Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Archiwum numerów

Temat numeru

Spis treści

Dział: Nowości

Jest już nowy wzór deklaracji importowej VAT-IM

Nowy wzór VAT-IM obowiązuje od 30 maja 2020 r. Został on wprowadzony przez nowe rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie deklaracji importowej o podatku od towarów i usług, które wprowadziło... »


Uwaga! Od lipca zmiany w podatkach dochodowych, VAT i Ordynacji podatkowej

Na podpis prezydenta czeka kolejny pakiet zmian w ustawach podatkowych. Jedna ze zmian dotyczy płatności na rachunki spoza białej listy. Nowelizacja wejdzie w życie od lipca. »


Uwaga przed osobami podszywającymi się pod pracowników MF

Resort Finansów wydał komunikat, w którym ostrzega przed telefonami od nieznanych osób, przedstawiających się jako pracownicy tego resortu i próbujących bezprawnie uzyskać informacje dotyczące... »


Od 1 czerwca 2020 r. obowiązują wirtualne kasy rejestrujące

Na początku czerwca 2020 r. weszły w życie przepisy wykonawcze dotyczące używania tzw. wirtualnych kas rejestrujących. Niektórzy podatnicy  w ciągu kilku tygodni uzyskają faktyczną możliwość... »


Firmy mogą prowadzić ewidencję odpadów w formie papierowej do końca roku

16 maja 2020 r. weszła w życie ustawa z 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Ustawa dopuszcza prowadzenie... »


Termin do przesłania informacji IFT-2R przedłużony do 31 lipca 2020 r.

Rozporządzeniem z 29 maja 2020 r. Minister Finansów ponownie przedłużył termin do sporządzenia i przesłania informacji podatkowych w zakresie „podatku u źródła” za 2019 rok, IFT-2R. »


Dział: KORONAWIRUS: Pakiet kryzysowy dla przedsiębiorców

Odmowa przyznania świadczenia, czy daje prawo do złożenia wniosku o kolejną pomoc w ramach pakietu COVID-19

Podatnicy mają wątpliwości, czy mogą składać wnioski o kolejną pomoc w ramach pakietu COVID-19, mimo odmowy przyznania świadczenia lub braku rozpatrzenia wniosku. Sprawdźmy. »


Na PUE ZUS jest już możliwy podgląd złożonych wniosków RDZ

30 maja 2020 r. na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS została dodana nowa funkcjonalność, w postaci możliwości podglądu szczegółów wniosków o zwolnienie z opłacania składek. »


Tarcza Antykryzysowa 3.0 zmieniła terminy sprawozdawczości dotyczącej odpadów

Od 16 maja 2020 r. obowiązuje nowa Tarcza Antykryzysowa 3.0. Wśród wielu różnych regulacji, które mają pomóc przedsiębiorcom w przezwyciężeniu problemów związanych z pandemią koronawirusa i... »


Czy subkonto bankowe na potrzeby subwencji z PFR trzeba zgłosić do urzędu skarbowego

Przedsiębiorcy poszkodowani przez epidemię COVID-19, którzy w ramach Tarczy Finansowej starają się o subwencje z Polskiego Funduszu Rozwoju, w wielu przypadkach korzystają ze specjalnych... »


Tarcza 4.0 wprowadziła zmiany w pracy zdalnej i zakazie konkurencji

Nowa tarcza antykryzysowa zmienia zasady wykonywania pracy zdalnej i umożliwia jednostronne zakończenie przed czasem umów o zakazie konkurencji. »


Możliwe zwolnienia w administracji państwowej

Tarcza antykryzysowa wprowadziła możliwość znaczących zmian w zatrudnieniu urzędników i pracowników administracji państwowej. Sprawdźmy, kiedy będą możliwe ograniczenia kosztów wynagrodzeń... »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Czy dłużnicy mają obowiązek zwiększyć podstawę opodatkowania podatkiem dochodowym

Pytanie Dowiedziałem się, w ustawach podatkowych, wprowadzono przepis o wyksięgowaniu z kosztów faktur, które nie zostały zapłacone. Czy tak faktycznie jest i od kiedy? Nasza firma spłaca na... »


Ile wynosi stawka VAT na sprzedaż w barze gastronomicznym

Pytanie Od 1 czerwca 2020 r. otwarto mały bar gastronomiczny ,w którym sprzedawane są wyroby mączne takie jak: gofry, naleśniki, kluski, pierogi oraz wyroby mięsne, tj.: wątróbka, schab, gołąbki itp... »


Pamiętaj o obowiązku przesyłania deklaracji

Pytanie Z dniem 1 kwietnia 2020 r.  upłynął termin ulgi na start. Od kwietnia przeszłam na mały ZUS. Złożyłam jednak do ZUS wniosek o zwolnienie z opłacania składek przez 3 miesiące. Mój przychód z... »


Dział: Zawsze pod ręką

Składki na ubezpieczenia społeczne pracowników młodocianych

Poznaj wysokość składek pracowników młodocianych od 1 czerwca 2020 r. »


Dział: Kalendarz

8 czerwca 2020 r.

8 czerwca 2020 r. »


Terminy sprawozdań i zeznań podatkowych – sprawdź, do kiedy wywiązać się z obowiązków
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego