Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 779 - Od 1 kwietnia 2020 r. uwaga na zmiany w rozliczeniach VAT przy transakcjach międzynarodowych

Temat numeru

Spis treści

Dział: Nowości

Podatek u źródła. Sprawdźmy, co nowego czeka podatników?

1 stycznia 2019 r. w istotny sposób zmieniły się przepisy dotyczące podatku u źródła (WHT). Zarówno wymóg dochowania należytej staranności, jak i nową definicję rzeczywistego właściciela należy brać... »


Znamy już odpisy na ZFŚS w 2020 roku

W 2020 roku wzrosły odpisy i zwiększenia na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych zakładowy. Sprawdź, o ile. »


Pamiętaj o terminach sprawozdawczych

Sprawdź, jakie wkrótce czekają Cię obowiązki związane z zamknięciem roku. Skorzystaj z naszego zestawienia. »


Od kwietnia nowe wzory deklaracji VAT-10, VAT-11 oraz informacji podsumowującej VAT-UE

Zmiana wzorów deklaracji VAT-10, VAT-11 jest konsekwencją wprowadzenia zaktualizowanych przepisów dotyczących JPK_VAT. Zaś nowy wzór informacji podsumowującej VAT-UE jest skutkiem znowelizowania... »


Na złożenie formularza MDR-3 jest czas do końca marca

31 marca 2020 r. to dla wielu podatników CIT w tym roku również termin na wypełnienie dodatkowego obowiązku – tym razem wynikającego z przepisów o schematach podatkowych, tj. złożenie formularza... »


Państwowa Inspekcja Pracy wyjaśnia, jak postępować na wypadek pojawiania się koronawirusa

Czy pracodawca może nie dopuścić do pracy pracownika, który wraca do pracy z pobytu w kraju objętym działaniem koronawirusa,  czy szef ma prawo wysłać na urlop pracownika wracającego z wypoczynku z... »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Konsekwencje stosowania stawki 0% do zaliczki z tytułu eksportu towarów

Pytanie W listopadzie firma otrzymała zaliczkę z tytułu eksportu towarów. Zastosowano stawkę VAT 0%. Jesteśmy w posiadaniu dokumentu IE599, na którym mamy 3 daty - declaration: 31-01-2020, release... »


Sprawdź, jak wykazać zapis o wyższej kwocie odpisu na ZFŚS

Pytanie W jaki sposób i czy w ogóle można zwiększyć odpis ZFŚS dla wszystkich ok. 40 pracowników? Jeżeli tak, to w jakim terminie? Jak formalnie wykazać takie zwiększenie, czy można aneksem do... »


Jakie warunki muszą być spełnione, aby sporządzić sprawozdanie wg zasad dla jednostek mikro

Pytanie Kiedy osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, dobrowolnie prowadząca księgi rachunkowe będzie traktowana jako jednostka mikro? Suma bilansowa powyżej 1 500 00,00 PLN. »


Jak rozliczyć koszty poniesione w związku z instalacją i montażem leasingowanej maszyny

Pytanie Spółka zawarła umowę leasingu operacyjnego maszyny. Na mocy porozumienia trójstronnego pomiędzy dostawcą maszyny, leasingodawcą a spółką, spółka została zobowiązana ponieść koszty... »


Sprawdź, jak poprawnie wystawiać paragony i faktury dla firm

Pytanie Prowadzę sprzedaż detaliczną i hurtową nowej odzieży. Kiedyś dla osób prowadzących firmy wystawiałem faktury, dla detalu  - paragon. Później całość obrotu miałem zaewidencjonowaną na kasie... »


Upewnij się, czy pracownikowi będącemu w zagranicznej podróży przysługuje ryczał na dojazdy

Pytanie Czy pracownikowi będącemu w zagranicznej podróży służbowej (2,5 doby), przysługuje ryczałt na dojazdy z dworca i do dworca kolejowego lub portu lotniczego? Czy przysługuje też ryczałt na... »


Dział: Przykład księgowania

Jak księgować środek trwały w PKPiR?

Pytanie Jak należy zaksięgować środek trwały o wartości 44.000 zł netto? Jak podatnik powinien ująć taki wydatek w PKPiR? Czy płatnik VAT powinien podatek VAT odliczać w całości w miesiącu... »


Dział: Kalendarz

9 marca 2020 r.

9 marca 2020 r. »


10 marca 2020 r.

10 marca 2020 r. »


Dział: Zawsze pod ręką

Od 1 marca 2020 r. obowiązują nowe kwoty wolne przy potrąceniach z zasiłków

 Kwoty zasiłków wolne od egzekucji i potrąceń odpowiadają kwotom, których wysokość zależy od rodzaju ściąganej należności. »


Nr 779 - Od 1 kwietnia 2020 r. uwaga na zmiany w rozliczeniach VAT przy transakcjach międzynarodowych

Od 1 kwietnia 2020 r. uwaga na zmiany w rozliczeniach VAT przy transakcjach międzynarodowych
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego