Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 798 - 20 lipca 2020 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Najnowsze orzeczenia

Uwaga! Jest ważny wyrok TSUE w sprawie odliczenia VAT

Organ podatkowy, który ma  nieudowodnione podejrzenia co do tego, czy dana transakcja ma charakter rzeczywisty, nie może odbierać prawa do odliczenia VAT, jeżeli podatnik nie jest w stanie przedstawić... »


Dział: Najnowsze interpretacje

Dowiedz się, jakie są skutki podatkowe dotyczące wynagrodzenia wypłaconego oddelegowanemu pracownikowi

Wynagrodzenia wypłacone pracownikom oraz wynagrodzenia refakturowane na spółkę przez jednostki macierzyste, stanowi podatkowy koszt uzyskania przychodu – takie wnioski płyną z interpretacji... »


Dział: Nowości

Sprawdź, jak uniknąć błędu 415 przy wysyłaniu JPK_VAT

Resort Finansów przekazał wskazówki dotyczące sposobu uniknięcia błędu 415 podczas wysyłania pliku JPK_VAT. Sprawdź, jak to zrobić. »


Uwaga! Od 1 stycznia 2021 r. opodatkowanie struktur hybrydowych – sprawdź, jakie ma to skutki w CIT

Głównym celem zmian implementujących dyrektywę ATAD 2 jest  uszczelnienie systemu podatkowego. Podmioty powinny jednak już dziś zweryfikować swoje modele finansowania, może się bowiem okazać, że... »


Czy brak faktury pozbawi możliwości zaliczenia wydatku do kosztów

Fiskus akceptuje fakt, że brak faktury nie jest przeszkodą w potrąceniu wydatku na zakup towarów, jako stanowiącego koszt uzyskania przychodów. Trzeba jednak pamiętać, aby wydatek skutecznie... »


Zostały przywrócone zajęcia praktyczne dla uczniów będących młodocianymi pracownikami

Od 29 czerwca br. zostały przywrócone zajęcia praktyczne u pracodawców dla wszystkich uczniów branżowej szkoły I stopnia będących młodocianymi pracownikami. »


Już obowiązuję nowy wzór zawiadomienia ZAW-NR

Podatnicy, którzy chcą uchylić się od odpowiedzialności z tytułu zapłaty na rachunek nieujawniony w Wykazie podatników VAT, powinni to zrobić na nowym wzorze zawiadomienia ZAW-NR. »


Informacje podsumowujące VAT-UE na nowych formularzach

Od 1 lipca 2020 r. obowiązują nowe wzory informacji podsumowujących o dokonanych wewnątrzwspólnotowych transakcjach i przemieszczeniach towarów w procedurze magazynu typu call-off stock. »


Można już zawierać umowy o współdziałaniu z Szefem KAS

1 lipca br. weszły w życie nowe przepisy Ordynacji podatkowej regulującej zawierania umów o współdziałanie między fiskusem a podatnikami CIT, których roczne obroty wynoszą co najmniej 50 mln euro. Czy... »


Rejestr Dokumentów Publicznych jest już dostępny

Od 12 lipca 2020 r. można już skorzystać z Rejestru Dokumentów Publicznych stworzonego przez MSWiA. W rejestrze zawarto m.in. informacje o wyglądzie dokumentów obowiązujących w naszym kraju i... »


Pracodawca administratorem danych w dokumentacji pracowniczej

Administrator, przechowując dane w dokumentacji pracowniczej, nie musi prosić pracownika o zgodę na przetwarzanie jego danych. W tym przypadku to nie zgoda pracowników, a obowiązek prawny... »


Dział: KORONAWIRUS: Pakiet kryzysowy dla przedsiębiorców

Zobacz, jak tarcza 4.0 pozwala zmniejszyć obciążenia podatkowe

Podatnicy mogą skorzystać z ułatwień w ramach ulgi na złe długi − nie trzeba czekać 90 dni, aby obniżyć podstawę opodatkowania. Tarcza 4.0 daje możliwość szybszego rozliczenia ulgi. Sprawdź, na czym w... »


Informacja ZUS w sprawie dodatkowego zasiłku opiekuńczego

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zamieścił na swojej stronie internetowej informację dotyczącą aktualnych zasad ubiegania się o dodatkowy zasiłek opiekuńczy w związku z koronawirusem. »


Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został wydłużony do 26 lipca

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że dodatkowy zasiłek opiekuńczy zostanie wydłużony o kolejne 14 dni, tym razem do 26 lipca. Podobnie jak do tej pory będzie on... »


Sprawdź, w jaki sposób stan epidemii wpłynął na uznanie kar umownych oraz odszkodowań za koszty uzyskania przychodów

Przedsiębiorca będzie mógł zaliczyć do kosztów podatkowych zapłacone kary umowne i odszkodowania m.in. z tytułu wad dostarczonych towarów, jeżeli wada powstała w związku ze stanem zagrożenia... »


Nowe wsparcie dla organizacji pozarządowych w ramach Tarczy Antykryzysowej

Od 24 czerwca organizacje pozarządowe i podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie mogą skorzystać z umarzalnych pożyczek finansowanych z... »


Terminy zapłaty podatków w związku z Covid-19

Resort finansów przygotował informację dotyczącą przesunięcia terminów podatkowych. Jest to odpowiedź na oczekiwania podatników, które wynikają m.in. z utrudnień w prowadzeniu działalności... »


Dział: Zawsze pod ręką

Odsetki należne z tytułu nieprzekazania w terminie składek do OFE

W okresie od 1 lipca 2020 r. do 30 września 2020 r. wysokość odsetek należnych z tytułu nieprzekazania w terminie składek do otwartego funduszu emerytalnego wynosi: »


Dział: Kalendarz

Do 20 lipca 2020 r.

Do 20 lipca 2020 r. »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Jak ustalić miejsce dostaw dokonywanych w ramach dostaw łańcuchowych

Pytanie Czy w związku z nowymi przepisami, które weszły w życie od 1 lipca dotyczące rozliczania transakcji łańcuchowych w ramach UE nie będzie mieć znaczenia, tak jak dotychczas, który z podmiotów... »


Czy od 1 lipca 2020 r. zmieniła się stawka VAT na grzyby suszone

Pytanie Jaka od 1 lipca obowiązuje stawka VAT na grzyby suszone - 5% czy 8%? W wykazie wymieniono tylko grzyby: »


Jak prawidłowo obliczyć ekwiwalent za niewykorzystany urlop

Pytanie Jak prawidłowo wyliczyć pracownikowi, który otrzymuje najniższe wynagrodzenie (2.600 zł) ekwiwalent za 10 dni niewykorzystanego urlopu ? »


Nr 798 - 20 lipca 2020 r.

Sprawdź, jak uniknąć sankcji za płatności spoza listy
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego