Pytanie: Spółka cywilna lekarzy wystawiła korektę faktury sprzedaży dla NFZ. Data wystawienia - 31.12.2011 r. Data podpisania korekty - 19.01.2012 r. Kiedy przyjąć do VAT? »
Doprowadzenie do szerszego i bardziej powszechnego wykorzystywania mediacji i arbitrażu w sprawach cywilnych, zwłaszcza pomiędzy przedsiębiorcami - to główny cel przyjętego przez Rząd projektu ustawy. Ale to nie jedyne zmiany, nowe przepisy wprowadzają też zmiany w podatkach dochodowych dotyczące momentu rozliczania faktur korygujących. Poznaj... »
Zmiany, które nastąpią w ustawach o podatkach dochodowych w zakresie rozliczania faktur korygujących zarówno przez sprzedawcę, jak i nabywcę są zmianami na lepsze - uważa Jakub Rychlik, doradca podatkowy. Sprawdź komentarz eksperta dotyczący zmian w sposobie rozliczania faktur korygujących, które wejdą w życie wraz z początkiem 2016... »
Firma kupuje towary, stosując do zawieranych transakcji mechanizm odwrotnego obciążenia. Jak prawidłowo rozliczyć faktury korygujące? W tej sprawie wypowiedział się sąd. Poznaj jego stanowisko i przeczytaj komentarz eksperta. »
Często zwykłe rozliczenie faktur korygujących sprawia przedsiębiorcom trudności. Sprawdźmy jak rozliczać korekty przychodów i kosztów, oraz faktury korygujące w świetle VAT. »
W ubiegłym tygodniu posłowie pracowali nad projektem nowelizacji ustawy o VAT, obejmującym m.in. wiele zmian ukierunkowanych na uproszczenie zasad rozliczania tego podatku (pakiet SLIM VAT). Zmiany te mają wejść w życie już od początku 2021 roku. Chociaż prace nad SLIM VAT trwają, to już dziś warto zwrócić uwagę na niektóre z proponowanych... »
Jak wiemy, od 1 stycznia 2021 r. obowiązuje pakiet SLIM VAY, który miał uprościć rozliczenia podatkowe i ograniczyć obowiązki ciążące na podatnikach. Tymczasem sztandarowa regulacja w ramach pakietu, czyli zmiany w rozliczaniu faktur korygujących in minus, budzi mnóstwo wątpliwości wśród podatników. Dlatego też Ministerstwo Finansów zostało... »