Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Archiwum numerów

Nr 775 - 10 lutego 2020 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Nowości

Już od 1 kwietnia 2020 r. kolejny duży pakiet zmian w podatkach

Możliwość przesyłania paragonów fiskalnych w postaci elektronicznej do klienta czy zmniejszenie liczby rocznych obliczeń podatku (PIT-40A) sporządzanych przez organy rentowe to tylko niektóre... »


Uwaga na fałszywych kontrolerów odwiedzających firmy!

Jak informuje Urząd Ochrony Danych Osobowych, w ostatnim czasie do przedsiębiorców zaczęły zgłaszać się osoby podające się za kontrolerów z tej instytucji. W związku z tym Prezes UODO zaleca... »


1 lutego ruszył tzw. Mały ZUS Plus. Dzięki temu więcej firm skorzysta z niższych składek na ubezpieczenia społeczne

Od początku lutego najmniejsi przedsiębiorcy mogą korzystać z Małego ZUS-u Plus. Oznacza to, że ich składki będą liczone proporcjonalnie do dochodów. Według szacunków Ministerstwa Rozwoju, to... »


Rejestr Danych Kontaktowych ułatwi urzędnikom telefonowanie do obywateli

Funkcjonuje już Rejestr Danych Kontaktowych, dzięki któremu urzędnicy mogą łatwiej kontaktować się z obywatelami w dotyczących ich sprawach. W tym celu będą wykorzystywać takie dane jak numer telefonu... »


Co to oznacza Brexit dla polskich firm

1 lutego 2020 r. Wielka Brytania na podstawie umowy wyjścia opuściła Unię Europejską. Ministerstw Finansów przypomniało, że tego dnia rozpoczął się również okres przejściowy w stosunkach tego kraju... »


Nie zawsze złożenie deklaracji przez Internet po terminie wiążę się z karą

31 stycznia upłynął termin do przekazania fiskusowi niektórych dokumentów rozliczeniowych, w tym m.in. PIT-4R, PIT-8AR, PIT-8C, PIT-11 czy CIT-6AR za 2019 rok. Ze względu na to, że większość tego... »


Są zmiany w obrocie paliwami opałowymi

Kończy się okres przejściowy dot. obowiązku rejestracji podmiotów pośredniczących (sprzedawcy) i podmiotów zużywających (nabywcy) paliwa opałowe. Od 1 kwietnia 2020 r., aby sprzedać lub kupić paliwa... »


Dział: Najnowsze interpretacje

Poznaj skutki podatkowe związane z dojazdami służbowym autem do pracy

Jakie są obowiązki płatnika w przypadku korzystania przez pracownika z samochodu służbowego w celu dojazdów z miejsca garażowania do miejsca wykonywania obowiązków służbowych? Poznaj stanowisko... »


Dział: Kalendarz

10 lutego 2020 r.

10 lutego 2020 r. »


Dział: Zawsze pod ręką

Minimalne wynagrodzenie za pracę oraz minimalna stawka godzinowa

Poznaj wysokość minimalnego wynagrodzenia.  »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Konsekwencje braku zapłaty w ramach MPP w przypadku faktur oznaczonych wyrazami „mechanizm podzielonej płatności”

Pytanie Od 1 listopada 2019 r. przystąpiliśmy dobrowolnie do mechanizmu split payment. Dotyczy to wszystkich wystawianych faktur, bez względu na to, czy towary znajdują się w załączniku 15, czy też... »


Jakie dokumenty są wymagane do korzystania z małego ZUS i małego ZUS „plus”

Pytanie Spółka cywilna, dwóch wspólników po 50 % udziału. W 2019 roku mają przychód rzędu 130.000 zł, czyli na osobę po 65.000 zł, a dochód na osobę po 22.500 zł. Czy mogą wspólnicy spółki mogą... »


Jak bezbłędnie rozliczyć fakturę korygującą

Pytanie W grudniu 2019 roku wystawiliśmy fakturę sprzedażową za towar. Z powodu błędu w jednej pozycji faktury (zła cen)a wystawiliśmy w styczniu 2020 roku fakturę korygującą in minus. W jakich... »


Nr 775 - 10 lutego 2020 r.

Zmiana przepisów dotyczących białej listy podatników
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego