Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

768 - 23 grudnia 2019 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Nowości

Wniosek o wpis do Rejestru BDO trzeba złożyć do 31 grudnia 2019 r.

Podmioty wytwarzające odpady, w tym także fryzjerzy, gabinety kosmetyczne, lekarskie i stomatologiczne, czy sklepy wydające klientom torebki foliowe, w terminie do końca grudnia powinny złożyć wniosek... »


Poznaj 3 wskazówki dotyczące rozliczania split payment

Sprawdź, jak rozliczać faktury z października z terminem płatności po 1 listopada, co zaliczkami, jak postąpić z fakturą za towar z załącznika nr 15 do ustawy o VAT, na kwotę niższą niż 15 tys. zł... »


Jakie warunki trzeba spełnić, aby stosować 0% stawkę przy WDT po zmianach

Od 1 stycznia 2020 r. wejdzie w życie Rozporządzenie wykonawcze Rady (UE) 2018/1912, które wprowadza nowe regulacje w zakresie dokumentowania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów. Sprawdź szczegóły... »


Uwolnienie środków z konta VAT bez opłaty skarbowej

Od 1 listopada 2019 r. została zniesiona opłata skarbowa od złożenia wniosku o zgodę na uwolnienie środków z dedykowanego konta VAT prowadzonego przez Bank i SKOK dla podatników prowadzących... »


Są nowe wzory zaświadczeń wydawanych w sprawach podatkowych

4 grudnia br. weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów, na podstawie którego zmieniono dotychczas obowiązujące regulacje w sprawie zaświadczeń wydawanych przez organy podatkowe, m.in. poprzez... »


Dział: Najnowsze interpretacje

Skutki w CIT związane z przejęciem spółki osobowej

Czy po stronie spółki kapitałowej przejmującej spółkę osobową powstanie obowiązek zapłaty podatku CIT? Poznaj stanowisko organu podatkowego i sprawdź komentarz eksperta. »


Dział: Przykład księgowania

Uwaga! Remanent trzeba sporządzić na koniec grudnia

Pytanie Czy podatnik prowadzący sklep spożywczy może sporządzić remanent roczny na dzień 30 listopada zamiast na 31 grudnia? Jak wyliczyć zatem zaliczkę na podatek dochodowy za listopad i grudzień... »


Uwaga! Remanent trzeba sporządzić na koniec grudnia

Pytanie Czy podatnik prowadzący sklep spożywczy może sporządzić remanent roczny na dzień 30 listopada zamiast na 31 grudnia? Jak wyliczyć zatem zaliczkę na podatek dochodowy za listopad i grudzień... »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Sprawdź, czy przy zawieszonym biznesie trzeba wymienić kasę na kasę online

Pytanie Czy mając zawieszoną działalność gospodarczą, gdzie jest na stanie stacjonarna kasa fiskalna, podatnik ma obowiązek wymiany jej na kasę online? »


Dowiedz się, czy przy płatnościach ratalnych trzeba stosować split payment

Pytanie Jak dokonać przelewu split payment, jeżeli za fakturę płaci się w ratach, np. kwota brutto faktury to 36.613,50 zł, VAT 5% 1.743,50 zł? Raty wynoszą np.: 16.613,50 zł, 10.000 zł i 10.000... »


Co z zapłatą faktury w ramach MPP w przypadku braku środków na rachunku VAT

Pytanie Witam, mam do zapłaty fakturę z adnotacją mechanizm podzielonej płatności, a na rachunku VAT saldo zerowe. Czy mogę zrobić przelew z rachunku rozliczeniowego lub czy mogę przelać pieniądze... »


Upewnij się, czy przedsiębiorca, który zawiesił biznes podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu

Pytanie Prowadziłam działalność gospodarczą i zamierzam ją zawiesić z powodu mojego złego stanu zdrowia. Czy mogę zostać zgłoszona tylko do ubezpieczenia zdrowotnego przy mężu, który prowadzi... »


Co z podatkiem i składkami na ZUS w sytuacji nieprawidłowo wypłaconego wynagrodzenia

Pytanie Pracownikowi zostało nadpłacone wynagrodzenie brutto w kwocie 2.300 zł. Pracownik zgodził się, aby co miesiąc potrącać mu z pensji 50 zł netto. Kiedy należy sporządzić korektę listy płac i... »


Jak wyliczyć koszty uzyskania przychodu i zaliczkę na PIT dla pracownika zatrudnionego w innym miejscu niż miejsce jego zamieszkania

Pytanie Pracownik uzyskuje wynagrodzenie brutto w wysokości 2.300.00 zł, mieszka w Gdyni, a jest zatrudniony w Sopocie. Jak wyliczyć koszty uzyskania i zaliczkę na PIT? »


Dział: Kalendarz

Do 27 grudnia 2019 r.

Do 27 grudnia 2019 r. »


768 - 23 grudnia 2019 r.

Praktyczne zasady dokonywania płatności z konta VAT
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego