Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 774 - 3 lutego 2020 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Kalendarz

Do 5 lutego 2020 r.

Do 5 lutego 2020 r. »


Do 7 lutego 2020 r.

Do 7 lutego 2020 r. »


Dział: Zawsze pod ręką

Wysokość kwot wolnych od potrąceń

Z wynagrodzenia za pracę – po odliczeniu składek na ubezpieczenia społeczne, zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych oraz wpłat dokonywanych do pracowniczego planu kapitałowego, jeżeli... »


Dział: Przykład księgowania

Co zrobić z błędnie wprowadzoną fakturą

Pytanie W dniu 31 grudnia 2018 r. błędnie wprowadzono fakturę korygującą, zamiast  - 3.786,47  zł  -ujęto 3.786,14 zł, różnica wynosi 0,33. Czy mogę tę kwotę spisać, proszę o ewidencję... »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Upewnij się, jaki jest roczny limit amortyzacji jednorazowej

Pytanie Moje pytanie dotyczy amortyzacji jednorazowej. Firma zakupiła nowy komputer diagnostyczny, kwota netto wynosi 25.000 zł. Czy możemy ten środek trwały amortyzować jednorazowo, stosując... »


Sprawdź, kiedy można skorzystać z ulgi na złe długi w VAT

Pytanie Przedsiębiorca posiada przeterminowane należności za faktury wystawione w miesiącach od maja do września 2019 roku, z terminami płatności od 21 do 30 dni. Zatem terminy zapłaty przypadały w... »


Dowiedz się, czy w PIT-4R uwzględnić osoby korzystające z ulgi dla młodych

Pytanie Czy w rozliczeniu PIT-4R uwzględniamy osoby do 26. roku życia, które złożyły stosowne oświadczenie? Czy powinno się takie osoby wykazywać w deklaracji? »


Jakich podatników nie uwzględnia się w deklaracji PIT-4R

Pytanie Moje pytanie dotyczy wypełniania PIT-4R za 2019 rok. Chodzi mi o liczbę podatników. Czy do niej wliczamy: osoby zatrudnione, ale przebywające powyżej 33 dni na L4, u których zasiłek chorobowy... »


Dział: Najnowsze interpretacje

Uwaga! Organ podatkowy: NIP klienta nie może być podany w stopce paragonu

Od 2020 roku fakturę do paragonu można wystawić  tylko w przypadku, gdy na paragonie znajduje się NIP nabywcy. Niestosowanie się do nowych wymogów oznacza sankcje. »


Dział: Nowości

MF znów ostrzega. Tym razem przed fałszywymi SMS-ami o zaległości na mikrorachunku podatkowym

Ministerstw Finansów opublikowało w Internecie kolejne ostrzeżenie, przed fałszywymi SMS-ami z informacją o zadłużeniu na indywidualnym rachunku podatkowym, czyli tzw. mikrorachunku... »


Podatnicy wciąż stosują PKWiU 2008, ale muszą uważać na datę 31 marca 2020 r.

Do celów podatkowych, zarówno na gruncie VAT, jak i przepisów o podatku dochodowym, nadal obowiązuje stara PKWiU 2008. Wkrótce jednak się to zmieni, przy czym w pierwszej kolejności klasyfikacja ta... »


Kiedy pracodawca może używać imiennego e-maila byłego pracownika?

Pracodawcy wolno korzystać z imiennego adresu poczty elektronicznej byłego pracownika, ale w bardzo ograniczonym zakresie – wynika z wyjaśnień Urzędu Ochrony Danych Osobowych. W szczególności taki... »


Ministerstwo Finansów informuje o terminach składania zeznań PIT za 2019 rok

Resort finansów poinformował  o terminach złożenia zeznań podatkowych za 2019 rok. Zwrócił uwagę na to, że początkowym terminem w tym zakresie jest 15 lutego 2020 r. »


Od 1 lutego 2020 r. zmiany w drukach ZUS DRA i RCA

Od 1 lutego 2020 r. zacznie obowiązywać mały ZUS plus. Od tego też dnia przedsiębiorcy chcący korzystać z tej preferencji muszą posługiwać się zmodyfikowanymi drukami ZUS DRA cz. II i RCA cz... »


Uwaga! Twój e-PIT nie dla przedsiębiorców

Rządowy projekt zmian w PIT przewiduje rezygnację z usługi Twój e-PIT zakładającej udostępnianie wstępnie wypełnionych zeznań dla przedsiębiorców. Senatorowie nie chcieli rezygnacji z usługi i... »


Kiedy nie wystawia się zerowego PIT-11

Płatnicy nie mają obowiązku sporządzania PIT-11 dla osób, którym w danym roku nie postawili do dyspozycji żadnego przychodu. Samo pozostawanie podatnika w zatrudnieniu (np. w ramach stosunku pracy lub... »


Ważne! Kasy rejestrujące w formie oprogramowania coraz bliżej

Wszystkie wirtualne kasy rejestrujące będą musiały posiadać certyfikat wystawiony przez ich producenta - tak wynika z najnowszej wersji projektu dotyczącego kas fiskalnych mających postać... »


Nr 774 - 3 lutego 2020 r.

Dowiedz się, jakie są skutki zmiany definicji małego podatnika od 1 stycznia 2020 r.
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego