Elektroniczny Serwis Księgowego

Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Archiwum numerów

Nr 832 - 8 marca 2021 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Pytania i odpowiedzi

Wykazanie raty leasingu w PKPiR

Pytanie Jak rozliczyć ratę leasingu samochodu osobowego powyżej 150.000 zł w księdze przychodów i rozchodów? »


Kiedy powstaje obowiązek podatkowy przy usługach budowlanych i budowlano-montażowych

Pytanie Firma będąca czynnym podatnikiem VAT wykonuje usługi budowlane i montażowe dla podmiotu – osoby prawnej będącej organizacją pożytku publicznego, nie figurującej w rejestrze VAT. Jaki jest... »


Podróż służbowa na urlopie

Pytanie Pracownik w dniu 12 lutego 2021 r. przebywał na urlopie wypoczynkowym. W tym dniu około południa otrzymał wiadomość, że musi wyjechać w delegację, żeby na drugi dzień być już na budowie... »


Czy pracownikowi, który nie wykorzystał dnia wolnego za 15 sierpnia 2020 r. trzeba udzielić wolnego w 2021 roku

Pytanie Pracownik nie odebrał dnia wolnego za święto przypadające w sobotę 15.08.2020 r. Nie odebrał do końca okresu rozliczeniowego i przez kolejne miesiące, gdyż przebywał na długim zwolnieniu... »


W jakim miejscu w formularzu ZUS Z-3 wpisać składniki wynagrodzenia

Pytanie Pracownik w listopadzie 2020 r. przepracował cały miesiąc (ma stawkę godzinową z umowy o pracę) i miał wypracowane 8 nadgodzin w wolną sobotę. Ma 3-miesięczny okres rozliczeniowy zgodny z... »


Jak ująć w księdze różnice kursowe

Pytanie Jak dokonać rozliczenia różnic kursowych za płatność faktur dostawy wewnątrzwspólnotowej na przełomie roku? Faktury WDT zostały wystawione w grudniu 2020 r. Zostały zapłacone na konto... »


Dział: Przykład księgowania

Jak zaksięgować operację przekazania bonów pracownikom

Pytanie Otrzymałam bony od kontrahenta, zaksięgowałam je na pozostałe przychody operacyjne i inne środki pieniężne (2020 rok). W 2021 r. chcę przekazać te bony pracownikom. Proszę o informację jak... »


Dział: Kalendarz

8 marca 2021 r.

8 marca 2021 r. »


Dział: Zawsze pod ręką

Kwoty przychodów dodatkowych a zmniejszenia emerytury lub renty

Wielu emerytów lub rencistów, który po przyznaniu świadczenia emerytalnego lub rentowego kontynuują pracę zarobkową lub też rozpoczynają wykonywanie takiej pracy, muszą się liczyć z tym, że osiągane... »


Dział: Nowości

Uwaga! Firmy z Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej i Norwegii nie muszą ustanawiać przedstawiciela podatkowego

Pomimo Brexitu, działające w naszym kraju przedsiębiorstwa z Wielkiej Brytanii oraz z Irlandii Północnej nie muszą ustanawiać tutaj przedstawiciela podatkowego do celów VAT. To samo dotyczy... »


Są zmiany w zakresie stosowania niektórych zwolnień od podatku akcyzowego

Od 1 lutego 2021 r. obowiązuje nowe rozporządzenie ministra finansów w sprawie warunków stosowania niektórych zwolnień od podatku akcyzowego. »


Do 14 marca br. został wydłużony dodatkowy zasiłek opiekuńczy

Podstawą do przedłużenia wypłaty zasiłku jest rozporządzenie Rady Ministrów. Świadczenie to zostanie wydłużone na dotychczas obowiązujących zasadach. »


Są nowe zasady dotyczące oznaczania wyrobów winiarskich znakami akcyzy

Minister finansów zmienił zasady oznaczania znakami akcyzy wyrobów winiarskich rozporządzeniem z 18 stycznia 2921 r. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać w połowie w 2021 roku. »


E-faktury od października 2021 roku - czy będą wymagały archiwizacji

 MF chce wprowadzić system teleinformatyczny, tj. Krajowy System e-faktur (KSeF). Za pośrednictwem KSef podatnicy będą wystawić ustrukturyzowane e-faktury. Czy korzystanie z systemu będzie... »


Od 28 lutego br. są zmiany w Tarczy antykryzysowej

O zwolnienie z opłacania składek za luty 2021 roku mogą wystąpić przedsiębiorcy z określonych branż. Będą oni też mogli skorzystać ze świadczenia postojowego maksymalnie trzykrotnie. »


Nr 832 - 8 marca 2021 r.

Sprawdź, które dokumenty podatkowe za ubiegłe lata wolno zniszczyć w 2021 roku?
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego