Elektroniczny Serwis Księgowego

» wyszukiwanie zaawansowane
Zarejestruj sięAby skorzystać
z pełnej wersji serwisu

W Twojej firmie działa drużyna sportowa? Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić, aby poniesione wydatki zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów.

Spółka, która wystąpiła z wnioskiem o interpretację, zarządza portem lotniczym. Przedsiębiorstwo wystawia drużynę piłkarską do amatorskich zawodów sportowych, w jej skład wchodzą zarówno pracownicy spółki, jak i osoby spoza firmy.  Drużyna weźmie udział w rozgrywkach organizowanych przez port lotniczy.

Spółka zamierza kupić firmowe stroje, przykładowo koszulki z logo portu lotniczego, spodenki, sportowe, a także gadżety do kibicowania. Będą tez kupione  banery reklamowe, które będą wykorzystywane w celach reklamowych zarówno na zawodach sportowych, jak również podczas innych eventów.

Wątpliwości dotyczyły tego, czy  spółka może zaliczać do kosztów uzyskania przychodów wydatki, związane z finansowaniem drużyny piłkarskiej oraz biorących udział w rozgrywkach kibiców. Spółka nie potrafiła jednak wskazać, jaki jest dominujący cel poniesionych wydatków.

Jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem,
zapraszamy do zalogowania

Nie jesteś jeszcze użytkownikiem
"Elektronicznego Serwisu Księgowego" ?

Zarejestruj się, a zyskasz m.in.:

  • aktualne informacje - na bieżąco poinformujemy Cię o wszystkich zmianach w przepisach;
  • komentarze, jaki wpływ na Twoją pracę mają wprowadzone zmiany, te najnowsze, które już weszły w życie oraz te, które niedługo wejdą.
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O publikacji O publikacji Regulamin Regulamin Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O publikacji Regulamin Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl
 • Publikacje:

  Personel od a do z Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa Dokumentacja kadrowa Personel od a do z Prawo pracy w pytaniach i odpowiedziach Prawo pracy w orzeczeniach sądu najwyższego Dokumentacja kadrowa
 • Portale:

  Portal FK Portal FK Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal FK Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal Kadrowy Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Elektroniczny Serwis Księgowego