Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 758 - 14 października 2019 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Pytania i odpowiedzi

Upewnij się, jaki PIT pracownikowi z Ukrainy wystawić po zakończeniu pracy

Pytanie Zatrudniam obywatela Ukrainy na podstawie umowy o pracę. Posiada on zezwolenie na pracę cudzoziemca na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej wydane przez Wojewodę. Do Urzędu Skarbowego jako... »


Odsprzedaż pakietów medycznych członkom zarządu a kasa rejestrująca

Pytanie Mamy w firmie pakiety medyczne. Otrzymują je także członkowie zarządu, którzy nie są pracownikami, mają podpisaną umowę o zarządzanie. Pakiety medyczne dla wszystkich pracowników, a także dla... »


Czy choroba i zwolnienie lekarskie przerywają bezwzględnie już udzielony urlop

Pytanie Pracownik od 30 września br. do 3 października br. przebywał na zaległym urlopie wypoczynkowym za rok 2018. Dnia 2 października br. wpłynęło do nas zwolnienie od 2 października 2019 br. do... »


Sprawdź, od jakiego miesiąca przedsiębiorcy powinni płacić zaliczki na PIT w wysokości 17,75

Pytanie Czy z działalności gospodarczej podatek za październik 2019 r. będzie 17% czy 17,75%? Czy zmieniony podatek z działalności podatnicy powinni pierwszy raz płacić w listopadzie (za październik... »


Kiedy powinno przeprowadzić się pełną inwentaryzację na koniec tego roku

Pytanie Spółka powstała z przekształcenia się zakładu budżetowego 1 listopada 2016 r. Pierwszy rok sprawozdawczy był przedłużony i trwał od 1 listopada 2016 r. do 31 grudnia 2017 r. W zarządzeniu... »


Dział: Zawsze pod ręką

Wysokość składek na ubezpieczenia społeczne rolników

Wysokość składek na ubezpieczenia społeczne rolników »


Dział: Kalendarz

15 października 2019 r.

15 października 2019 r. »


Dział: Najnowsze orzeczenia

Przedsiębiorcy otrzymają tylko część składek po chorobie

Osoby prowadzące działalność pozarolniczą – w tym przedsiębiorcy – mogą otrzymać zwrot tylko części składek opłaconych za miesiące, w których byli niezdolni do pracy z powodu choroby i otrzymywali... »


Dział: Nowości

Uwaga! Nowe zasady poboru podatku u źródła dla podatników CIT zostały przesunięte na grudzień

Ministerstwo finansów przesunęło z 1 lipca 2019 r. na 31 grudnia 2019 r. termin stosowania nowych przepisów dotyczących poboru podatku od wypłat z zysku przekraczających kwotę 2 milionów. Już dziś... »


Dowiedz się, o ile w 2020 roku wzrosną limity podatkowe

Od nowego roku limity podatkowe wzrosną, gdyż kurs euro z 1 października 2019 r., będący podstawą obliczeń jest wyższy niż w roku ubiegłym. Oznacza to, że w 2020 roku przedsiębiorca straci status... »


Będzie jednolita stawka VAT na montaż paneli słonecznych

Wysokość stawki VAT na instalacje fotowoltaiczne będzie ujednolicona i niezależna od tego, gdzie je zamontowano. Tak wynika z poprawek przyjętych przez Sejm do nowelizacji przepisów, która po zmianach... »


Od listopada br. likwidacja odwrotnego obciążenia

Od 1 listopada 2019 r., w związku z nowelizacją przepisów dotyczących split payment, dojdzie do likwidacji odwrotnego obciążenia w VAT m.in. w budownictwie. Dowiedz się więcej na temat tych... »


Od 1 listopada zmieniają się niektóre stawki VAT. Sprawdź, jakie

Nowe stawki VAT dla książek, gazet, dzienników i czasopism będą stosowane już od 1 listopada 2019 r. Dowiedz się więcej o nowych przepisach dotyczących VAT. »


Zmiana wysokości odpisu na ZFŚS w 2019 r. Do 31 października jest dodatkowy termin na wypłaty

Roczny odpis na ZFŚS wraz ze zwiększeniami pracodawcy wpłacają na odrębny rachunek w dwóch terminach - do końca maja i do końca września danego roku kalendarzowego. W 2019 r. dojdzie jeszcze jeden... »


Największe firmy mogą już zawrzeć umowę o zarządzanie PPK z samodzielnie wybranym partnerem

Począwszy od 26 września 2019 r. najwięksi pracodawcy, którzy regulacjom ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych podlegają od 1 lipca br., mogą zawrzeć umowę o zarządzenie PPK nawet, jeżeli nie... »


Czy w limicie wypłat dla celów WHT uwzględniać wynagrodzenie za usługi pośrednictwa handlowego

W przypadku pośrednictwa handlowego (pośrednictwa w sprzedaży) wykonywanego przez kontrahentów zagranicznych, istotnego znaczenia nabiera dokładne określenie zakresu świadczonych usług. Brak... »


Nr 758 - 14 października 2019 r.

Kasy fiskalne online jeszcze nie wyeliminowały urządzeń starszego typu
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego