Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 793 - 15 czerwca 2020 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Przykład księgowania

Upewnij się, jak księgować zwrot składek z ZUS

Pytanie Jak zaksięgować zwrot składek z ZUS w związku z tarczą antykryzysową (dotyczy banku)? »


Dział: Zawsze pod ręką

Wpłaty na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Wpłaty na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dokonuje się w wysokości kwoty stanowiącej iloczyn 40,65% przeciętnego wynagrodzenia i liczby pracowników odpowiadającej różnicy między... »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Jaki dochód brać pod uwagę przy ubieganiu się o zwolnienie z ZUS przy prowadzeniu spółki cywilnej i osobnych działalności

Pytanie Wspólnicy spółki cywilnej PKPiR (vatowcy), a oprócz swojej działalności wspólnej mają jeszcze osobne działalności jako osoby fizyczne, każde na swoje nazwisko PKPiR bez VAT, czyli spółka... »


Jak wykazać paragon i fakturę do paragonu dla osoby fizycznej od lipca 2020 r. po likwidacji deklaracji VAT-7 i wprowadzeniu JPK_V7

Pytanie Sprzedaż dla osoby fizycznej została udokumentowana paragonem fiskalnym i zaksięgowana na tej podstawie. Paragon został uwzględniony w rejestrze VAT i w pliku JPK. Klient poprosił o fakturę... »


Dział: Nowości

Kto do 13 lipca musi zgłosić dane do CRBR

Ministerstwo Finansów przypomniało, że 13 lipca 2020 r. upływa termin na zgłoszenie informacji o beneficjentach rzeczywistych do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych (CRBR). »


Dział: KORONAWIRUS: Pakiet kryzysowy dla przedsiębiorców

Uwaga! Dopłaty do oprocentowania kredytów zwolnione z podatku dochodowego

Dopłaty do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 nie będą stanowić przychodu w rozumieniu przepisów o podatku... »


Pracodawcy mogą zrezygnować z tworzenia funduszu socjalnego. Taką możliwość przewiduje tarcza 4.0

Rządowy projekt kolejnej specustawy antykryzysowej (Tarcza 4.0) przewiduje możliwość rezygnacji przez pracodawców z tworzenia ZFŚS, naliczania odpisów lub wypłaty świadczeń urlopowych. Będzie to... »


Zasiłek opiekuńczy został przedłużony do 28 czerwca 2020 r.

Ustawa z 4 czerwca 2020 r. o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o zmianie niektórych... »


Dział: Najnowsze orzeczenia

Znaczenie dla polskich podatników ma opinia Rzecznika TSUE w sprawie ulgi na złe długi

Rzecznik Generalny Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej dnia 4 czerwca 2020 r. wydała opinię w sprawie E. Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w S. przeciwko Ministrowi Finansów (sygn. C-335/19... »


Dział: Najnowsze interpretacje

Dowiedz się, czy usługi najmu krótkoterminowego wymagają ewidencji na kasie

Sprzedaż z tytułu świadczonych usług najmu krótkoterminowego nie musi oznaczać obowiązku ewidencjonowana przy pomocy kasy rejestrującej. Trzeba jednak spełnić określone warunki. »


Dział: Kalendarz

15 czerwca 2020 r.

15 czerwca 2020 r. »


Nr 793 - 15 czerwca 2020 r.

Jakie są terminy przeglądów kas rejestrujących w obliczu COVID-19
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego