Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 769 - 30 grudnia 2019 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Nowości

Poznaj najważniejsze zmiany dla pracowników i pracodawców w 2020 roku

O ważnych zmianach dla pracowników i pracodawców w 2020 roku przypomniało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w informacji zawartej na stronie internetowej tego resortu.    »


Są wzory formularzy dla ryczałtowców

W dniu 18 grudnia 2019 r. zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Finansów określające wzory formularzy podatkowych w zakresie ryczałtu. »


Obowiązek stosowania kas fiskalnych online już od 1 stycznia 2020 r. Okazuje się, że ulga na ich zakup jest problematyczna

Od początku 2020 roku pierwsi podatnicy będą mieli obowiązek stosowania tzw. kas online. Zakup takich urządzeń będzie ich upoważniał do skorzystania ulgi w VAT z tego tytułu, ale problematyczny jest... »


Uwaga! Jest już nowy wzór formularza CIT-CFC

W dniu 12 grudnia 2019 r. zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Finansów określające wzór zeznania o wysokości dochodu z zagranicznej jednostki kontrolowanej. »


Są nowe wzory zaświadczeń wydawanych w sprawach podatkowych

4 grudnia br. weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów, na podstawie którego zmieniono dotychczas obowiązujące regulacje w sprawie zaświadczeń wydawanych przez organy podatkowe, m.in. poprzez... »


Uwaga na nowe przepisy w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu

Przypominamy, że od 30 listopada 2019 r. obowiązują nowe przepisy, które zmodyfikowały obowiązki niektórych podmiotów związane przeciwdziałaniem praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Zmiany... »


Pamiętaj o zmianach w VAT od 1 stycznia 2020 r.

Nowe zasady wystawiania faktur na podstawie paragonów - to nie jedyne nowości w zakresie VAT, jakie wejdą w życie wraz z początkiem 2020 roku. Sprawdź, co się zmieni. »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Sprawdź, od kiedy trzeba zastosować kasę rejestrującą

Pytanie Czy osoba prowadząca działalność gospodarczą od roku 2015 (usługi budowlane), która wystawiła w tym roku fakturę na 19.000 zł musi mieć kasę fiskalną? Jaki jest pułap do VAT? »


Upewnij się, od kiedy mechanik samochodowy powinien mieć kasę online

Pytanie Kiedy powinienem najpóźniej wdrożyć kasę fiskalną online jako mechanik samochodowy? Czy kasę muszę zafiskalizować jeszcze przez 1 stycznia 2020 r.? Czy jeśli wystawię fakturę dla firmy np... »


Sprawdź, jakie są sankcje dla sprzedawców, którzy otrzymali płatność bez zastosowania mechanizmu podzielonej płatności

Pytanie W listopadzie wykonałem usługę budowlaną na rzecz przedsiębiorcy, który jest czynnym podatnikiem VAT. Wartość transakcji wyniosła 24.600 zł (brutto) w tym VAT 4.600 zł. Na fakturze została... »


Dowiedz się, jak wyrównać dodatek za wieloletnią pracę

Pytanie  Pracownik zatrudniony od 11.09.2019 r. dostarczył przetłumaczone świadectwo pracy potwierdzające zatrudnienie na terenie UE w latach 2005- 2009r. Czy po przeliczeniu stażu pracy należy... »


Dział: Przykład księgowania

Jak księgować dochód z sądu na kontach

Pytanie Na jakim koncie zespołu 7 powinien być zaksięgowany dochód z sądu z tytułu zwrotu opłat wobec odmowy przyjęcia skargi do rozpatrzenia? Czy ten dochód powinien być zaksięgowany na § 063 –... »


Dział: Kalendarz

30 grudnia 2019 r.

30 grudnia 2019 r. »


31 grudnia 2019 r.

31 grudnia 2019 r. »


Dział: Zawsze pod ręką

Składki na ubezpieczenia społeczne pracowników młodocianych (1.12.2019-29.02.2020)

Składki na ubezpieczenia społeczne pracowników młodocianych (1.12.2019-29.02.2020) »


Nr 769 - 30 grudnia 2019 r.

Uwaga! Od 2020 roku ulga na złe długi również w podatkach dochodowych
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego