Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 776 - 17 lutego 2020 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Nowości

Zmienią się przepisy dotyczące pracy sezonowej cudzoziemców

Resort pracy przygotował przepisy, które umożliwią zakładom pracy - w przypadku niektórych prac związanych z działalnością rolniczą -  ciągłą współpracę z cudzoziemcem przez dłuższy okres niż ma to... »


Kontrole są bardziej skuteczniejsze

2019 rok był kolejnym, w którym Krajowa Administracja Skarbowa rzadziej kontrolowała podatników. Liczba kontroli celno-skarbowych zmniejszyła się o 14,5%, a kontroli podatkowych o 11,6% w porównaniu... »


Dowiedz się, czy wystąpienie Wielkiej Brytanii z UE wpłynie na prawo do emerytury lub renty

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomniał, że 31 stycznia 2020 r. był ostatnim dniem członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. W związku z tym zamieścił na swojej stronie internetowej... »


Nowe wzory sprawozdań o realizacji APA oraz zmiany rozporządzeń dotyczących cen transferowych

Ministerstwo Finansów przypomniało  o obowiązywaniu nowych wzorów sprawozdania o realizacji APA oraz o wejściu w życie rozporządzeń zmieniających w sprawie cen transferowych. »


Korzystna zmiana dla przedsiębiorców rejestrujących odpady w BDO

31 stycznia weszła w życie nowelizacja ustawy o odpadach, która czasowo złagodziła zasady prowadzenia przez przedsiębiorców ewidencji tych odpadów. Nowe przepisy wprowadziły m.in. okres przejściowy... »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Upewnij się, w jaki sposób uniknąć sankcji za naruszenie przepisów dotyczących obowiązkowego mechanizmu podzielonej płatności

Pytanie Firma wystawiła fakturę sprzedaży bez adnotacji o mechanizmie podzielonej płatności (ma taki obowiązek). Klient zapłacił całość na zwykły rachunek bankowy. Co można zrobić, żeby nie ponieść... »


Kiedy istnieje obowiązek przesłania zerowego pliku JPK_VAT

Pytanie Prowadzę pełną księgowość, rozliczam VAT metodą rozliczenia kasową, kwartalnie, Za styczeń powinniśmy wysłać JPK_VAT. Co w przypadku gdy w styczniu nie otrzymaliśmy żadnej płatności za... »


Kiedy ekwiwalent za pranie odzieży roboczej nie podlega oskładkowaniu

Pytanie Czy należy ekwiwalent za pranie doliczyć do przychodu pracownika i zapłacić od niego ZUS? Czy po prostu jest to tylko koszt pracodawcy? »


Dział: Najnowsze interpretacje

Uwaga! Dodatkowe atrakcje podczas spotkania biznesowego wchodzą w skład usługi kompleksowej

WSA w Warszawie wypowiedział się w kwestii prawa do odliczenia VAT z faktury związanej z organizacją spotkań biznesowych i uroczystości otwarcia nowej spółki. Poznaj szczegóły. »


Dział: Kalendarz

10 lutego 2020 r.

10 lutego 2020 r. »


Dział: Zawsze pod ręką

Podmioty niekorzystające ze zwolnienia podmiotowego z VAT

Zwolnieniu z VAT podlegają podatnicy, u których wartość sprzedaży opodatkowanej nie przekroczyła łącznie w poprzednim roku podatkowym kwoty 200.000 zł. Do wartości sprzedaży nie wlicza się kwoty... »


Nr 776 - 17 lutego 2020 r.

Sprawdź na przykładach, jak przygotować roczną korektę VAT
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego