Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Archiwum numerów

Nr 787 - 4 maja 2020 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: KORONAWIRUS: Pakiet kryzysowy dla przedsiębiorców

Świadczenie postojowe – 6 przykładów, jak skorzystać ze wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej

Świadczenie postojowe – 6 przykładów, jak skorzystać ze wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej »


Uwaga! To ZUS we własnym zakresie pozyska z USC odpis aktu stanu cywilnego potrzebny do wypłaty zasiłku

W czasie stanu epidemii koronawirusa Zakład Ubezpieczeń Społecznych ułatwia składanie wniosków o zasiłek macierzyński i zasiłek pogrzebowy osobom, którym zgodnie z przepisami wypłaca te... »


Czy w okresie epidemii koronawirusa przeprowadza się badania i szkolenia bhp pracowników

Generalny Inspektor Pracy przedstawił informację na temat przeprowadzania profilaktycznych badań lekarskich pracowników i szkoleń z zakresu bhp w obliczu zagrożenia COVID-19. »


We wniosku o wsparcie z ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej był błąd. Co teraz

Aby wniosek mógł być pozytywnie rozpatrzony, musi być poprawnie wypełniony. Jeśli Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie mieć wątpliwości dotyczące wniosku, wówczas jego pracownik skontaktuje się w tej... »


Tarcza 3.0: Praca zdalna zostanie doprecyzowana

Na polecenie pracodawcy, pracownik wykonujący pracę zdalną, będzie miał obowiązek prowadzić ewidencję wykonanych czynności, a także datę oraz czas ich wykonania – tak zakłada projekt trzeciej już... »


Tarcza antykryzysowa 3.0: jakie zmiany wprowadza w podatkach

Zmiany związane z przedłużeniem terminu do rozliczenia PIT za 2019 r., czy też więcej czasu na złożenie zeznania dotyczącego daniny solidarnościowej – takie zmiany przewiduje kolejna już tarcza... »


Zobacz jak koronawirus wpłynął na terminy wdrażania PPK w firmach

Wśród nowych obowiązków nałożonych na pracodawców w ostatnim czasie są również te związane z wdrażaniem Pracowniczych Planów Kapitałowych. Proces wprowadzania PPK przez zobligowane do tego podmioty... »


Zmiany dotyczące obostrzeń w walce z pandemią koronawirusa

Na podstawie nowego rozporządzenia Rady Ministrów zmieniły się niektóre obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Inne zaś uległy dalszemu przedłużeniu. Nowe przepisy dotyczą m.in. przekraczania... »


Dział: Nowości

Podatnicy mają więcej czasu na przekazanie 1% podatku

Ministerstwo Finansów poinformowało, że przepisy wprowadzone w ramach Tarczy Antykryzysowej przewidują przedłużenie terminu na przekazywanie 1% wybranej Organizacji Pożytku Publicznego (OPP). »


W jaki sposób należy przygotować informację o umowach zawartych z nierezydentami (ORD-U)

Stan epidemii ogłoszony w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 skłonił ministra finansów do przedłużenia terminu do sporządzenia i przesłania informacji o umowach zawartych z... »


Jest już rozporządzenie w sprawie odsetek od PIT za 2019 rok zapłaconego po 30 kwietnia

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa podatnikom PIT umożliwiono złożenie zeznań za 2019 rok po ustawowym terminie, tj. po 30 kwietnia. Jego przekroczenie nie będzie rodzić sankcji... »


Uwaga! W tym roku jest więcej czasu na złożenie PIT. Sprawdź jak to zrobić

Ministerstwo Finansów przypomniało o wydłużonym terminie na złożenie rocznego zeznania PIT Zeznania podatkowe PIT za 2019 rok można składać do 1 czerwca bez żadnych konsekwencji. Można to zrobić przez... »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Zwolnienie ze składek – co z limitem przychodów

Pytanie Czy limit 15.500 zł, czyli 300%, który był dla osób prowadzących działalność gospodarczą jako wspólnik spółki jawnej zatrudniający pracowników do 9 osób opłacających składki za siebie, został... »


Jak opodatkować nieodpłatnie wykonaną usługę krojenia tkaniny na maseczki

Pytanie Czy darowizna, której przedmiotem jest usługa krojenia tkaniny na maseczki dla podmiotów udzielających świadczeń opieki zdrowotnej wykonywanych w związku z przeciwdziałaniem COVID-19... »


Czy za okres zawieszenia spłaty zobowiązań musisz wystawiać faktury kontrahentowi

Pytanie Przedsiębiorca wynajmuje pojazdy i w związku z epidemią koronawirusa chce klientowi odroczyć spłatę wynajmowanych pojazdów ciężarowych do świadczenia usług. W związku z tym, czy za okres... »


Konsekwencje naruszenia obowiązku dokonania płatności z zastosowaniem split payment

Pytanie Pomyłkowo przedsiębiorca przekazał należność z faktury podlegającej split payment (olej napędowy grzewczy, kwota ponad 15.0000 zł brutto) przelewem zwykłym. Jakie są konsekwencje wykonania... »


Dział: Przykład księgowania

Upewnij się, jak przelicza się koszty poniesione w walutach obcych? Jak dokonać księgowań w PKPiR

Pytanie Podatnik zajmuje się handlem samochodów sprowadzonych z zagranicy. Rozlicza się na PKPiR metodą kasową, jest VAT-owcem i zatrudnia pracownika. Podróżując za granicę kraju, porusza się z... »


Dział: Zawsze pod ręką

Jednorazowe odszkodowania za wypadki przy pracy

Jednorazowe odszkodowania za wypadki przy pracy »


Dział: Kalendarz

5 maja 2020 r.

5 maja 2020 r. »


7 maja 2020 r.

7 maja 2020 r. »


Nr 787 - 4 maja 2020 r.

Upewnij się, jak bezpiecznie rozliczać wydatki dotyczące samochodów osobowych? Są objaśnienia MF
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego