Elektroniczny Serwis Księgowego

Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 804 - 31 sierpnia 2020 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Zawsze pod ręką

Wysokość kwot wolnych przy potrąceniach z zasiłków

Przy dokonywaniu potrąceń ze świadczeń należnych z ubezpieczenia społecznego (tj. z zasiłku chorobowego, opiekuńczego, wypadkowego i macierzyńskiego oraz ze świadczenia rehabilitacyjnego), wypłacanych... »


Dział: Kalendarz

31 sierpnia 2020 r.

31 sierpnia 2020 r. »


Dział: Przykład księgowania

Jak rozliczyć bon turystyczny w księgach podmiotu turystycznego

Pytanie Kto ma prawo do przyjmowania płatności za pomocą bonu turystycznego. Jak go zaksięgować? »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Nowy plik JPK_VAT. Jak oznaczać usługi świadczone przez informatyka

Pytanie Mam pytanie odnośnie wykazywania usług informatyka w nowym JPK_VAT od października. Przedsiębiorca świadczy usługi sklasyfikowane symbolem 62.01.12.0 - usługi związane z projektowaniem i... »


Dowiedz się, czy jest możliwa jednorazowa amortyzacja wózka widłowego

Pytanie Pytanie dotyczy mikroprzedsiębiorcy, osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą na zasadach ogólnych, podatnika VAT, działalność jest prowadzona od 10 lat. Czy można skorzystać z... »


Co z przychodem w przypadku dofinansowania do wynagrodzeń pracowników na podstawie tarczy

Pytanie Czy dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników z PUP z racji Covid-19 stanowi przychód, wcześniej wynagrodzenia w KPiR było kosztem. »


Dział: Nowości

Firmy audytorskie powinny pamiętać o 31 sierpnia

Polska Agencja Nadzoru Audytowego (PANA) przypomina o konieczności dostosowania Systemów Wewnętrznej Kontroli Jakości do zmian w ustawie o biegłych rewidentach do 31 sierpnia 2020 r. »


Opłaty związane z SENT. Możesz zapłacisz za nie kartą

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) 18 sierpnia 2020 r. zawarła umowę na świadczenie takich usług. Dzięki niej przewoźnicy i kierowcy będą mogli regulować swoje zobowiązania bezgotówkowo. »


Są kolejne przepisy w celu przeciwdziałaniu skutkom COVID-19. Co się zmieni

Projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu przeciwdziałania społeczno-gospodarczym skutkom COVID – 19 został już przyjęty przez Radę Ministrów. Celem projektu jest ustabilizowanie budżetu... »


Są nowe zasady przyznawania świadczeń postojowych i zwolnień ze składek ZUS w związku z COVID-19

Modyfikację zasad przyznawania tzw. świadczenia postojowego, a także stosowania zwolnienia ze składek ZUS przewiduje kolejna nowelizacja tzw. tarczy Antykryzysowej. Na zmianach skorzystają przede... »


Na jakiej podstawie pracodawca przetwarza dane zawarte w orzeczeniu o niepełnosprawności

Pracodawcy zastanawiają się, na jakiej podstawie prawnej mają przetwarzać oraz gdzie przechowywać orzeczenia o niepełnosprawności pracownika. W związku z tym UODO zamieścił na swojej stronie... »


Uwaga! Od września wraca dodatkowy zasiłek opiekuńczy

Rozpoczęcie roku szkolnego już w tym tygodniu. Większość uczniów wróci do nauki w szkolnych ławkach. Co w sytuacji, gdy z powodu zagrożenia koronawirusem placówka zostanie zamknięta? Zapoznaj się z... »


Przedsiębiorcy otrzymali kolejną transzę z bonu turystycznego

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w drugiej transzy płatności przelał na konta przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego ponad 44 mln zł w ramach Polskiego Bonu... »


Są zmiany w dokumentowaniu rezydencji podatkowej. Co się zmieniło

Obecna sytuacja związana z COVID-19 utrudniła pozyskiwanie certyfikatów rezydencji od zagranicznych kontrahentów. Można jednak liczyć na ułatwienia, które wprowadziła tarcza 4.0. »


Czy Slim VAT pomoże podatnikom w rozliczeniach

Slim VAT ma wprowadzić ułatwienia w rozliczaniu VAT. Czy faktycznie podatnicy mogą liczyć na ułatwienia? Jakie są praktyczne skutki tych zmian?  »


Są zmiany dla wniosków o zwolnienie z opłacania składek ZUS za marzec, kwiecień i maj

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że zgodnie z art. 10 ustawy z 24 lipca 2020 r. o zmianie ustawy o delegowaniu pracowników w ramach świadczenia usług oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z... »


Uwaga! Wnioski o przyznanie dodatku solidarnościowego tylko do 31 sierpnia

Dziś jest ostatni miesiąc, w którym można skorzystać ze świadczenia pieniężnego w postaci tzw. dodatku solidarnościowego. Osoby zainteresowane otrzymaniem takiego wsparcia, na złożenie stosownego... »


Sprawdź, jak się przygotować na powrót pracowników do biur

Powrót do pracy stacjonarnej oznacza po stronie pracodawcy konieczność odwołania polecenia pracy zdalnej i odpowiedniego przygotowania zakładu pracy. Poznaj wskazówki eksperta, jakie ma obowiązki... »


Jest wyjaśnienie resortu finansów w sprawie błędu o statusie 412 w nowej bramce JPK

Resort finansów w komunikacie zamieszczonym na Portalu Podatkowym poinformował o możliwych przyczynach błędu 412 w nowej bramce JPK. »


Nr 804 - 31 sierpnia 2020 r.

Konsekwencje za błędy w nowym pliku JPK_VAT. Co czeka podatników
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego