Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Archiwum numerów

Nr 780 - 16 marca 2020 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Nowości

Kto ma prawo do IP BOX

Warto przypomnieć, że IP Box to preferencja, która pozwala na zastosowanie 5% stawki podatkowej. Kto może skorzystać z ulgi? Jakie jest najnowsze stanowisko organów podatkowych odnośnie tego, czy... »


Dowiedz się, kto ma prawo skorzystać z ulgi na złe długi w podatku dochodowym. Dowiedz się, czy opłaca się z nich korzystać

Ulga na złe długi pozwala zmniejszyć podatnikom obciążenie podatkowe w związku z nieuregulowanymi wierzytelnościami. Sprawdź, jak skorzystać z ulgi.  »


Uwaga! Sprawozdania APA powinny być składane na obowiązujących wzorach

Ministerstwo finansów przypomniało o składaniu sprawozdania APA wyłącznie według wzoru określonego w rozporządzeniu Ministra Finansów z  23 grudnia 2019 r. »


Są nowe kwoty wolne przy potrąceniach z zasiłków

Od 1 marca 2020 r. wzrosły kwoty wolne od potrąceń dokonywanych z zasiłków z ubezpieczenia społecznego. Nowe stawki mają zastosowanie do zasiłków należnych za okres od 1 marca 2020 r. do 28 lutego... »


Jakie dodatkowe uprawnienia przysługują pracownikom z uwagi na koronawirusa

Praca zdalna, dodatkowy zasiłek opiekuńczy - takie nadzwyczajne rozwiązania wprowadza specjalna ustawa z 2 marca 2020 r., która ma na celu podejmowanie działań minimalizujących zagrożenie dla... »


Co zrobić w sytuacji, kiedy klient zgubił paragon? Czy można wystawić fakturę VAT

Dowiedz się, kto ma obowiązek wystawić fakturę, w sytuacji, gdy kontrahent zwraca się do sprzedawcy o wystawienie faktury VAT do paragonu, którego jednak nie dostarczył, ponieważ paragon się... »


Przygotuj się na nowe obowiązki dotyczące cen transferowych

W cenach transferowych rok 2020 będzie oznaczał obowiązek raportowania. Do końca września 2020 r. podatnicy, dla których rok fiskalny odpowiada kalendarzowemu są zobowiązani złożyć deklarację TP-R... »


Dział: Najnowsze orzeczenia

Zdaniem SN: Porozumienie zawiesza prawa do świadczeń od dnia jego wejścia w życie

Sąd Najwyższy w wyroku wydanym 20 lutego 2020 r. uznał, że jeżeli pracodawca i związki zawodowe zawrą porozumienie zawieszające stosowanie przepisów zakładowego prawa pracy, uprawnienia nie powstają... »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Czy paragon może zawierać adres punktu sprzedaży zamiast adresu siedziby lub miejsca zamieszkania podatnika

Pytanie Spółka zakupiła materiały w lutym br. za 150 z., przed zakończeniem sprzedaży został podany NIP - spółki (nabywcy), sprzedawca wystawił paragon fiskalny. Sprzedawca prowadzi sprzedaż w... »


Czy do kosztów zaliczysz badania i wydatki na leki

Pytanie Czy koszt przeprowadzenia kompleksowych badań stanu zdrowia przedsiębiorcy w placówce medycyny pracy może stanowić koszt podatkowy? Czy wydatki przedsiębiorcy na lekarstwa i preparaty ziołowe... »


Jak prawidłowo ustalić podstawę składkową w ramach małego ZUS plus

Pytanie Ustalając dochód za 2019 rok do małego ZUS plus muszę dochód powiększyć o składki na ubezpieczenie społeczne. Czy powinnam też uwzględnić składkę na Fundusz Pracy? »


Dział: Przykład księgowania

Jak dokonać prawidłowych księgować w przypadku nierozliczonych kosztów ubezpieczenia samochodu

Pytanie Na dzień 31 grudnia 2019 r. na czynnych rozliczeniach międzyokresowych kosztów pozostała kwota 600 zł dotycząca samochodu, który został sprzedany w trakcie 2019 roku. Czy kwotę tę należy... »


Dział: Kalendarz

16 marca 2020 r.

16 marca 2020 r. »


Dział: Zawsze pod ręką

Dodatek za pracę w porze nocnej

W 2020 r. wzrósł dodatek za każdą godzinę pracy w porze nocnej, który stanowi 20% stawki godzinowej wynikającej z minimalnego wynagrodzenia. Poniżej przedstawiamy tabelę z wyliczonymi kwotami... »


Nr 780 - 16 marca 2020 r.

Sprawdź, z jakich uproszczeń możesz skorzystać przy sprawozdaniu. Poznaj 16 przykładów
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego