Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 770 - 7 stycznia 2020 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Nowości

8 stycznia mija ważny termin dla przedsiębiorców chcących skorzystać z „małego ZUS”

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomniał o powinnościach przedsiębiorców prowadzących działalność na mniejszą skalę, którzy chcą skorzystać z „małego ZUS” i zapłacić niższe składki na... »


Do wniosku o refundację składek na PFRON trzeba dołączyć INF-O-PdM lub INF-O-PdR

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przypomniał w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej o obowiązkach niepełnosprawnych przedsiębiorców, którzy ubiegają się o... »


ZUS radzi, jak przy małej działalności gospodarczej (MDG) obliczyć najniższą podstawę wymiaru składek na styczeń 2020 roku

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca przedsiębiorców spełniających warunki do opłacania niższych składek na ubezpieczenia społeczne (mała działalność gospodarcza - MDG) do skorzystania z kalkulatora... »


Księgi podatkowe w formie elektronicznej na żądanie UOKiK

Od 1 stycznia 2020 r. zaczną obowiązywać przepisy, na podstawie których prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) będzie mógł żądać wydania ksiąg podatkowych w formie... »


Obcokrajowiec bez PESEL to problem dla płatnika sporządzającego PIT-11

Płatnicy sporządzający informacje PIT-11 zatrudnionym przez siebie cudzoziemcom często mają problemy z ich wypełnieniem oraz przekazaniem do urzędu skarbowego. Przyczyną jest brak PESEL, który... »


Uwaga! Obrót kryptowalutami nadal będzie zwolniony od PCC

Uwaga! Obrót kryptowalutami nadal będzie zwolniony od PCC »


Uwaga! Wciąż można składać wnioski o wznowienie postępowania po ważnym wyroku TSUE

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców przypomniał przedsiębiorcom, że biegnie termin na złożenie wniosków o wznowienie postępowań w związku z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie... »


Przesyłanie przez płatników informacji o dochodach za 2019 rok

Ministerstwo finansów przypomniało na swojej stronie internetowej o sposobach i terminach przesyłania przez płatników PIT informacji o dochodach za 2019 rok. »


Sprawdź, jak i kiedy udzielić niewykorzystane urlopy

Do końca grudnia 2019 r. pracodawcy powinni udzielić urlopów wypoczynkowych, do których pracownicy nabyli prawo w tym roku. Od 1 stycznia 2020 r. urlopy te przybiorą status zaległych, ale nie... »


Nie wszyscy podatnicy mogą składać kwartalne deklaracje VAT

Podatnicy dokonujący dostaw towarów lub świadczenia usług wymienionych w załączniku nr 15 do ustawy o VAT, stracili prawo do składania kwartalnych deklaracji VAT. Sprawdź, od kiedy podatnicy ci... »


Dział: Przykład księgowania

Upewnij się, jak zaksięgować opłaty związane z ubezpieczeniem

Pytanie Jak powinno wyglądać księgowanie opłat związanych z ubezpieczeniem NNW - uczestników zawodów oraz mieniem JST (budynki, statek, autobusy). Jakie konto kosztów oraz jaki paragraf zastosować... »


Dział: Kalendarz

Do 7 stycznia 2020 r.

Do 7 stycznia 2020 r. »


Do 10 stycznia 2020 r.

Do 10 stycznia 2020 r. »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Jak rozliczyć podróż służbową z noclegiem u rodziny

Pytanie Osoba prowadząca działalność w zakresie pośrednictwa finansowego, zwolniona z VAT, wystawia rachunki powyżej 15 tys. zł. Nie ma go na białej liście podatników, bo nie jest vatowcem... »


Podatnik niezarejestrowany a biała lista podatników VAT

Pytanie Osoba prowadząca działalność w zakresie pośrednictwa finansowego, zwolniona z VAT, wystawia rachunki powyżej 15 tys. zł. Nie ma go na białej liście podatników, bo nie jest vatowcem... »


Jakie są sankcje dla sprzedawców, którzy otrzymali płatność bez zastosowania mechanizmu podzielonej płatności

Pytanie W listopadzie wykonałem usługę budowlaną na rzecz przedsiębiorcy, który jest czynnym podatnikiem VAT. Wartość transakcji wyniosła 24.600 zł (brutto) w tym VAT 4.600 zł. Na fakturze została... »


Nr 770 - 7 stycznia 2020 r.

Zestawienie zmian w rachunkowości na 2020 rok
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego