Elektroniczny Serwis Księgowego

Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 805 - 7 września 2020 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Pytania i odpowiedzi

Jak prawidłowo obliczyć podstawę wymiaru urlopu ojcowskiego

Pytanie Pracownik złożył wniosek o udzielenie urlopu ojcowskiego, wypłacane jest mu wynagrodzenie akordowe. Jak prawidłowo wyliczyć podstawę wymiaru tego urlopu i z jakim kodem wykazać go w... »


Czy każda firma ma obowiązek oznaczać towary u usługi w JPK_VAT

Pytanie Zajmujemy się obróbką skrawania w metalu PKD 2562Z. W związku z produkcją podzespołów do tłumików samochodowych i motocykli powstaje złom poprodukcyjny. Kody odpadu złomu to 12 01 01, 17 04... »


Upewnij się, kiedy VAT naliczony jest uznawany za koszt kwalifikowany

Pytanie Czy osoba fizyczna, która jest beneficjentem w programie czyste powietrze może traktować VAT jako koszt kwalifikowany ponieważ nie jest vatowcem, jest osobą fizyczną? »


Dział: Przykład księgowania

Dowiedz się, w jaki sposób ewidencjonować operat szacunkowy gruntu

Pytanie Mam pytanie o schemat księgowania operatu szacunkowego gruntu (w celu sfinansowania zakupu kredytem bankowym) przeznaczonego w przyszłości na cele deweloperskie bez zabudowy? Czy powinnam... »


Dział: Kalendarz

7 września 2020 r.

7 września 2020 r. »


Dział: Zawsze pod ręką

Składki na ubezpieczenia społeczne pracowników młodocianych

Składki na ubezpieczenia społeczne pracowników młodocianych »


Dział: Nowości

Większe prawa dla pracowników delegowanych w Polsce

Nowe przepisy mają zagwarantować, że za tę samą pracę w tym samym miejscu będzie przysługiwało to samo wynagrodzenie. »


Jest nowa ulga na roboty. Ma ona wspomóc automatyzację polskiej gospodarki

Obecnie rząd pracuje nad specjalnymi rozwiązaniami podatkowymi, które mają przyczynić się do zwiększenia automatyzacji polskiej gospodarki. Przewidują one wprowadzenie nowej tzw. ulgi na roboty, która... »


Uwaga! Zmiana minimalnych stawek wynagrodzenia pracowników młodocianych od 1 września 2020 r.

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w gospodarce narodowej za II kwartał 2020 roku wyniosło 5.024,48 zł. Oznacza to spadek w porównaniu z I kwartałem bieżącego roku (w którym wynagrodzenie to wynosiło... »


Wizytę w ZUS można zarezerwować przez Internet

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca swoich klientów do rezerwacji wizyt w jego placówkach przez Internet. Dzięki temu będą mieć pewność, że nie będą czekać na obsługę. »


Uwaga! Sprzedawcy i nabywcy oleju opałowego muszą się zarejestrować obowiązkowo od 1 września

Firmy, które od 1 września 2020 r. chcą sprzedawać olej opałowy muszą się zarejestrować na potrzeby podatku akcyzowego. To samo dotyczy nabywców takich paliw, w tym również odbiorców... »


Kancelarie prawne pod lupą UOKiK

Według informacji posiadanych przez UOKiK na rynku świadczenia usług pomocy prawnej, których dopuszczają się kancelarie adwokackie i radcowskie może dochodzić do nieprawidłowości. Niepokojące skargi... »


Dodatkowy zasiłek opiekuńczy znowu przysługuje

Od 1 do 20 września 2020 r. pracownikom ponownie przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy. W związku z tym Zakład Ubezpieczeń Społecznych opublikował na swojej stronie internetowej informację na ten... »


Kary porządkowe i limit zastawu skarbowego w 2020 roku. Poznaj ich wysokość

Wzrośnie wysokość kary porządkowej nakładanej w postępowaniach przed organami fiskusa. Wyższa będzie też wartość rzeczy objętych zastawem skarbowym. Jest nowe obwieszczenie w tym zakresie Ministra... »


Nr 805 - 7 września 2020 r.

Podróż służbowa pracownika jest możliwa z pobytem prywatnym
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego