Elektroniczny Serwis Księgowego

Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Archiwum numerów

Nr 830 - 22 lutego 2021 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Kalendarz

22 lutego 2021 r.

22 lutego 2021 r. »


25 lutego 2021 r.

25 lutego 2021 r. »


Dział: Zawsze pod ręką

Odsetki należne z tytułu nieprzekazania w terminie składek do OFE

Odsetki należne z tytułu nieprzekazania w terminie składek do OFE »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Czy podatnik może od przychodów osiąganych w formie ryczałtu ewidencjonowanego odliczyć składki należne za siebie

Pytanie Podatnik prowadzi działalność gospodarcza i zatrudnia dwóch pracowników. Rozlicza się na podstawie podatku w formie ryczałtu. Właściciel firmy skorzystał z zwolnienia z opłacania składek... »


Stawka VAT na sprzedaż zwierząt domowych

Pytanie Podatnik prowadzijednoosobową działalność gospodarczą – hodowla psów. Jaką stawką VAT opodatkować sprzedaż tych psów? »


Jak odliczać VAT z faktury pierwotnej oraz faktury podwyższającej? Korekta VAT w 2021

Pytanie Pytanie dotyczy korekty na plus w 2021 roku. Dostaliśmy fakturę pierwotną 28.01.2021 r. wystawioną 28.01.2021 r. za towar od polskiego kontrahenta. Towar został przyjęty 01.02.2021r... »


Dział: Przykład księgowania

Jak zaksięgować wpłaty na PPK

Pytanie Firma wypłaca wynagrodzenia pracownikom do 10. dnia następnego miesiąca. Wpłaty do PPK firma płaci do instytucji finansowej w terminie do 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w... »


Dział: Najnowsze interpretacje

Zwrot za biurko do pracy zdalnej. Czy generuje przychód

Szef zwrócił pracownikowi zakup biurka oraz za inny sprzęt niezbędny do pracy zdalnej. Czy ten zwrot podlega PIT? W tej sprawie wypowiedział się ostatnio dyrektor KIS. Poznaj jego stanowisko. »


Dział: Nowości

Do 22 lutego br. można zgłosić zmianę formy opodatkowana. Dowiedz się, kto to może zrobić

Do dziś należy zgłosić zmianę formy opodatkowania PIT. Z racji tego, że 20 lutego przypada w sobotę, na wywiązanie się z obowiązków jest czas do 22 lutego. Co zrobić, aby wybrać podatek liniowy albo... »


Już niedługo firmy z Wielkiej Brytanii nie będą musiały ustanawiać przedstawiciela podatkowego do celów w VAT

Resort finansów proponuje, aby firmy z siedzibą w Wielkiej Brytanii i Norwegii mogły nie ustanawiać przedstawiciela podatkowego dla celów VAT. Przepis, jeśli wejdzie w życie będzie miał moc... »


Od 15 lutego są dostępne zeznania za 2020 rok w usłudze Twój e-PIT dostępne

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przygotowała dla podatników rozliczenia roczne w usłudze Twój e-PIT. Przedsiębiorcy mogą wysłać PIT poprzez system e-Deklaracje. Na złożenie zeznania i rozliczenie... »


Uwaga! od 1 kwietnia 2021 r. będą nowe stopy procentowe składek

Od początku kwietnia 2021 roku dla 24 grup działalności zaczną obowiązywać nowe stopy procentowe składek na ubezpieczenie społeczne z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych. Tak wynika z... »


Ważne! Do 28 lutego br. został wydłużony dodatkowy zasiłek opiekuńczy

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy, który przysługuje m.in. w przypadku zamknięcia żłobka, przedszkola, lub klubu dziecięcego z powodu COVID-19 został wydłużony o kolejne dwa tygodnie. Uprawnieni rodzice... »


Na 30 czerwca zostało przesunięte rozliczenie CIT-8 za 2020 rok

Komisja Finansów Publicznych przyjęła 11 lutego br. poprawkę poselską, dzięki której termin na rozliczenie i wpłatę CIT zostanie przesunięty z 31 marca na 30 czerwca 2021 r. – poinformowało... »


Kolejny etap odmrażania polskiej gospodarki ruszył 12 lutego br.

Otwarte hotele, stoki narciarskie, a także kina, teatry w ścisłym reżimie sanitarnym – to najważniejsze zasady, jakie obowiązują już od 12 lutego na terenie całego kraju. »


Do 20 lutego br. można zgłosić zmianę formy opodatkowana PIT

Podatnik, rozpoczynający działalność gospodarczą wybiera określoną formę opodatkowania, jak: skalę podatkową, podatek liniowy, ryczałt lub kartę podatkową. Raz dokonany wybór można zmienić. Jeżeli... »


Nr 830 - 22 lutego 2021 r.

Upewnij się, jak ujmować faktury korygujące in minus. Poznaj praktyczne wyjaśnienia naszych ekspertów
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego