Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Archiwum numerów

Nr 801 - 10 sierpnia 2020 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Nowości

Jest najnowszy komunikat Ministerstwa Finansów w sprawie tzw. Brexitu. Dowiedz się, czego dotyczy

Dla podatników podatków bezpośrednich okres przejściowy w związku z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, wiąże się z czasowym utrzymaniem obecnego stanu prawnego do końca bieżącego roku... »


Czy inspektorzy mają prawo wglądu w akta osobowe pracowników

W związku z pytaniami przedsiębiorców Urząd Ochrony Danych Osobowych wyjaśnił, kiedy instytucje państwowe wykonujące czynności kontrolne w ramach przyznanych im uprawnień, np. Zakład Ubezpieczeń... »


Krajowa Informacja Skarbowa wydała ostrzeżenie w sprawie przywożenia pamiątek z wakacji

Wakacje to nawet w obecnej sytuacji czas wzmożonych wyjazdów wypoczynkowych za granicę. W związku z tym Krajowa Informacja Skarbowa zamieściła na swojej stronie internetowej informację na temat... »


Wzrosną maksymalne stawki podatków i opłat lokalnych

Od 2021 roku wzrosną m.in.: stawki podatku od nieruchomości, podatku od środków transportowych, opłaty targowej, czy też opłaty miejscowej. Sprawdź stawki maksymalne podatków i opłat lokalnych na 2021... »


Uwaga! 1% PIT na rzecz organizacji pożytku publicznego przekaże tylko jeden urząd skarbowy

Jednym z zadań nałożonych na naczelników urzędów skarbowych jest przekazywanie w terminach określonych przepisami 1% podatku na rzecz wybranych przez podatników organizacji pożytku publicznego... »


Uwaga! 31 sierpnia to ważna data dla sprzedawców i odbiorców paliw grzewczych

31 sierpnia br. upływa okres przejściowy dla podmiotów sprzedających paliwa opałowe lub podmiotów zużywających te paliwa do celów grzewczych. »


Dowiedz się, czy wybór „pracownika miesiąca” jest zgodny z obowiązującymi przepisami

Według Urzędu Ochrony Danych Osobowych pracodawca może pod pewnymi warunkami wywieszać w zakładzie pracy najlepsze wyniki dotyczące wydajności pracy, które były oparte na jego indywidualnej ocenie... »


Dział: KORONAWIRUS: Pakiet kryzysowy dla przedsiębiorców

Przedsiębiorca, który skorzystał z Tarczy Antykryzysowej powinien się przygotować na kontrolę

Jeżeli przedsiębiorca skorzystał ze świadczeń proponowanych w tarczy antykryzysowej powinien liczyć się z tym, że zasadność jej przyznania będzie skrupulatnie sprawdzana. Co mianowicie zostanie... »


Upewnij się, jak rozliczać darowizny w związku z COVID-19. Są wyjaśnienia MF w tej sprawie

Aby załagodzić skutki COVID-19, Ministerstwo Finansów wprowadziło nowe preferencje stosowane w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19.  W praktyce pojawiło... »


Jest zmiana przepisów dotyczących składania wniosków o zwolnienie ze składek ZUS za marzec, kwiecień i maj. Sprawdź, jakich wniosków to dotyczy

ZUS poinformował o zmianach planowanych dla niektórych wniosków o zwolnienie z opłacania składek za marzec, kwiecień i maj br. »


Dział: Kalendarz

10 sierpnia 2020 r.

10 sierpnia 2020 r. »


17 sierpnia 2020 r.

17 sierpnia 2020 r. »


Dział: Zawsze pod ręką

Kwoty przychodów dodatkowych a zmniejszenia emerytury lub renty

Wielu emerytów lub rencistów, który po przyznaniu świadczenia emerytalnego lub rentowego kontynuują pracę zarobkową lub też rozpoczynają wykonywanie takiej pracy, muszą się liczyć z tym, że osiągane... »


Dział: Przykład księgowania

Gdzie ująć w księgach rachunkowych dotację

Pytanie Spółka jawna (średnie przedsiębiorstwo stosujące uproszczenia księgowe) podpisała umowę z PARP na „Dotację na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020". Czy... »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Sprzedaż samochodu osobowego. Czy przysługuje odliczenie 50% VAT

Sprzedaż samochodu osobowego. Czy przysługuje odliczenie 50% VAT »


Czy przedsiębiorcy przysługuje odszykowanie za wadliwą kasę fiskalną

Pytanie Klientka, którą rozliczam prowadzi sklep i sprzedaż na kasie fiskalnej. W tym miesiącu kilka razy zepsuła jej się kasa i oddała ją do serwisu. Niestety nie ma kasy zastępczej ani drugiego... »


Czy przedsiębiorca może kolejny raz ubiegać się o świadczenie postojowe

Pytanie Czy miesięczna przerwa w wykorzystaniu postojowego sprawi, że muszę złożyć nowy RSP-D czy mogę złożyć jako następny wniosek RSP-DK? »


Nr 801 - 10 sierpnia 2020 r.

Sprawdźmy, kto skorzysta z estońskiego CIT
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego