Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 790 - 25 maja 2020 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: KORONAWIRUS: Pakiet kryzysowy dla przedsiębiorców

Uwaga! Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie wydłużony do 14 czerwca

W świetle dotychczas obowiązujących regulacji możliwość  korzystania z dodatkowego zasiłku opiekuńczego związanego z epidemią koronawirusa istnieje do 24 maja br. Nowe przepisy przewidują jednak... »


Sprawdź, jakie zmiany w podatkach wprowadza tarcza antykryzysowa 3.0. Zmiany zostały już opublikowane

Więcej czasu na złożenie zeznania dotyczącego daniny solidarnościowej czy też zmiany związane z przedłużeniem terminu do rozliczenia PIT za 2019 r., przewiduje kolejna już tarcza... »


Ważne! Już od 24 maja br. znowu zaczną biec terminy w postępowaniach podatkowych

Ważne! Już od 24 maja br. znowu zaczną biec terminy w postępowaniach podatkowych »


Uwaga! Resort rodziny i pracy dementuje informacje o ograniczeniu dodatkowego zasiłku opiekuńczego

Według MRPiPS rodzice dzieci do 8 lat mogą być spokojni. Urzędnicy zapewniają, że dodatkowy zasiłek opiekuńczy nie tylko został wydłużony do 14 czerwca br., ale również bez zmian pozostają zasady jego... »


ZUS informuje o zmianach wprowadzonych przez Tarczę Antykryzysową 3.0

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wskazał na nowe rozwiązania przewidziane w ustawie z 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się... »


Sprawdź konsekwencje wsparcia finansowego dla firm w ramach tarczy Finansowej a przychody i koszty

Ministerstwo Finansów we współpracy z Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) prowadzi prace mające na celu przygotowanie korzystnych rozwiązań dla przedsiębiorców. W międzyczasie zamieściło na swojej stronie... »


Tarcza antykryzysowa 3.0 została opublikowana. Dowiedz się, jakie zmiany wprowadza w podatkach

Zmiany związane z przedłużeniem terminu do rozliczenia PIT za 2019 r., czy też więcej czasu na złożenie zeznania dotyczącego daniny solidarnościowej – takie zmiany przewiduje kolejna już tarcza... »


Jest kolejna tarcza antykryzysowa przyjęta przez rząd

Doprecyzowanie zasad wykonywania pracy zdalnej, czasowe zawieszenie obowiązku odbierania zaległych urlopów do 30 września, osłona finansowa dla samorządów, ułatwienia dla wykonawców przetargów i... »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Jakie są skutki otrzymania mikropożyczki w ramach tarczy antykryzysowej

Pytanie Firma dostała 5 tys. pożyczki z urzędu pracy w związku z koronawirusem, opłaciła wynagrodzenie pracownikowi załóżmy 1,5 tys. , opłaciła czynsz 2,5 tys., a za 1 tys. kupiła materiały biurowe i... »


Jak zawieszona działalność wpływa na koszty podatkowe

Pytanie Podatnik prowadzi działalność gospodarczą - mały sklep - rozliczenie według skali, czynny podatnik VAT. Podatnik rozchorował się, co spowodowało, że wyprzedał cały asortyment oraz wycofał z... »


Konsekwencje oznaczania faktur wyrazami „mechanizm podzielonej płatności”

Pytanie Podstawową działalnością naszej spółki jest działalność związana z dostawą wody i odprowadzaniem ścieków, jednak spółka również wykonuje inne prace, które są wymienione w załączniku nr 15... »


Dział: Kalendarz

25 maja 2020 r.

25 maja 2020 r. »


31 maja 2020 r.

31 maja 2020 r. »


Dział: Zawsze pod ręką

Wysokość kwot wolnych przy potrąceniach z zasiłków

Przy dokonywaniu potrąceń ze świadczeń należnych z ubezpieczenia społecznego (tj. z zasiłku chorobowego, opiekuńczego, wypadkowego i macierzyńskiego oraz ze świadczenia rehabilitacyjnego), wypłacanych... »


Dział: Przykład księgowania

Czy z chwilą wystawiania dokumentu sprzedaży powstaje przychód

Pytanie Spółka zajmuje się sprzedażą aparatów słuchowych dla osób fizycznych oraz dodatków. Przykładowo koszt zakupu – cena netto 5.400 zł, z czego osoba fizyczna wpłaca 2.420 zł, a NFZ pozostałą... »


Nr 790 - 25 maja 2020 r.

Jak dokonać rozliczenia zadatków i zaliczek w firmie w aspekcie epidemii COVID-19
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego