Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 751 - 26 sierpnia 2019 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Nowości

Uwaga! Od przyszłego roku będzie kasa rejestracyjna w smartfonie

Resort finansów przygotował projekt rozporządzenia w sprawie kas rejestrujących w postaci oprogramowania, które będzie można zainstalować np. na smartfonach, czy tabletach. »


Ważne! Zmiany w VAT jeszcze w tym roku. Ustawa już opublikowana!

Zmiany w VAT wejdą w życie w tym roku. »


Jakie są skutki podatkowe udzielenia pożyczki spółce komandytowej przez komandytariusza

Jeżeli wspólnik spółki osobowej udziela spółce pożyczki, opodatkowanie podatkiem od czynności cywilnoprawnej jest niezależne od kwalifikacji pożyczki do celów podatku od towarów i usług. »


Uwaga! Od 1 września 2019 r. wyższe stawki dla pracowników młodocianych

Rząd przyjął projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie Rady Ministrów z 28 maja 1996 r. w sprawie przygotowania zawodowego młodocianych i ich wynagradzania (Dz. U. z 2018 r. poz. 2010... »


Dział: Najnowsze orzeczenia

Sprawdź, czy przedsiębiorcy - rodzice muszą zgłosić się ponownie do ZUS po zakończeniu pobierania zasiłku macierzyńskiego

Sąd Najwyższy zajął się kwestią, czy w okresie pobierania zasiłku macierzyńskiego rodzice, prowadzący pozarolniczą działalność (w tym działalność gospodarczą) nadal są ubezpieczeni w ZUS z tytułu... »


Dział: Najnowsze interpretacje

Jakie są skutki podatkowe sfinansowania pracownikowi studiów

Dowiedz się, czy przychód pracownika w postaci sfinansowania kosztów studiów podyplomowych przez inny podmiot niż pracodawca korzysta ze zwolnienia od podatku PIT? W tej sprawie wypowiedział się organ... »


Upewnij się, czy zatrudnienie w państwie członkowskim UE zwalnia z opłacania składek w Polsce

Osoba prowadząca działalność gospodarczą w Polsce miała wątpliwości związane z opłacaniem składek na ZUS. Problem pojawił się w momencie podjęcia przez niego pracy w jednym z państw UE. Przedsiębiorca... »


Dział: Przykład księgowania

Podatnik otrzymał 700 zł zwrotu na zakup kasy. Jak to wykażesz w PKPiR?

Pytanie Czy zwrot 700 zł za kasę fiskalną stanowi przychód podatkowy? Czy jest to może 700 zł dla podatnika zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym? Chodzi o pokazanie tego przychodu w... »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Termin wystawienia faktury przy najmie prywatnym - sprawdź

Pytanie Podatnik wynajmuje prywatnie lokal apartamentowy. Wynajmem zajmuje się firma zarządzająca. Ponadto prowadzi jednoosobową firmę z usługami opodatkowanym na 23%. Fakturę za wynajem również... »


Jak rozliczyć i wykazać składkę na ubezpieczenie zdrowotne dla pracownika bez PIT

Pytanie Zleceniobiorca korzysta ze zwolnienia z PIT (poniżej 26 roku życia), jak powinna zostać rozliczona i wykazana składka na ubezpieczenie zdrowotne? »


Sprawdź, czy warsztaty samochodowe stracą z dniem 1 września 2019 r. prawo do korzystania ze zwolnienia z VAT

Pytanie Czy warsztaty samochodowe, które na fakturach sprzedaży wyszczególniają sprzedaż części samochodowych i osobno robociznę, utracą z dniem 1 września 2019 r. prawo do korzystania ze... »


Upewnij się, czy wydatki na mandaty zalicza się do kosztów podatkowych

Pytanie Czy mandaty otrzymane za naruszenie ruchu drogowego można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów oraz VAT faktury wystawione przez... »


Jak wyliczyć kwotę wynagrodzenia netto dla pracownika bez PIT za sierpień 2019 r., który przebywał na zwolnieniu z tytułu opieki nad dzieckiem

Pytanie Pracownik, który ukończył 24 lata złożył w sierpniu 2019 r. oświadczenie o zaniechaniu poboru podatku (młodzi bez PIT). Jego wynagrodzenie to 3.800 zł (stałe). Pracownik mieszka w tej samej... »


Czy przepisy o białej liście podatników VAT wejdą w życie 1 września 2019 r.

Pytanie Mój problem dotyczy białej list kont bankowych. Kiedy dokładnie wchodzą w życie te przepisy? Jak można zweryfikować czy konto kontrahenta należy do białej listy? Dodatkowo, czy jeżeli... »


Od kiedy zastosować nową niższą skalę podatkową

Pytanie Od kiedy trzeba zastosować zmianę podatku z 18 na 17%? W naszej firmie są wynagrodzenia z przesunięciem miesięcznym. Czyli przykładowo za lipiec, wynagrodzenie jest wypłacane 10 sierpnia. Jak... »


Sprawdź, czy zakup i odsprzedaż oprogramowania jest zwolniona z VAT

Pytanie Zakup i odsprzedaż używanego Microsoft Office - czy jest obowiązek rejestracji do VAT przy tego typu działalności? »


Dowiedz się, czy podatnik który zawiesił działalność musi zapłacić PIT od sprzedanych środków trwałych

Pytanie Podatnik sprzedał środki trwałe w czasie zawieszenia działalności. Czy płaci od sprzedaży zaliczkę na podatek dochodowy? »


Dział: Zawsze pod ręką

Wskaźnik waloryzacji podstawy zasiłku chorobowego

Wskaźnik waloryzacji podstawy zasiłku chorobowego »


Dział: Kalendarz

26 sierpnia 2019 r.

26 sierpnia 2019 r. »


Nr 751 - 26 sierpnia 2019 r.

VAT w transakcjach międzynarodowych będzie na nowych zasadach
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego