Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Archiwum numerów

Nr 794 - 22 czerwca 2020 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Najnowsze interpretacje

Jest interpretacja MF w sprawie VAT po śmierci przedsiębiorcy

Resort finansów wydał interpretację ogólną dotyczącą tego, czy spadkobierca ma obowiązek sporządzania spisu z natury i opodatkowania VAT towarów, które nabył w ramach spadkobrania po zmarłym... »


Uwaga! Nowe stanowisko MF w sprawie stawki VAT na wykonanie trwałej zabudowy meblowej

Interpretacja ogólna z 27 maja 2020 r. dotyczy stawki VAT dla świadczenia polegającego na wykonaniu trwałej zabudowy meblowej w obiektach budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym... »


Dział: Nowości

Uwaga estoński CIT będzie już w 2021 roku. Jakie korzyści dla firm wprowadzi?

Resort Finansów poinformował, że w 2021 roku w Polsce zacznie obowiązywać estoński CIT. Przedsiębiorcy, którzy będą przeznaczać środki na rozwój swojej działalności, nie zapłacą podatku dochodowego od... »


Uwaga! Od 1 lipca br. będą zmiany w podatkach dochodowych, VAT i Ordynacji podatkowej

Został już opublikowany kolejny pakiet zmian w ustawach podatkowych. Jedna ze zmian dotyczy płatności na rachunki spoza białej listy. Nowelizacja wejdzie w życie od 1 lipca. »


Przy zwolnieniu z opłacania składek ZUS są konieczne deklaracje rozliczeniowe i imienne raporty miesięczne

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomniał na swojej stronie internetowej o dokumentach, które należy złożyć, aby zostać zwolnionym z zapłaty składek ubezpieczeniowych w związku z epidemią... »


Pamiętaj, że oświadczenie o braku obowiązku sporządzenia rocznego sprawozdania finansowego musisz złożyć do 30 czerwca 2020 r.

Kierownicy spółek prawa handlowego, które nie muszą prowadzić ksiąg rachunkowych muszą pamiętać o obowiązku złożenia do Krajowego Rejestru Sądowego oświadczenia o braku obowiązku sporządzenia i... »


Dział: KORONAWIRUS: Pakiet kryzysowy dla przedsiębiorców

Kto będzie mógł otrzymać dodatek solidarnościowy w związku z COVID-19?

Osoby, które w związku z epidemią koronawirusa straciły pracę, będą mogły ubiegać się o specjalne dodatkowe świadczenie finansowe. Projekt ustawy przewidującej takie świadczenie został skierowany do... »


Uwaga! Właściciele restauracji i barów zamkniętych z powodu COVID-19 skorzystają. Piwo przeterminowane bez akcyzy

Właściciele lokali gastronomicznych, którzy ponieśli straty z powodu ich zamknięcia w związku z pandemią koronawirusa, polegające na przeterminowaniu niesprzedanego w tych lokalach piwa, będą mogli... »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Jak postąpić z fakturą kiedy brak jest daty dostawy

Pytanie Faktura zakupu wystawiona 29 listopada 2019 r., brak daty dostawy towaru na fakturze, termin płatności 14 dni do 13 grudnia 2019 r. Czy w takiej sytuacji - jako datę dostawy - przyjmujemy... »


Czy od 1 lipca br. stosuje się 5% stawkę VAT do nośników danych

Pytanie Zgodnie z nową matryca stawek VAT od 1 lipca 2020, poz. 20 załącznika nr 10 ustawy o VAT w poz. 20 ex 8523: „Dyski, taśmy, półprzewodnikowe urządzenia pamięci trwałej, "karty inteligentne... »


Zaliczka na PIT dla pracownika, który w czerwcu skończył 26 lat

Pytanie Pracownik 15 czerwca skończył 26 lat więc ma już obowiązek opłacania zaliczki na podatek. Pracownik otrzymał już wypłatę zasadniczą w dniu 01.06.2020 r., więc nie miał wtedy pobranej zaliczki... »


Zwolnienie ze składek ZUS - czy przysługuje

Pytanie Osoba fizyczna prowadzi działalność gospodarczą wpisaną do CEIDG i dodatkowo jest wspólnikiem w dwóch spółkach komandytowych. W działalności wpisanej do CEIDG ta osoba nie zatrudnia nikogo... »


Dział: Przykład księgowania

Ujęcie księgowe i podatkowego nieodpłatnego otrzymania z urzędu skarbowego alkoholu etylowego i przyłbic

Pytanie Firma otrzymała nieodpłatnie z urzędu skarbowego 100 litrów alkoholu etylowego z powodu COVID-19 na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego bez wskazanej kwoty oraz z innej firmy w formie... »


Dział: Kalendarz

Do 22 czerwca 2020 r.

Do 22 czerwca 2020 r. »


Do 25 czerwca 2020 r.

Do 25 czerwca 2020 r. »


Dział: Zawsze pod ręką

Kwoty przychodów dodatkowych a zmniejszenia emerytury lub renty

Wielu emerytów lub rencistów, który po przyznaniu świadczenia emerytalnego lub rentowego kontynuują pracę zarobkową lub też rozpoczynają wykonywanie takiej pracy, muszą się liczyć z tym, że osiągane... »


Nr 794 - 22 czerwca 2020 r.

Poznaj stanowisko w sprawie wystawiania paragonów i faktur uproszczonych
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego