownik na umowę zlecenie, którego obejmuje nowo wprowadzony PIT zerowy (ma 23 lata, złożył stosowne oświadczenie). Czy na rachunku w dalszym ciągu... »


Czy pracownik ma prawo do ryczałtu za nocleg

Pytanie Pracownik przedstawił rozliczenie delegacji za okres od 13.06.2019 r. do 14.06.2019 r. w ten sposób, że wracał do domu (nie nocował, tylko 13.06.2019 r. wrócił do domu i 14.06.2019 r... »


Jaki okres wypowiedzenia obowiązuje pracownika

Pytanie Pracownik został zatrudniony 01-08-2016 r. w oparciu o umowę o pracę. Dnia 26-06-2019 r. złożył wypowiedzenie umowy o pracę z zachowaniem 1 miesięcznego wypowiedzenia. Czy pracownik... »


Sprawdź, czy pracownicy przysługuje wynagrodzenie za pracę

Pytanie Proszę o pomoc w wyliczeniu wynagrodzenia i składek na ZUS za czerwiec br. Osoba zarabia 2.550 zł brutto. Choruje od 03 czerwca 2019 r., ma podstawowe koszty uzyskania przychodów i złożyła... »


Czy gminie przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego przy dokonywaniu zakupów towarów i usług

Pytanie Gmina, czynny podatnik VAT, zamierza przeprowadzić modernizację jednej z hydroforni, której jest właścicielem. Natomiast odbiorcą inwestycji oraz zarządzającym hydrofornią jest jednostka... »


Wydatki na inwestycję w obcym środku trwałym czy można ująć w kosztach

Pytanie Firma podpisała umowę leasingu operacyjnego na linię (maszynę) produkcyjną. Zawarła także umowę z trzecim podmiotem na wykonanie konstrukcji stalowej znacznej wielkości pod tę linię według... »


Wydatki na inwestycję w obcym środku trwałym czy można ująć w kosztach

Pytanie Firma podpisała umowę leasingu operacyjnego na linię (maszynę) produkcyjną. Zawarła także umowę z trzecim podmiotem na wykonanie konstrukcji stalowej znacznej wielkości pod tę linię według... »


Czy koszty rozliczania leasingu należy rozliczać według nowych przepisów, jeżeli leasingobiorca zawarł aneks do umowy w 2019 r.

Pytanie Podatnik zawarł umowę na leasing samochodu osobowego w grudniu 2016 r. (leasing operacyjny). Umowa została zawarta na okres 36 miesięcy i obowiązuje do 27 grudnia 2019 r. Wartość samochodu... »


Sprawdź, czy możesz zaliczyć do kosztów wydatki za parkowanie samochodów

Pytanie Firma podpisała z pracownikiem umowę o używanie samochodu prywatnego do celów służbowych. Pracownikowi wypłacany jest ryczałt za 500 km. Czy firma może zwrócić pracownikowi chociaż część... »


Dział: Zawsze pod ręką

Jednorazowe odszkodowania za wypadki przy pracy

Znajdziesz tutaj wysokość odszkodowań z tytułu uszczerbku na zdrowiu, jakiego pracownik doznał wskutek wypadku przy pracy oraz jakie przysługują członkom rodziny pracownika, który zmarł w wyniku... »


Dział: Kalendarz

12 sierpnia 2019 r.

12 sierpnia 2019 r. »


Nr 749 - 12 sierpnia 2019 r.

Będzie nowa matryca stawek VAT - niektóre zmiany wchodzą już od 1 listopada 2019 r.
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego