Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 772 - 20 stycznia 2020 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Najnowsze interpretacje

Uwaga! Jest interpretacja ogólna dotycząca stawki VAT dla usług obsługi wartości pieniężnych

Od lat istnieją wątpliwości, co do wysokości VAT z tytułu świadczenia szeroko rozumianych usług obsługi (obróbki) wartości pieniężnych. W związku z tym minister finansów wydał interpretację ogólną w... »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Czy przedsiębiorca w 2020 roku może skorzystać z małego/proporcjonalnego ZUS

Pytanie Przedsiębiorca prowadził działalność gospodarczą od 2010 r. był na VAT, zajmował się transportem, w 2018 r. sprzedał cały majątek firmy, a w 2019 r. nie robił nic. Płacił duży ZUS i... »


Zapłata za fakturę wystawioną przez podatnika zwolnionego z VAT na rachunek niebędący na białej liście

Pytanie Czy w sytuacji, gdy jestem zwolniony podmiotowo z VAT przyjmę zapłatę za usługę w wysokości niższej niż 15.000 zł na rachunek bankowy osobisty, niewidoczny na białej liście, to mój odbiorca... »


Czy nadal można wystawiać paragony w kasie fiskalnej do faktur VAT

Pytanie Spółka cywilna posiada stary typ kasy fiskalnej (nie on line). Dotychczas rejestrowaliśmy całą sprzedaż w kasie fiskalnej, łącznie ze sprzedażą na fakturę VAT. Czy w myśl obecnie... »


Sprawdź, jak obliczyć limit przychodów do małego ZUS plus

Pytanie Mam zapytanie dotyczące obliczania podstawy ZUS od przychodów (mały ZUS kod 0590). Firma prowadzi produkcję tortów na ryczałcie oraz dodatkowo rozlicza najem prywatny garaży -  też w formie... »


Dział: Przykład księgowania

Rozliczenie kosztów przez dwie powiązane spółki

Pytanie Zwracam się do Państwa z prośbą o pewną poradę. Są dwie spółki powiązane ze sobą kapitałowo. Spółka  A i spółki B .100 % udziałów Spółki A posiada Spółka B. Spółka B prowadzi dla spółki A... »


Dział: Nowości

Uwaga! W lutym nie będzie wstępnie wypełnionych zeznań podatkowych dla osób prowadzących działalność

Sejm przegłosował wczoraj zmiany w podatkach dochodowych. W konsekwencji osoby prowadzące działalność gospodarczą na razie nie skorzystają z wstępnie wypełnionych zeznań. Według pierwotnych założeń... »


Do 31 stycznia PIT-11 za ubiegły rok tylko w najnowszej wersji

Ministerstwo Finansów opublikowało ważny dla płatników komunikat w sprawie przesyłania drogą elektroniczną informacji PIT-11 za 2019 rok. »


Nowe przepisy w sprawie wyłączeń od BDO

Od 1 stycznia 2020 r. obowiązuje nowe rozporządzenie ministra klimatu, określające rodzaje i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów, a  w konsekwencji także... »


Uwaga na zmianę metody unikania podwójnego opodatkowania w umowach z Austrią i Słowenią!

Płatnicy oraz podatnicy rozliczający dochody za 2019 rok, do których znajdą zastosowanie umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zawarte z Austrią i Słowenią powinni mieć na uwadze niedawną zmianę... »


Dowiedz się, czy trzeba złożyć uproszczone sprawozdanie CIT-TP

Minister Finansów udzielił odpowiedzi na interpelację poselską nr 136 w sprawie obowiązku sporządzenia sprawozdania CIT-TP przez podatników, którzy do transakcji kontrolowanych w roku podatkowym... »


Rozliczenie ulgi dla młodych w PIT-11 za 2019 rok

Ministerstwo Finansów poinformowało o sposobie sporządzenia informacji PIT-11 (25), w związku z wejściem w życie przepisów dotyczących tzw. ulgi dla młodych (tj. osób do 26. roku życia) za 2019... »


Dział: Zawsze pod ręką

Minimalne wynagrodzenie za pracę oraz minimalna stawka godzinowa

Minimalne wynagrodzenie za pracę oraz minimalna stawka godzinowa »


Dział: Kalendarz

Do 20 stycznia 2020 r.

Do 20 stycznia 2020 r. »


Nr 772 - 20 stycznia 2020 r.

Do 31 stycznia 2020 r. trzeba przekazać informację ZUS IWA za 2019 r.
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego