Elektroniczny Serwis Księgowego

Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 803 - 24 sierpnia 2020 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Nowości

Jak zaległości wypoczynkowe pracownika mają wpływ na plan urlopów w firmie

Dowiedz się, czy w planie urlopów wypoczynkowych na dany rok poza urlopem bieżącym należy również uwzględniać zaległy urlop pracownika? Poznaj stanowisko resortu pracy w tej kwestii. »


Upewnij się, kiedy pracodawcy wolno sprawdzać pocztę elektroniczną pracownika

Pracodawcy często w firmach wprowadzają kontrolę służbowej poczty elektronicznej pracownika. Nie wszyscy z nich jednak pamiętają, że zgodnie z Kodeksem pracy powinni poinformować pracownika o... »


Instalując monitoring w miejscu pracy pamiętaj o RODO

Pracodawca, który zdecydował się na wprowadzenie monitoringu w firmie musi pamiętać o RODO. Poprzez nagrywanie obrazu przez kamery, obejmującego wizerunek pracowników, dochodzi do przetwarzania danych... »


Korzystanie z prywatnych danych kontaktowych pracownika. Czy taki proceder jest dopuszczalny

Pracownik ubiegający się o zatrudnienie często w trakcie rekrutacji podaje swój prywatny e-mail czy numer telefonu komórkowego. Okazuje się, że pracodawca nie może tych danych wykorzystywać do... »


Jest nowelizacja Kodeksu spółek handlowych

Prawo holdingowe ma zostać wprowadzone do Kodeksu spółek handlowych. Projekt przewiduje ponadto nowe zasady funkcjonowania organów spółek kapitałowych. Więcej o nowych przepisach i o tym, jak... »


Czy podatnicy skorzystają na zmianach po wejściu w życie estońskiego CIT?

Kto będzie mógł skorzystać z tej formy opodatkowania i jakie warunki trzeba spełnić, aby było to możliwe? Mamy już więcej szczegółów dotyczących wprowadzenia estońskiego CIT. »


Projekt Slim VAT już jest

W najnowszym projekcie nowelizacji ustawy o VAT znalazł się brak konieczności uzyskiwania potwierdzeń odbioru faktur korygujących in minus, podwyższenie limitu na nieewidencjonowane prezenty małej... »


Dział: Najnowsze interpretacje

Firma odniosła straty z powodu kradzieży. Czy można zaliczyć straty do kosztów

Organ podatkowy przypomniał, że przedsiębiorca musi dochować należytych staranności, aby uchronić się przed skutkami niezgodnych z prawem działań osób zatrudnionych w firmie. Sprawdź szczegóły i... »


Sprawdźmy, czy od 1 stycznia 2021 r. sklep spożywczy powinien mieć kasę online

Jest stanowisko organu podatkowego w sprawie obowiązku posiadania przez sklep spożywczy kasy online. Dowiedz się, czy sklep, w którym oprócz towarów, sprzedawane są też kawa i kanapki – musi mieć kasę... »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Co z przychodem podatkowym w przypadku umorzenia pożyczki i dofinansowania kosztów

Pytanie Czy pożyczka otrzymana z urzędu pracy w wysokości 5.000 zł na pokrycie bieżących kosztów działalności gospodarczej dla mikroprzedsiębiorcy, jest przychodem dla podatnika w dacie umorzenia... »


Biuro rachunkowe zgłosiło podatnika po terminie do ZUS. Czy jest szansa na naprawienie tego błędu

Pytanie Prowadzę biuro rachunkowe od 2001 r. i od początku prowadzenia działalności posiadam polisę dotyczącą ubezpieczenia OC z zakresem ubezpieczenia z ubezpieczenia obowiązkowego na sumę... »


Wykazywanie wszystkich faktur wystawionych do sprzedaży udokumentowanej paragonem w nowym pliku JPK_VAT

Pytanie Rozliczam aptekę, prowadzę ewidencję w KPiR. Całośc sprzedaży jest ewidencjonowana na kasie fiskalnej. Apteka wystawia do paragonów faktury dla dwóch grup nabywców: dla firm z NIP i  dla osób... »


Dział: Przykład księgowania

Firma otrzymała świadczenia w ramach COVID-19. Sprawdź, jak je ująć w PKPiR

Pytanie Osoby prowadzące działalność gospodarczą otrzymały wsparcie w związku z COVID-19. Jak ująć otrzymane wsparcie w PKPIR? Wsparcie to: pożyczka umarzalna z urzędu pracy, dofinansowanie kosztów... »


Dział: Zawsze pod ręką

Wskaźnik waloryzacji podstawy zasiłku chorobowego

Wskaźnik waloryzacji podstawy zasiłku chorobowego »


Dział: Kalendarz

25 sierpnia 2020 r.

25 sierpnia 2020 r. »


Nr 803 - 24 sierpnia 2020 r.

Są wyjaśnienia organów podatkowych dotyczące elektronicznych faktur
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego