Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 795 - 29 czerwca 2020 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Nowości

Przygotuj się na nowe stawki VAT, które wchodzą w życie od 1 lipca 2020 r.

Nowelizacja ustawy o VAT przewiduje znaczne uproszczenie systemu stawek VAT w zakresie towarów. Zmiana polega na przyjęciu jednej (takiej samej) stawki podatku dla całych – w miarę możliwości i przy... »


Ważne zmiany w podatkach dochodowych, VAT i Ordynacji podatkowej już od lipca 2020 r.

Ważna zmiana, która wejdzie w życie 1 lipca 2020 r. dotyczy płatności na rachunki spoza białej listy. Sprawdź co jeszcze ulegnie zmianie. »


Poznaj 3 kroki, jak przygotować się na zmiany stawek VAT od lipca

Przypominamy, że od 1 lipca br. wchodzą w życie ważne zmiany dotyczące stawek podatku VAT. Zmiana stawek VAT obejmie w szczególności wiele towarów takich, jak niektóre artykuły spożywcze, kosmetyczne... »


Dział: KORONAWIRUS: Pakiet kryzysowy dla przedsiębiorców

Pamiętaj, że 30 czerwca jest ostatecznym terminem na złożenie wniosku do ZUS o zwolnienie z opłacania składek

Jak się okazuje, w obecnych czasach związanych z COVID-19 zwolnienie ze składek na ubezpieczenia społeczne oraz zdrowotne jest jedną z najpopularniejszych form wsparcia ujęta w tarczy... »


Jakie zmiany wprowadza Tarcza 4.0

1. Podatek minimalny od nieruchomości komercyjnych »


Co zrobić, gdy we wniosku o mikropożyczkę pojawił się błąd we wniosku

Zbliża się ostateczny termin na ubieganie się o mikropożyczkę z urzędu pracy. Może się jednak zdarzyć, że we wniosku popełniono błąd. Co w takiej sytuacji zrobić? I jakie zmiany wprowadza tarcza... »


Do 28 czerwca 2020 r. został wydłużony dodatkowy opiekuńczy

Uchwalona przez Sejm 19 czerwca br. ustawa nowelizująca wprowadziła zmiany w przepisach o dodatkowym zasiłku opiekuńczym. Ustawa weszła w życie 24 czerwca 2020 r. ale z mocą obowiązującą od 25 maja... »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Jaka datę sprzedaży ująć w nowym pliku JPK_VAT

Pytanie Mam wątpliwości w związku z nowym plikiem JPK_VAT. Co powinno być wpisywane w pozycji: data sprzedaży dla usług ciągłych jak najem, ochrona. Pole to obecnie nie jest obowiązkowe. Otrzymuję... »


Sprawdź, czy jest możliwe odliczenie nadpłaty w CIT

Sprawdź, czy jest możliwe odliczenie nadpłaty w CIT »


Czy przedsiębiorca opłacający jedynie składkę zdrowotną ma prawo do zwolnienia z ZUS

Pytanie Czy osoba płacąca składkę zdrowotna może ubogać się o zawieszenie z powodu COVID-19, jeśli jej działalność w tym okresie była zamknięta i nie przynosiła dochodu? »


Upewnij się, jak zakodować w kasie fiskalnej sprzedaż zwolnioną

Pytanie Jak zaprogramować - literowo - sprzedaż zwolnioną z opodatkowania na kasie fiskalnej dla kosmetyczki na karcie podatkowej (nie jest vatowcem)? Informatyk mnie pyta o zero techniczne, co to... »


Dział: Przykład księgowania

Jak księgować subwencję w ramach PFR

Pytanie W ramach tarczy antykryzysowej otrzymaliśmy dofinansowanie, chodzi o subwencję PFR. Wniosek wysyłany przez bank, nastąpił spadek obrotów. Jak poprawnie zaksięgować i w przyszłości rozliczać... »


Jak pod względem podatkowym i bilansowym rozliczyć leasing operacyjny

Pytanie Mamy w leasingu operacyjnym samochody osobowe i dostawcze (spółka jawna). Jak prawidłowo pod względem podatkowym i bilansowym powinien być ewidencjonowany leasing w księgach... »


Dział: Kalendarz

Do 30 czerwca 2020 r.

Do 30 czerwca 2020 r. »


Dział: Zawsze pod ręką

Składki na ubezpieczenia społeczne pracowników młodocianych

1. Podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne pracowników młodocianych zatrudnionych w celu przygotowania zawodowego stanowi faktyczne wynagrodzenie nie niższe jednak od:I rok nauki - 5... »


Nr 795 - 29 czerwca 2020 r.

Pamiętaj o zmianach w rozliczeniach VAT przy transakcjach międzynarodowych od 1 lipca 2020 r.
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego