Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 773 - 27 stycznia 2020 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Nowości

Dowiedz się, jak w PIT-11 wykazać umowę o przeniesienie praw autorskich

Pytanie Prowadzę działalność gospodarczą, 2019 w roku podpisałem umowę o dzieło z wykonawcą - realizacja dzieła w postaci programu komputerowego, częścią tej umowy było przeniesienie praw autorskich... »


Uwaga są nowe zasady składania sprawozdań finansowych przez niektórych podatników CIT

Ministerstwo Finansów zamieściło informację o nowych zasadach składania sprawozdań finansowych przez niektórych podatników CIT. Chodzi głównie o podmioty niewpisane do rejestru przedsiębiorców... »


Ważne! Generator podatkowy umożliwia stworzenie dwóch mikrorachunków

Możliwość wskazania jako identyfikatora zarówno NIP, jak i PESEL w celu wygenerowania mikrorachunku podatkowego nie jest spowodowana błędem systemu, lecz wynika z istoty przyjętego w tym zakresie... »


Informacje i porady przez telefon dla pracowników z Ukrainy

Państwowa Inspekcja Pracy uruchomiła kolejny numer telefonu,  pod którym pracownicy z Ukrainy mogą uzyskać informacje i porady dotyczące warunków zatrudnienia na terytorium Polski. Specjaliści... »


Na złożenie PIT-28 i wpłatę ryczałtu za grudzień 2019 roku jest czas do 2 marca

Wielu podatników opłacających ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, np. od opodatkowanych w ten sposób przychodów z najmu, ma wątpliwości, do kiedy powinni wpłacić podatek za grudzień 2019 roku... »


ZUS informuje przedsiębiorców o stanie ich rozliczeń składkowych

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął informowanie przedsiębiorców o stanie ich rozliczeń z ZUS za 2019 rok. Płatnicy dostaną podsumowanie wpłat przekazanych na indywidualny numer rachunku... »


Złożenie ZAW-NR sposobem na uniknięcie sankcji przy zapłacie na rachunek spoza białej listy

Ministerstwo Finansów poinformowało, że od 1 stycznia 2020 r. na Portalu Podatkowym jest dostępne zawiadomienie ZAW-NR, czyli zawiadomienie o zapłacie należności na rachunek bankowy inny niż zawarty... »


Dowiedz się, czy wszystkie przelewy podatkowe mogą być dokonywane na jeden rachunek urzędu skarbowego przypisany indywidualnie

Od 1 stycznia 2020 r. większość przelewów podatkowych jest dokonywana na jeden indywidualny rachunek podatkowy. Obowiązują także nowe zasady zaliczenia wpłat dokonanych na taki rachunek. Poznaj... »


Poznaj wysokość kwoty odliczeń z tytułu ulgi odsetkowej w 2020 roku

W 2020 r. wysokość kwoty stanowiącej podstawę określenia przysługującej kwoty odliczeń od podstawy obliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych z tytułu wydatków na cele mieszkaniowe nie może... »


Podatnicy będą mieli swoją kartę praw

Do sejmu trafił projekt ustawy, której celem jest wprowadzenie do polskiego systemu podatkowego nowej instytucji – Karty Praw Podatnika. Poznaj szczegóły planowanej ustawy. »


Dział: Kalendarz

Do 27 stycznia 2020 r.

Do 27 stycznia 2020 r. »


Dział: Zawsze pod ręką

Składki na ZUS dla przedsiębiorców (1.01.-31.12.2020)

Osoby prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą i osoby z nimi współpracujące, twórcy, artyści oraz osoby wykonujące wolny zawód same odprowadzają składki na ubezpieczenia społeczne i... »


Dział: Najnowsze interpretacje

Minister finansów wydał interpretację ogólną w sprawie VAT na usługi przechowywania instrumentów finansowych

Jaką stawą VAT opodatkować świadczenie usług przechowywania instrumentów finansowych? Wyjaśnienie znajdziemy w najnowszej interpretacji ogólnej ministra finansów. Sprawdź szczegóły i poznaj... »


Dział: Pytania i odpowiedzi

PIT-11 wysłany bez nadruku z imieniem i nazwiskiem

Pytanie Moje pytanie dotyczy wysłanych PIT-11 za  pracowników i zleceniobiorców. Wysłałam je bez nadruku z imieniem i nazwiskiem. Czy powinnam wysłać powtórnie z brakującym nadrukiem? »


Faktura wystawiona na rzecz podatnika wykreślonego z rejestru VAT

Pytanie Wystawiłam fakturę podatnikowi za usługę i w momencie sporządzania JPK system wykazał mi, że ten podatnik nie jest czynnym podatnikiem VAT - został wykreślony. Usługa została wykonana w... »


Jak poradzić sobie z adresem zamieszkania w PIT-11 za 2019 rok

Pytanie Pracownik na początku 2020 roku zmienił dane adresowe. Według złożonego oświadczenia nie ma on stałego adresu zameldowania ani adresu zamieszkania. Jedyne co podaje, to adres do... »


Dział: Przykład księgowania

Upewnij się, kiedy trzeba ująć w KPiR fakturę ze stycznia dotyczącą wydatku z grudnia

Pytanie Prowadzę firmę transportową. W dniu 2 stycznia 2020r wystawiono mi fakturę za pobrane paliwo do samochodów w dniach od 15 do 31 grudnia 2019 r. W którym miesiącu ująć fakturę w podatkowej... »


Nr 773 - 27 stycznia 2020 r.

Upewnij się, jak bez kłopotów wypłacić trzynastkę. Poznaj 10 przykładów prawidłowego naliczenia
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego