Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Archiwum numerów

Nr 796 - 6 lipca 2020 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Pytania i odpowiedzi

Upewnij się, kiedy pobrać zaliczkę na PIT dla pracownika, który w sierpniu skończy 26 lat

Pytanie Pracownik 15 sierpnia 2020 r. skończy 26 lat, więc ma już obowiązek opłacania zaliczki na podatek. Pracownik otrzymał już wypłatę zasadniczą w dniu 1 sierpnia 2020 r., więc nie miał wtedy... »


Jak należy rozliczyć święto przypadające w sobotę

Pytanie W sierpniu 2020 r. święto wypada w sobotę, za które przysługuje dodatkowo dzień wolny od pracy. Czy jeżeli przedsiębiorca zleci pracę w sobotę (w święto) jakie dodatki pracownik powinien... »


Czy przedsiębiorca przebywający na chorobowym ma prawo do postojowego

Pytanie Czy wspólnik spółki cywilnej przebywający aktualnie na zwolnieniu chorobowym, ma możliwość skorzystania ze świadczenia postojowego? »


Sprawdź skutki w CIT umorzenia pożyczki otrzymanej w ramach tarczy

Pytanie Czy spółka z o.o , która otrzymała w ramach tarczy COVID-19 pożyczkę z powiatowego urzędu pracy w wysokości 5.000 zł, w momencie w którym uzyska umorzenie powinna tą kwotę opodatkować? Czy... »


Dział: Przykład księgowania

Jak ująć w koszty składki nieopłacone w związku z otrzymaniem zwolnienia

Pytanie Otrzymaliśmy z tarczy antykryzysowej zwolnienie w 50% od składek ZUS. Jak wygląda ujęcie kosztów podatkowych od tych składek ZUS w części finansowanej przez pracodawcę i w części finansowanej... »


Dział: Kalendarz

6 lipca 2020 r.

6 lipca 2020 r. »


7 lipca 2020 r.

7 lipca 2020 r. »


Dział: Zawsze pod ręką

Wpłaty na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Wpłaty na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dokonuje się w wysokości kwoty stanowiącej iloczyn 40,65% przeciętnego wynagrodzenia i liczby pracowników odpowiadającej różnicy między... »


Dział: KORONAWIRUS: Pakiet kryzysowy dla przedsiębiorców

Tarcza 4.0. Poznaj zmiany w urlopach i pracy zdalnej

Ustawa o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19, czyli tarcza 4.0,która już obowiązuje wprowadza... »


Upewnij się, jak złożyć wniosek o nowy dodatek solidarnościowy do ZUS

Obowiązują przepisu wprowadzające nowe świadczenie w postaci dodatku solidarnościowego. Dowiedz się, kto może złożyć wniosek o takie wsparcie oraz w jaki sposób powinien to zrobić. »


Uwaga! Państwowa Inspekcja Pracy wznawia kontrole w pełnym zakresie

Uwaga! Państwowa Inspekcja Pracy wznawia kontrole w pełnym zakresie »


Od 24 czerwca 2020 r. obowiązują nowe zasady kontroli przedsiębiorców

Tarcza antykryzysowa 4.0 - oprócz rozwiązań przewidzianych dla kredytobiorców, wprowadziła też zmiany do ustawy Prawo przedsiębiorców w zakresie prowadzenia kontroli przedsiębiorców. Uwaga! Możliwa... »


Dział: Nowości

Już od października wszyscy podatnicy złożą nowy JPK_VAT

Warto wiedzieć, że nowy plik JPK_VAT, obejmie część deklaracyjną i ewidencyjną. Zmieniony plik będą składać wszyscy podatnicy zarejestrowani jako podatnicy VAT czynni. Tarcza 4.0 przesunęła termin... »


Uwaga! Transakcje realizowane w 2018 roku a możliwość wyboru nowych przepisów o cenach transferowych

Resort Finansów przekazał informację o przepisach przejściowych w zakresie sporządzania dokumentacji dotyczącej cen transferowych. Dowiedz się więcej. »


Ważne! Zmiany dotyczące raportowania schematów podatkowych obowiązują od 1 lipca 2020 r.

Ustawa z 28 maja 2020 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku od towarów i usług, ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami oraz niektórych innych... »


Nr 796 - 6 lipca 2020 r.

Rozliczanie urlopów na podstawie 16 przykładów
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego