Elektroniczny Serwis Księgowego

Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Nr 806 - 14 września 2020 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Najnowsze interpretacje

Sprawdź, jakie skutki w PIT ma zwrot wydatków za używanie prywatnego auta do celów służbowych

Zwrot kosztów w związku używaniem pojazdów stanowiących własność pracownika, dla potrzeb zakładu pracy jest wolny od podatku dochodowego tylko po spełnieniu ustawowych warunków i dotyczy wąskiej grupy... »


Dział: Nowości

Termin wejścia w życie przepisów dotyczących podatku cukrowego został przesunięty

Podatek cukrowy od słodkich napojów wejdzie w życie 1 stycznia 2021 roku. »


Dzięki Tarczy Antykryzysowej ponad 135 mld zł trafiło do przedsiębiorców

Ministerstwo Rozwoju podsumowało dotychczasowe działania rządu dotyczące Tarczy Antykryzysowej. Poinformowało, że według stanu na 4 września wartość przyznanej w jej ramach pomocy wyniosła już 135 mld... »


Ważne! Kolejne firmy przystąpią do PPK – co zrobić, gdy wszyscy pracownicy zgłosili rezygnację

Już niedługo kolejne podmioty będą musiały dopełnić formalności związanych z PPK. Jak się do tego przygotować i czy pracodawca którego wszyscy pracownicy złożyli rezygnację z przystąpienia do PPK... »


Uwaga! Zasiłki chorobowe i opiekuńcze dla medyków od 5 września 2020 r. na ogólnych zasadach

Od 5 września 2020 r. przestały obowiązywać preferencyjne zasady dotyczące wysokości zasiłku chorobowego oraz możliwości świadczenia pracy w czasie zasiłku chorobowego i dodatkowego zasiłku... »


Sprawdźmy, czy spółka komandytowa będzie podatnikiem CIT już w 2021 roku

Ministerstwo finansów pracuje nad projektem, który wprowadza wiele kluczowych zmian w opodatkowaniu podatkami dochodowymi. Jedną z nich jest nadanie spółce komandytowej statusu podatnika podatku... »


Resort Pracy ogłosił start nowego programu. Organizacje pozarządowe będą mogły liczyć na 30 milionów złotych

W ramach nowego programu ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, organizacje pozarządowe mogą wnioskować o wsparcie finansowane na realizację usług opieki wytchnieniowej... »


Dział: Przykład księgowania

Jak zaksięgować mikropożyczkę w PKPiR

Pytanie Mój problem dotyczy pożyczki otrzymanej z powiatowego urzędu pracy w ramach tarczy antykryzysowej COVID 19. Córka prowadzi działalność gospodarczą – samozatrudnienie. Ewidencja operacji to... »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Upewnij się, jak prezentować faktury dotyczące sprzedaży opodatkowanej w procedurze marży w nowym pliku JPK_VAT

Pytanie W jaki sposób w nowym JPK_VAT, który zacznie obowiązywać od 1 października 2020 r. prezentować faktury VAT marża? Dotychczas wyliczaliśmy i wykazywaliśmy w pliku JPK VAT od marży jednym... »


Czy należy oznaczać w nowym JPK import towarów jako IMP

Pytanie Czy w nowym pliku JPK import towarów odbywający się w standardowej procedurze (bez uproszczeń) należy oznaczyć jako IMP? »


Sprawdź, jakie są skutki podatkowe dofinansowania do prowadzonej działalności opodatkowanej ryczałtem

Pytanie W jednej z porad eksperta przeczytałam, że dofinansowanie z UP do prowadzonej działalności jest przychodem z działalności gospodarczej, chyba że wydatki nim sfinansowane nie zostaną zaliczone... »


Dział: Kalendarz

15 września 2020 r.

15 września 2020 r. »


Dział: Zawsze pod ręką

Kwoty przychodów dodatkowych a zmniejszenia emerytury lub renty

Wielu emerytów lub rencistów, który po przyznaniu świadczenia emerytalnego lub rentowego kontynuują pracę zarobkową lub też rozpoczynają wykonywanie takiej pracy, muszą się liczyć z tym, że osiągane... »


Nr 806 - 14 września 2020 r.

Jak unikać błędów przy przesyłaniu nowego pliku JPK_VAT
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego