Elektroniczny Serwis Księgowego

Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

Temat numeru

Spis treści

Dział: Najnowsze interpretacje

Upewnij się, czy firma może zaliczyć w koszty wydatki na COVID-19

Zakup pulsoksymetrów i koncentratorów tlenu dla chorych pracowników czy może być kosztem podatkowym? Dowiedz się, czy wydatki na COVID-19 pozwalają na odliczenia. Jest też stanowisko organu... »


Dział: Najnowsze orzeczenia

TK: Jakie są skutki wyroku w sprawie podatku od nieruchomości niewykorzystywanych w działalności gospodarczej

Dowiedz się, jakie ma znaczenie dla podatników opublikowane w Dzienniku Ustaw pisemne uzasadnienie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 24 lutego 2021 r., sygn. SK 39/19 dotyczącego podatku od... »


Dział: Pytania i odpowiedzi

Będzie wyższy mandat za wykroczenie skarbowe od 1 maja br.

Uwaga, już od 1 maja br. kara grzywny nakładana mandatem wzrośnie ponad dwukrotnie. Takie zmiany zakłada nowelizacja ustawy akcyzowej, w której przy okazji wprowadzono też zmiany w Kodeksie karnym... »


Co z PIT, kiedy pracodawca nie wypłacił pracownikowi wynagrodzenia za pracę

Nie rzadko zdarzają się sytuacje, kiedy nieuczciwi bądź dotknięci bankructwem pracodawcy nie wypłacili pracownikom wynagrodzenia za wykonaną pracę. Swoich racji osoby te muszą dochodzić na drodze... »


Żłobki i przedszkola będą otwarte od 19 kwietnia br. Dowiedz się co z dodatkowym zasiłkiem opiekuńczym

Jeśli rodzic złożył już wniosek o wypłatę dodatkowego zasiłku opiekuńczego za okres do 25 kwietnia, a od 19 kwietnia żłobki i przedszkola będą znowu otwarte – to wypłata świadczeń przysługiwać... »


Uwaga! Jest nowy tekst jednolity ustawy o VAT

W Dzienniku Ustaw z 14 kwietnia br. pod pozycją 685 opublikowano obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 19 marca 2021 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o podatku... »


Sprawdźmy, jakie dokumenty należy wysłać za przedsiębiorcę przebywającego na kwarantannie

Przedsiębiorca przebywa na kwarantannie albo izolacji, a na jego profilu w ZUS widnieje informacja o kwarantannie. Oczywiste jest, że ma prawo do świadczeń z ubezpieczenia chorobowego.  Jakie... »


Kompetencje do interpretowania przepisów o opłacie cukrowej zostały przeniesione na ministra finansów. Co to oznacza w praktyce

Podpisana przez Prezydenta RP nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw przenosi na Ministra Finansów właściwość co do interpretowania przepisów dotyczących opłat... »


Upewnij się, czy podatnicy skorzystają z ulgi na zasiedlenie w PIT

Ministerstwo Finansów zapowiadało wprowadzenie ulgi na zasiedlenie w PIT od 1 stycznia 2021 r. Podatnicy mieli z niej skorzystać już przy składaniu zeznań za 2020 rok. Czy będzie to możliwe? Co... »


Nowy rządowy ład przyniesie zmiany również w podatkach

Nowy Ład podniesie kwotę wolną od podatku, podwyższy drugi próg podatkowy w PIT, a także wprowadzi zmiany dotyczące odliczania składki zdrowotnej, to tylko niektóre założenia rządowego programu... »


Prezydent podpisał nowelizację prawa celnego

8 kwietnia 2021 r. Prezydent podpisał ustawę z 30 marca 2021 r. o zmianie ustawy – Prawo celne oraz niektórych innych ustaw, przygotowaną przez Ministerstwo Finansów. »


Do 25 kwietnia br. zostaje wydłużony zasiłek

Ze względu na panującą sytuację epidemiczną Rada Ministrów podjęła decyzję o wydłużeniu o kolejne dwa tygodnie dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Oznacza to, że będzie on przysługiwał do 25 kwietnia... »


Definicja transakcji kontrolowanej zostanie sprecyzowana. Co to oznacza

Ministerstwo finansów ogłosiło konsultacje podatkowe projektu interpretacji ogólnej Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej. Dokument precyzuje pojęcie transakcji kontrolowanej. »


Sprzedaż oleju roślinnego pod czujniejszym nadzorem fiskusa

Ograniczenie oszustw podatkowych  m.in.  przy sprzedaży oleju roślinnego mają na celu nowe regulacje prawne przygotowane przez resort finansów. Będą one dotyczyć również przewozu gazu LPG. »


Dział: Kalendarz

20 kwietnia 2021 r.

20 kwietnia 2021 r. »


21 kwietnia 2021 r.

21 kwietnia 2021 r. »


Dział: Zawsze pod ręką

Wysokość składek na ubezpieczenia społeczne rolników

Wysokość składek na ubezpieczenia społeczne rolników »


Jak prawidłowo rozliczać faktury korygujące w VAT, PIT i CIT. Sprawdźmy
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego